User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arasý

Konu: Araç piyasasý ve genel gidiþat üzerine

kocamanadam - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    21
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Araç piyasasý ve genel gidiþat üzerine

Herkese selamlar,

Yakýn zamanda bir araç alma niyetindeydim, güzel seçenekler var ancak ekonominin gidiþatý ve yüksek faiz sebebiyle þu anlýk erteliyorum. Çok uygun olduðuna inandýðým araçlar bile favorilerde bekliyor. Genel olarak hot hatch bakýyorum.

Sizin için þu anda gidiþat ne yönde, nasýl hareket etmek gerekir. Örneðin þu anda araç almanýz için nasýl bir araç/rakam olmasý gerekir, þartlarýnýz nelerdir? Alacak/satacak herkesin deneyimleri çok deðerli þimdiden teþekkürler

S-works - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Þuan kimse doðru dürüst araba alýp satmýyor. (Bizim iþlerin hareketi ile doðru orantýlý oluyor satýþlar ) Baktýðýnýz araç 1 milyon üzeri ise pazarlýkta eliniz güçlenir. Krediler yüksek ve rakamlarý az olduðu için aðýrlýklý olarak 300-800 bandý araçlar hýzlý alýnýp satýlýyor. Tutulmayan, alýcýsý az bir araç bakýyorsanýz teklif verin satýcýlara, keyfi satýlý olmayýp, satmak isteyen dönecektir .
    Special Works Detaylý Araç Bakým Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

TechTurkey ef186 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46
    Þehir
    Ýstanbul / Newjersey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son 1 haftadýr hareket baþlýyor dedirtti ama para pahalý, paranýn pahalý olduðu zamanlarda olmasý gerektiði gibi ticaret yavaþlýyor, ihtiyaç yada mecburiyetse iþlem yapýlýyor.
    Ancak insanlarda bu faiz düzeninin devam etmeyeceði görüþü, dövizin hareket edeceði öngörüsü baþlamýþ durumda. Buda otomobil piyasasýna ufakta olsa hareket getirdi.

Aslýnda bu iþin matematiði basit, otomobili ticaret olarak görmeden otomobil alacaksanýz uygun gördüðünüz arabaya pazarlýk edin alýn. Yok ben alýp kar etmeyi planlýyorum düþüncesi ile yola çýkýyorsanýz o zaman otomobil almayýn paranýzý faize koyun ordan kazanýn.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Yaþ
    48
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Þu dönemde sadece zevk için otomobil alýyorsanýz gerçekten kenarda da çok saðlam getirinizin olmasý gerek ki otomobile baðlayacaðýnýz parayý göz ardý edebiliyorsunuzdur. Yine ayný þekilde mevcut olaný satýp üstüne bir miktar ekleyerek de ayný þekilde zevk için alýyorsanýz durum aynýdýr. Ýhtiyaç içinse o zamanda gidip ihtiyacýnýzý karþýlayacak bir otomobil yani daha uygun fiyatlý otomobillere yönelirsiniz.
    IN BOOST WE TRUST

babayimben - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    47
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam 1 sene önce satýn aldýðým 2.el clio þu an yaklaþýk ayný fiyatlara alýnabiliyor
    Ýhtiyaç ve imkan varsa tam araç alýnacak zaman
    1994 Doðan S, 1990 E30 318is, 2007 Astra 1.6, 2005 Mazda 3, 2012 F30 316i, 2017 HR-V 1.5 i-VTEC, 2007 E60 535D LCI, 2018 1.6 CDTI Insignia, 2018 C200d FL, 2018 Mx-5 ND 1.5, 2015 F32 420d

207_TR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Balýkesir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direkt bayi kanalýndan piyasadan bahsedeyim;

Þuan neredeyse her araçtan bulunabiliyor, en azýndan termin süresi max 1 ay

Bazý markalarda faiz destekleri var, çoðu markada zaten liste fiyatýndan indirim var. Bazý markalar nakit indirimi + takas desteði + faiz indirim vs all in yapýyor.

Þuan ticaret dönüyor durmuþ deðil ama yavaþ. Yani tüh þu araç satýlmadý 2 ay oldu durumu yok. Stok devir hýzý max 1 ay,

2.el piyasasý yavaþ. Takasa araç getiren müþteriler verdiðimiz takas fiyatýndan memnun kalmayabiliyor, kendim satacaðým diyerek ilana giriyor. Ýlan süresi 2 ayý geçen çok müþteri var.

Doðru fiyatlama ile 2.el hýzlýca satýþ kazanýyor. Ama üstten fiyat yazayým, þansýmý deneyeyim dönemi deðil.

Standart kredi faizleri çok yüksek, en iyi banka %3,80 falan veriyor ortalama ( Marka kampanyalarý hariç )

2 milyon üstü araçlar kredi olmamasý yada 1.2 milyon üstündeki araçlara %20 / 12 ay kredi olmasý insanlarýn hareket etmesini daha da zorlaþtýrýyor.

Ki 36 ay %50 kredi falan olsa zaten þu faizlerle kredi geri ödemesi anapara x 2,5 falan oluyor.

Son 3 aya girdiðimizde piyasada maddi olarak bir deðiþkenlik yaþanmazsa hareket artar.

Þehir
    Ýzmir/Karþýyaka
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes düþüyor vs gibi söylemlerde bulunuyor ama ben ciddi bir düþüþ gözlemleyemedim. Bu aralar Golf 7 piyasasýný takip ediyorum, baþka araçlarda da bu durum geçerli mi bilmiyorum ama, fiyat düþmeyi býrakýn, 2018 Golf'e 2024 modeli ile ayný fiyatý yazan bir çok ilan var. Satýlýyor da galiba ama bana ilginç geldi. Bir tek bizim ülkemizde görülebilecek bir durum galiba.

Vtec - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Berlin / Bursa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý S-works Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Şuan kimse doğru dürüst araba alıp satmıyor. (Bizim işlerin hareketi ile doğru orantılı oluyor satışlar ) Baktığınız araç 1 milyon üzeri ise pazarlıkta eliniz güçlenir. Krediler yüksek ve rakamları az olduğu için ağırlıklı olarak 300-800 bandı araçlar hızlı alınıp satılıyor. Tutulmayan, alıcısı az bir araç bakıyorsanız teklif verin satıcılara, keyfi satılı olmayıp, satmak isteyen dönecektir .
    Şu an o durumdayım. Ancak araç arayışım hiç de nakitin gücü gibi ilerlemiyor. Millet burnundan kıl aldırmıyor ya da bana denk gelmiyor.

Sti_Ozan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    25
    Þehir
    Turkiye/Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genel olarak baktýðým S60,S90,520i,420i,A4,C200 gibi arabalarda ilanlarda seçmece anlýk ilanlara göre F/P olan araçlar sürekli olarak satýlýyor.
    Yüksek yazanlar ya da yüksekte kalanlar satýlmýyor.

1000 araç varsa 20 araç satýþý var, bunlarda da gerçekten aracýný satmak isteyenler muadillerinin biraz altýna ilan verip satýp çýkýyor haliyle üstte kalan araba da satmýyor.
    Talep çok az.

Ayný þekilde premium segment araç satan galerici arkadaþým da piyasanýn çok aðýr olduðu ve nakit yerine sürekli çeklerin piyasada döndüðünü söylüyor.

Ýhtiyacý olan, niyeti olanlar iyi rakamlara þu an araç alabiliyor. 2.5-3M üstü araçlarda nakiti gösterdiðiniz anda çok ciddi güzel indirimler yakalanabiliyor hareket olsun diye.
    Hýz,sonsuz bir tutkudur.

207_TR - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Balýkesir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Sti_Ozan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Genel olarak baktýðým S60,S90,520i,420i,A4,C200 gibi arabalarda ilanlarda seçmece anlýk ilanlara göre F/P olan araçlar sürekli olarak satýlýyor.
    Yüksek yazanlar ya da yüksekte kalanlar satýlmýyor.

1000 araç varsa 20 araç satýþý var, bunlarda da gerçekten aracýný satmak isteyenler muadillerinin biraz altýna ilan verip satýp çýkýyor haliyle üstte kalan araba da satmýyor.
    Talep çok az.

Ayný þekilde premium segment araç satan galerici arkadaþým da piyasanýn çok aðýr olduðu ve nakit yerine sürekli çeklerin piyasada döndüðünü söylüyor.

Ýhtiyacý olan, niyeti olanlar iyi rakamlara þu an araç alabiliyor. 2.5-3M üstü araçlarda nakiti gösterdiðiniz anda çok ciddi güzel indirimler yakalanabiliyor hareket olsun diye.
    Çek-vade konusu bir ara kaybolmuþtu ortadan

þuan nakit 10 milyon teklif edilen araca vadeli 11,5 teklid ediyorlar 3 ay vade

Yaþ
    37
    Þehir
    Çanakkale
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sýfýr araç satýþ istatistikleri nedense hiç de durgunluk varmýþ gibi deðil .

Geçmiþe bakýnca geçen seneye göre %20-30 gibi bir daralma beklemek yanlýþ olmazdý.

"Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneði (ODMD) verilerine göre; 2024 yýlý Aðustos ayý otomobil ve hafif ticari araç pazarý 2023 yýlý Aðustos ayýna göre %0,8 artarak 90.134 adet oldu.

2024 Aðustos ayýnda otomobil satýþlarý bir önceki yýlýn ayný ayýna göre %0,23 artarak 69.288 adet olurken, hafif ticari araç pazarý %2,6 artarak 20.846 adet oldu. Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarý, 2024 yýlý Ocak-Aðustos döneminde bir önceki yýlýn ayný dönemine göre %0,2 oranýnda artarak 762.152 adet olarak gerçekleþti. Otomobil satýþlarý, 2024 yýlý Ocak-Aðustos döneminde geçen yýla göre %3,0 oranýnda artarak 605.639 adet, hafif ticari araç pazarý ise %9,5 azalarak 156.513 adet oldu."

Yaþ
    21
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallahi niyetim 306 gti, clio RS gibi araçlara. Güzel ve makul bütçeli birkaç seçeneðim de var ama bu durumlardan dolayý emin olamýyorum iþte. Clio, polo vs. olsa bu kadar takýlmam ama böyle bir dönemde böyle fuzuli bir iþe girmek saçmalýk maalesef. Ederinden yüzde on on beþ uyguna alsam bile mantýklý oluyor mu emin deðilim

Ancak genel yorumlar da çok önemli, belki iþim dolayýsýyla güzel kredi alma þansým olabilir öyle bir fýrsatým olursa deðerlendirmeye çalýþacaðým.

Marka model bazýnda saçma fiyatlar olsa da gerileme mevcut, gerileme olmasa dahi paranýn getirisine göre araçlarýn deðeri azalýyor.

Yaþ
    37
    Þehir
    Çanakkale
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Þahsen 2018-2019'daki gibi bayilerin elinde önceki yýlýn araçlarýnýn olduðunu görmeden, araç satmak için 40 takla attýklarýný görmeden piyasanýn soðuduðuna inanmam.

Mevcut ekonomi politikasýnýn piyasada hedeflediði soðuma bu tarz bir neticeye varýr. Seneye bu durumu görürüz muhtemelen.

BurakSah - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Türkiye Kocaeli
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý 207_TR Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Direkt bayi kanalýndan piyasadan bahsedeyim;

Þuan neredeyse her araçtan bulunabiliyor, en azýndan termin süresi max 1 ay

Bazý markalarda faiz destekleri var, çoðu markada zaten liste fiyatýndan indirim var. Bazý markalar nakit indirimi + takas desteði + faiz indirim vs all in yapýyor.

Þuan ticaret dönüyor durmuþ deðil ama yavaþ. Yani tüh þu araç satýlmadý 2 ay oldu durumu yok. Stok devir hýzý max 1 ay,

2.el piyasasý yavaþ. Takasa araç getiren müþteriler verdiðimiz takas fiyatýndan memnun kalmayabiliyor, kendim satacaðým diyerek ilana giriyor. Ýlan süresi 2 ayý geçen çok müþteri var.

Doðru fiyatlama ile 2.el hýzlýca satýþ kazanýyor. Ama üstten fiyat yazayým, þansýmý deneyeyim dönemi deðil.

Standart kredi faizleri çok yüksek, en iyi banka %3,80 falan veriyor ortalama ( Marka kampanyalarý hariç )

2 milyon üstü araçlar kredi olmamasý yada 1.2 milyon üstündeki araçlara %20 / 12 ay kredi olmasý insanlarýn hareket etmesini daha da zorlaþtýrýyor.

Ki 36 ay %50 kredi falan olsa zaten þu faizlerle kredi geri ödemesi anapara x 2,5 falan oluyor.

Son 3 aya girdiðimizde piyasada maddi olarak bir deðiþkenlik yaþanmazsa hareket artar.
    Bence gayet güzel özetlenmiþ durum burada
    [B]00 Honda Civic 1.4 Ýs Sedan (Satýldý)
    01 Mk2 Citroën Saxo Vts (Satýldý)
    Kent Kart

turboman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mevcut aracýmý piyasanýn altýnda bir rakama arkadaþýma sattým paranýn üstüne elimdekinide ekleyip faize koydum 2-3 aya zaten zararýmý kapatýrým. Sonrasýnda araba almam, zaten yurtdýþýna gideceðim orda ayný aracýn 15 yaþ gencini alabiliyorum. Tr þartlarýnda araban varsa en azýndan huyunu suyunu biliyorsun binmeye devam edeceksin,yoksa aldýðýn araç heran süpriz yapýp iyi bi masraf açabilir. Araban yoksada allah yardýmcýn olsun iki ucu bklu deðnek.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

drago - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý kocamanadam Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Vallahi niyetim 306 gti, clio RS gibi araçlara. Güzel ve makul bütçeli birkaç seçeneðim de var ama bu durumlardan dolayý emin olamýyorum iþte. Clio, polo vs. olsa bu kadar takýlmam ama böyle bir dönemde böyle fuzuli bir iþe girmek saçmalýk maalesef. Ederinden yüzde on on beþ uyguna alsam bile mantýklý oluyor mu emin deðilim

Ancak genel yorumlar da çok önemli, belki iþim dolayýsýyla güzel kredi alma þansým olabilir öyle bir fýrsatým olursa deðerlendirmeye çalýþacaðým.

Marka model bazýnda saçma fiyatlar olsa da gerileme mevcut, gerileme olmasa dahi paranýn getirisine göre araçlarýn deðeri azalýyor.
    Bu konuyu genel 2. el piyasasý durumundan ayýrmak gerek.

Bir kaç ay içerisinde 20 yaþýna girecek bir delikanlý r53 sahibi olarak 10 yaþ üstü tüm araçlar için güncel durumda genellemede bulunacaðým.

1) 2 araç arasýnda 100bin lira fark varsa, pahalý olan iyidir diye bir kavram yok artýk. Bazen ucuzu daha iyi çýkabiliyor. Yakýn zamanda yoðun masraf etmiþ birinin aracý, senelerdir ayný aracý elinde tutan birinden daha yüksek fiyat yazýlmýþ olabilir.

Örnek: r53'ün bana güncel kurlarla maliyeti 1 Milyon (þaka deðil), 900e ilana koysam sadece dalga geçmek için ararlar, ama benimkinin daha düþük kilometresinde JCW kitli 650-700 arasý bir rakama satýldý 2-3 ay önce.

2) Sanayide iþ yaptýrmak oldukça zor. Ýyi garajlar hep dolu, onlar da zor iþlere giriþmek istemiyorlar. Giriþti diyelim, çok yüksek tutarda iþçilikler çýkýyor. Ederi 500bin olan, deðeri 100bin olmamasý gereken bahsettiðiniz araçlara, her bir sanayiye giriþte deðerinin en az 10da 1ini býrakacaksýnýz.

Çevreniz yoksa 10+ yaþ araba iþine girmeyin. Çevreniz varsa bile, iþ yaptýrmak istediðinizde ne kadar uzadýðýna, ya da eski kalitede iþçiliði olmadýðýna þahit olabilirsiniz.

Hele çok samimiyseniz, "bir þey olmaz ondan, bir ara uðra hallederiz" lafýný çokça duyarsýnýz

Ýyi tarafý DIY'lerle el beceriniz artar, güzel bir hobi olur.

3) Parça bulmak zor. Artý muazzam bir taklit furyasý var, özellikle bujide.

Bireysel ithalat 150 euro iken yine iyi kötü idare ediyorduk; þu an kevlar kayýþ bakýyorum 40 usd olduðu için getiremiyorum

4) Önceden sahibindende model yýlý eski ama yapýlanlar listesi uzun araçlarda fiyatý gördüðüm zaman "yok artýk, bu arabaya kim bu parayý versin" diyordum. Þu an böyle bir aracýn ilanýný incelerken, gayri ihtiyarý kafamda hesap makinesi çalýþýyor; Parçalar þu kadardýr, iþçilik þunu vermiþtir, üzerine bir de araba þu kadar yatmýþtýr diye. 17 inç, "iyi" bir jant lastik 100k þu an; e bu arabaya bu fiyat iyi diyorsunuz, ama bir bakmýþsýnýz bu paraya 10 yaþ genç þöyle bir araba var.

Ezcümle; hot-warm-hýzlý-deparlý adýna ne derseniz baktýðýnýz araçtan satarken zarar etmeye hazýr olarak alýn. En az zararý, en çok aftermarket parçasý olan aracý aldýðýnýzda edersiniz ciddi söylüyorum Çünkü bunlarýn hepsini bir yerde yapacak ya da yapmak isteyeceksiniz.

Garaj tamam, vakit tamam, cepte acil durum için nakit tamam, yürüyen ve mümkünse ekstrasý bol arabayý da bulduk; 10 yaþ daha genç aile sedaný parasý verip buna raðmen satarken yine de zarar etmeyi göze aldýysan bize de hayýrlý olsun demek düþer Zira bu tarz araçlarýn piyasasýnýn; genel 2. el piyasasýyla uzaktan belki, ama yakýndan hiç alakasý yok.

Yaþ
    21
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý drago Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu konuyu genel 2. el piyasasý durumundan ayýrmak gerek.
    Selamlar deðerli cevabýnýz için teþekkür ederim, aslýnda soru bu tarz bir araç alýnýr mý deðil de bu þartlarda bir otomobil ve bir oyuncak almak/almamak gibiydi.

Hayýrlýsýyla almak istiyorum, sondaki þartlarý saðlýyorum. Sýkýntý yaþarsam en kötü brandayý çeker yatýrýrým kendimi toparlayana kadar, bindikçe karþýlýðýný aldýðým sürece sýkýntý yok. Kafamda araç konusunda bir soru iþareti yok alýrým almasýna da, iþte eðer bu ekonomik þartlar derinleþecek gibi görünüyor ve tecrübeli kiþilerin görüþlerini öðrenmek istedim. ***** koþullar yüzünden akýllýca davranmak zorundayým, yoksa her þey öngörülebilir olsa alýp geçmeyi çok isterdim

Araç/ev vb. alýþveriþi yapan ve yapacak olanlarýn görüþleri ve deneyimleri bu yüzden çok önemli. Herkese teþekkür ederim bu arada.

drago - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Ýzmir
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý kocamanadam Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Selamlar deðerli cevabýnýz için teþekkür ederim, aslýnda soru bu tarz bir araç alýnýr mý deðil de bu þartlarda bir otomobil ve bir oyuncak almak/almamak gibiydi.

Hayýrlýsýyla almak istiyorum, sondaki þartlarý saðlýyorum. Sýkýntý yaþarsam en kötü brandayý çeker yatýrýrým kendimi toparlayana kadar, bindikçe karþýlýðýný aldýðým sürece sýkýntý yok. Kafamda araç konusunda bir soru iþareti yok alýrým almasýna da, iþte eðer bu ekonomik þartlar derinleþecek gibi görünüyor ve tecrübeli kiþilerin görüþlerini öðrenmek istedim. ***** koþullar yüzünden akýllýca davranmak zorundayým, yoksa her þey öngörülebilir olsa alýp geçmeyi çok isterdim

Araç/ev vb. alýþveriþi yapan ve yapacak olanlarýn görüþleri ve deneyimleri bu yüzden çok önemli. Herkese teþekkür ederim bu arada.
    Tam olarak ona cevap verdim aslýnda

Bu tarz bir araç ille de alacaksan, kýþý gör derim.

AþkýnS. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Zonguldak - Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla aracý sattýk, faiz olayýna sýcak bakmadýðým için araç ya da taþýnmaz almak istedik.

Bu süreçte favoriye eklediðim araçlarla pazarlýk aþamalarýna girdik fakat kimse burnundan kýl aldýrmýyor . Ben 2 milyonluk arabada 100 bin pazarlýk yapýp verdim arabayý, adam 3.5 milyon liralýk arabada 20 lira pazarlýk yaptý.

Ayrýca bu süreçte de 2. El araç almanýn da inanýlmaz zor olduðunu anladým. Adamý arayýp soruyorsun taþ izi, çizik, göçük var mý diye. Adam yok abi diyip yeminler ediyor. Araca gidiyorsun bakýyorsun kirli gelmiþ, arabayý temizliyorsun altýndan ezik çizik çýkýyor. Þu ara favoriye eklediðim araçlarýn çoðu da satýldý

Sýfýr araçlarda da Superb beðenmemiþ olsam da test sürüþünden sonra okeyledik. 2750 liste fiyatý olan araç 2500 e geldi.

Sýfýr araç için bayilerde de inanýlmaz fiyat uçurumlarý var. Ayný araca baþka bayiden 2645 lira fiyat almýþtým.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler