User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Klima Sorunu

CagkaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Klima Sorunu

Özet - Klima soğuk havayı gayet iyi üflüyor ancak 2k-3k rpm arasında uğultu sesi çıkarıyor. İkinci vites trafiği gibi düşük hızlarda sarsıntılara neden oluyor. Kompresör gidici mi yoksa aşırı doldurulmuş bir sistem mi?

UZUN - Arabamı 4 yıl boyunca çok sık kullanmadım, bu dönemde aylarca yattığı oldu. Son bir yıldır tekrar kullanmaya başladım, yaza doğru fanın çalıştığını ancak klimanın soğutmadığını fark ettim, bu yüzden yeni gaz basmaları için bilindik bir yere götürdüm.

Birinci, ikinci viteste 30km/s civarında hareket eden trafik sıkışıklığında bir uğultu sesi duydum ve sarsıntıları fark ettim. Sorunun klima kaynaklı olduğuna eminim çünkü kapalıyken bir sorun yok. Klima açıkken ortalama tüketimin 1.5 litre civarı artması da cabası.

Videoda araç durağan halde, klima kompresör kavraması devreye giriyor ve ses başlıyor, kavrama ayrılana kadar duyulabiliyor. Klik sesleri komp. kavramasını kontrol eden röleden geliyor.

Kötü bir kompresör mü yoksa -okuduğum kadarıyla- sistemin aşırı doldurulması mı?
    Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

https://youtube.com/shorts/rgxAA6AH5O0?feature=share

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim arabada geçen sene rölantide uğultu yapıyordu gaza basınca kesiliyordu,muhtamelen kompresör gidici ama benimki hala çalışıyor.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aman dikkat kilitlenmesin araç çift egzantrikli vs ise olası kayış kopması gibi sorunlar motorda hasara neden olur :/ imkan var ise kompresör tamiri ya da değişimi yoluna gidin
    Şüphe , tek gerçektir ...

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aman dikkat kilitlenmesin araç çift egzantrikli vs ise olası kayış kopması gibi sorunlar motorda hasara neden olur :/ imkan var ise kompresör tamiri ya da değişimi yoluna gidin
    Benim aklıma kilitlemesi geldi ancak klima kayışı ayrı benim motorda kitlese en fazla kendi kayışını koparır. Ayrıyeten araç zincirli.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler