PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ucak korkusu

TünayK
06-10-2011, 16:40
beyler bende 10 numara 5 yıldız ucak korkusu var ve su zamandan sonra cok fazla ucaga bınmem gerekecek dolayısıyla hafıften gece ıslamaları basladı:D:Dfena tırsıyorum.. yaklasık 10 yıl once 2 hafta ıcınde 4 kere ucaga bındım ondan sonra hep kactım su zamana kadar basardım ama artık kacamam,,,dolayısıyla bana kesın cozuk bulabılecek bırı var mı? ankarada bı sekılde tedavı olmam lazım...

netten bakıyorum cok yaratıcı cozumler onerıyorlar: korkmayın dusmez!!!

bana soyle kesın bı cozum bulalım...

Mertİ.
06-10-2011, 16:42
yurtiçi mi yurtdışı mı uçuşlar olucak?

ibooo
06-10-2011, 16:43
kısmetten çıktı diyip binmek lazım :D

cheers
06-10-2011, 16:44
Geleyim de seni tedavi ederim ben :D

Korkma olm düşmez lan.

http://www.uzmantv.com/ucak-korkusu-olanlar-ucus-sirasinda-neler-yasar

http://www.uzmantv.com/ucus-korkusu-tedavi-egitimi-nedir

Berkan
06-10-2011, 16:45
tünay pasiflora falan dik kafaya , kafa inceden güzel bin istemesende uçarsın bunlardan sonra zaten :D

Skyhawk34
06-10-2011, 16:45
yeryüzünde yapılan en güvenli yolculuklardan biri imiş desek ? :D

a.colak
06-10-2011, 16:46
bi 70'lik çak uçuştan önce bağırırsın kaptan bas daha diee :)

ToNy
06-10-2011, 16:47
Uçuş uzunsa uyku hapı falan al, İndiğinde uyandırırlar... :D

ibooo
06-10-2011, 16:50
bi 70'lik çak uçuştan önce bağırırsın kaptan bas daha diee :)

pilot olur zaten uçmaya gerek yok

TünayK
06-10-2011, 16:51

farkı var mı ıkısınde de havadan gıdıyor:D

kısmetten çıktı diyip binmek lazım :D

baskan o degıl ben daha bınmeden gıdecem kalbten sımdı carpıntı basladı bak:D

Geleyim de seni tedavi ederim ben :D

Korkma olm düşmez lan.

Uçak korkusu olanlar uçuş sırasında neler yaşar? - UZMANTV (http://www.uzmantv.com/ucak-korkusu-olanlar-ucus-sirasinda-neler-yasar)

olm ıbnelerde olmuyo ama cektıklerı acı ne olucak?:D:D

tünay pasiflora falan dik kafaya , kafa inceden güzel bin istemesende uçarsın bunlardan sonra zaten :D

deseler kı sadece ıcmekle olmaz bıde sısenın ustune oturacaksın onu bıle yaparım walla:D:D

basar13
06-10-2011, 16:52
Valla korkmakta haklısın düşerse direk kurtulma durumu yok bide buna yeni pilot kadrosunu ekleyince.... Eskisi gibi askeri pilot kalmadı... :D:D:D

TünayK
06-10-2011, 16:52
ucuslar yogun olucak yurtıcı yurtdısı ıs ıcın o yuzden ıcmek uyku hapı almak falan olmaz 70 lıgı ıcıp toplantıya gırsem dosya yerıne meze gotururum ben:)

thedevil
06-10-2011, 16:53
uçağa binerken gözlerini kapat otobüse bindiğini hayal et bindikten sonra aç hosteslere falan yaz :D

edit: cam kenarına oturma otursanda perdeyi çek aşa bakma

TünayK
06-10-2011, 16:53
Valla korkmakta haklısın düşerse direk kurtulma durumu yok bide buna yeni pilot kadrosunu ekleyince.... Eskisi gibi askeri pilot kalmadı... :D:D:D

cok saol ıyı geldı walla basarcım opuyorum senı:D:D

crazydog
06-10-2011, 16:54
en güzel yolculuk şekli
hava boşlukları iniş ve kalkışlar acayip hoşuma gider :D şimdi yazdım bunları kesin ruh hastası diyeceksin :D ama korkma yani dünyadaki en güvenli yolculuk şeklidir. Binmeden önce alkol tüket rahat rahat binersin :)

thedevil
06-10-2011, 16:55

hmmm şey açısından söyledi sanırım hani Allah korusun düşerde ölürsen kendi topraklarındamı ölücen yoksa ecnebi memlekettemi ona göre değerlendirme yapacaktı sanırsam galiba :D

mur_84
06-10-2011, 16:56
bende korkardım ama yendim korkumu üstüne gidip aşağıya bakamazdım şimdi camdan sarkıcam neredeyse.. :D

imhotep
06-10-2011, 16:56
iki duble viski iyi gelir ben binmeden önce inceden goturuyorum yolculuk cok keyıflı oluyor :D

ugurbora
06-10-2011, 16:57
Valla bende korkardım halada binince korku oluyor ama her seferinde okuyabiliceğim bir dergi alıyorum en azından vakit geçiyor düşünmemi engelliyor kesin çözüm olmasada mutlaka yap basit gelebilir ama işe yarıyor

TünayK
hmmm şey açısından söyledi sanırım hani Allah korusun düşerde ölürsen kendi topraklarındamı ölücen yoksa ecnebi memlekettemi ona göre değerlendirme yapacaktı sanırsam galiba :D

walla saolun cok yardımcı oluyosunuz...bıde lıselı deyın bana ezın benı belkı ıse yarar hahahahhah

emrah-58
Flight simulatör 2004 oyununu indir kur.. oyna.. yani uç.. sonra anlayacaksın uçağın güvenli bir araç oldugunu.. ben böyle atlattım yani sanal pilot olarak uçuş yapıp oynadım korkum bitti.. uçarken her terimi pilot gibi anlıyorum

TünayK
06-10-2011, 16:58
iki duble viski iyi gelir ben binmeden önce inceden goturuyorum yolculuk cok keyıflı oluyor :D

baskan benım derdım dublelık deıl benım o alete bınebılmem ıcın kendımı kaybetmem lazım...e sonra ıs nasıl yapıcaz?

_FrKn_
06-10-2011, 16:59

ahuauhauhauh :D

Ahmet_28
06-10-2011, 17:00
tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bakacaksın :D bence cam kenarına otur :)

Mertİ.

hahahah :D yok alkol alırsın uçakta diye dedim binmeden pasiflora iç viski yle falan pamuk gibi gidersin :D de yurtiçi zaten zor değilki her yer 1 saat nerdeyse bi yerden sonra zevkli gelmeye başlar lan 1 saat önce nerdeydim şimdi nerde modu olucak falan güzel yani :D

TünayK
bu arada ben zaten bılıyorum ucagın guvenlı oldugunu da neye gore kıme gore...her yıl mılyonlarca ınsan trafık kazasından gıdıyor ama allah korusun tehlıkelı bı durumda gaz var fren var dıreksıyon var var oglu var...ucakta ne olucak otur ole parcalanmayı bekle...

Göki,ZD
kardeşim senin gibi bi yapıta yakıştıramadım uçak korkusunu :D

Kadyr
06-10-2011, 17:04
pasiflora iç sabahları tamam devam et:D yalnız korkucak bişi yok ya ben çok bindim thyde teknisyen olarak başlıcam guvenli aletler thy den şasma:)
yılda kaç uçak kazası duyuyorsun kaç trafik kazası kıyaslamaya sokuldugunda en guvenli icat ve istatistil bir kişi yılda bilmem kaç milyon seyehat ederse ancak denk gelme şansı var okadar az yani

imhotep
06-10-2011, 17:06
bu arada ben zaten bılıyorum ucagın guvenlı oldugunu da neye gore kıme gore...her yıl mılyonlarca ınsan trafık kazasından gıdıyor ama allah korusun tehlıkelı bı durumda gaz var fren var dıreksıyon var var oglu var...ucakta ne olucak otur ole parcalanmayı bekle...

araçla kaza basına olum sayısı ucaga gore kat kat fazla kardesım. ucakla hatalı sollama olayı yok mesela :D ucaklar her sefer oncesı mutlaka kontrolden geciyor bunu host arkadaslar daha iyi acıklar hepsi saatlerce havada kalıyor. bence sende ucak korkusu yok ölüm korkusu var bence ılk once bunu yenmelisin.

Deagles48
06-10-2011, 17:09
Hostesleri düşün http://img.donanimhaber.com/upfiles/smiley/naughty.gif

Şaka bi yana bütün bunların başınıza gelme olasılığı 1milyon'da birdir uçmak hala en güvenli ulaşım aracıdır

TünayK
06-10-2011, 17:10
kardeşim senin gibi bi yapıta yakıştıramadım uçak korkusunu :D

hahahahah yapıt nedır ya:D:D:D:D walla sorma sımdı tıpımı gorsem oturamıyorum bıle:D

pasiflora iç sabahları tamam devam et:D yalnız korkucak bişi yok ya ben çok bindim thyde teknisyen olarak başlıcam guvenli aletler thy den şasma:)
yılda kaç uçak kazası duyuyorsun kaç trafik kazası kıyaslamaya sokuldugunda en guvenli icat ve istatistil bir kişi yılda bilmem kaç milyon seyehat ederse ancak denk gelme şansı var okadar az yani

bılıyorum oyle oldugunu da ıste bı hapı mapı yok mu bunun...?

araçla kaza basına olum sayısı ucaga gore kat kat fazla kardesım. ucakla hatalı sollama olayı yok mesela :D ucaklar her sefer oncesı mutlaka kontrolden geciyor bunu host arkadaslar daha iyi acıklar hepsi saatlerce havada kalıyor. bence sende ucak korkusu yok ölüm korkusu var bence ılk once bunu yenmelisin.

ben yersız g kuvvetı sevmıyorum baskanım:D ucakta hatalı sollama yok ama bı debrıyaj kacırdı mı sut ve gooooll:D

Göki,ZD
06-10-2011, 17:12
hahahahah yapıt nedır ya:D:D:D:D walla sorma sımdı tıpımı gorsem oturamıyorum bıle:D

yapıt \ Başyapıt\ idolsun sen hiç yakışmadı :D
o sert bakışlı tünay nerde ? askerlik seni çok değiştirdi ahuahuah

levent
06-10-2011, 17:13
benim binerkenki mantık şu, "ulan düşerse en babası ölürüz .mına .oyim" daha da ötesi olmaz yani en fazla 3dk panik yaşar insan öyle bi durumda Allah göstermesinde hiçbirimize :)

levent
06-10-2011, 17:13
ben yersız g kuvvetı sevmıyorum baskanım:D

o kadar tork yok yau uçakta, yada ben hissetmiyorum :D

imhotep
06-10-2011, 17:14
tunay doktora git kardesım bizden sana cozum olmaz :)

Kadyr
hap uyku ılacı ıcersın yanı ama o surup sakınlestırıcı bende cok kullanıyorum mr girerken :D

_FrKn_
ölümden kaçamazsın abi boşuna uğraşma :D uçak araba ne farkeder.

TünayK
06-10-2011, 17:16
yapıt \ Başyapıt\ idolsun sen hiç yakışmadı :D
o sert bakışlı tünay nerde ? askerlik seni çok değiştirdi ahuahuah

hahahah askerlıgın son gunlerınde bı hosuma gıtmıstı 200 erkekle beraber yatmak acaba degısım derken haklı mısın?:D:D:D

Mertİ.
06-10-2011, 17:18
konuyu açmasaymış daha az korkucakmış yanlız :D

Shekil
06-10-2011, 17:19
bence ibooyu yanına al hic korkmassın :))

ibooo
06-10-2011, 17:19
bence ibooyu yanına al hic korkmassın :))

ulan totoş iki dakka adam ol

Göki,ZD
06-10-2011, 17:20
hahahah askerlıgın son gunlerınde bı hosuma gıtmıstı 200 erkekle beraber yatmak acaba degısım derken haklı mısın?:D:D:D

sende değişim oldgu kesin kardeşim, yoksa geyik yazanları geyiğe çevirirdin ahuahua
eski postlarına başla artık.. özledik :D

Shekil
06-10-2011, 17:20
ulan totoş iki dakka adam ol

sendemi korkuyorsun kanka yoksa :)) sende adam gibi konush

TünayK
06-10-2011, 17:22
sende değişim oldgu kesin kardeşim, yoksa geyik yazanları geyiğe çevirirdin ahuahua
eski postlarına başla artık.. özledik :D

bu sanatın kıymetını bılmedık yanı nesıllere aktaramadık artık ınsanlar fotolara bakıp guluyor mirim:D

TünayK
06-10-2011, 17:24
Uçuş korkusunu yenmek için nasıl bir yol izlenmeli? - UZMANTV (http://www.uzmantv.com/ucus-korkusunu-yenmek-icin-nasil-bir-yol-izlenmeli)

tıpe bak ya **** yoluk....

sakhee
06-10-2011, 17:25
oooo aleyküm selam kardeş gel otur :D :D :D :D :D :D

valla bende askerden beri binmiyodum ısrarla ama pazartesi nasipse Batman a uçacağız. Bende düşünmemeye çalışırken şimdi beni de o strese soktun Allah razı olsun :D :D :D :D :D 4 kez bindim bende uçağa benimde aklım çıkıyor korkudan, kafamı kaldırıp karşıya bile bakmam uçakta hahhahshhahahahehehehhahaah :D :D :D :D :D :D :D
ayaklar yere basacak usta yoksa ben iflah olmam :D :D :D :D :D
ya o bu diyorsunuz da bu merette ne vites ne debrijay ne bişey var. paso aynı devirde git Allah git. onu düşününce korkuyorum işte. :D :D :D arabada bi gaza basıyon, bi vites değiştiriyon, devir bi artıyo bi düşüyo falan filan. uçağa kafam yatmıyo. paso aynı devirde durmadan bas, bana ters geliyo :D :D :D :D :D :D :D

ibooo
06-10-2011, 17:25
sendemi korkuyorsun kanka yoksa :)) sende adam gibi konush

1 3 5
┼┼┤ Bizde "R" Yok , Gerekirse İlerden Döneriz.... ;);)
2 4

Onuralp
06-10-2011, 17:26
Uçağın düşme ihitmali 1/14.000.000.

Eray Yümsel
06-10-2011, 17:26
tünay tek ilacın iman a gelmek 3 kulfu 1 elham oku bin düşerse cennete gitceğini düşün hani gitmsesende kapıdan bi bakıp çıkıcakmışsın gibi düşün bide uçağa binmeden 2 gün uykusuz kal uçakta uyu ben öle yaptım dua ederken sızmışım en son inerken uyandım :D ama o pilotların annelerine acıyorum ne küfür yiyolar belli değil sekerek uçak indirenmi dersin yanyan indirenmi dersin ki sen ankara dasın muhtemelen senın ucak yanyan incek onu da düşün

_FrKn_
06-10-2011, 17:27
oooo aleyküm selam kardeş gel otur :D :D :D :D :D :D

valla bende askerden beri binmiyodum ısrarla ama pazartesi nasipse Batman a uçacağız. Bende düşünmemeye çalışırken şimdi beni de o strese soktun Allah razı olsun :D :D :D :D :D 4 kez bindim bende uçağa benimde aklım çıkıyor korkudan, kafamı kaldırıp karşıya bile bakmam uçakta hahhahshhahahahehehehhahaah :D :D :D :D :D :D :D
ayaklar yere basacak usta yoksa ben iflah olmam :D :D :D :D :D
ya o bu diyorsunuz da bu merette ne vites ne debrijay ne bişey var. paso aynı devirde git Allah git. onu düşününce korkuyorum işte. :D :D :D arabada bi gaza basıyon, bi vites değiştiriyon, devir bi artıyo bi düşüyo falan filan. uçağa kafam yatmıyo. paso aynı devirde durmadan bas, bana ters geliyo :D :D :D :D :D :D :D

ayaklar yere basıcak derken :D
http://i54.tinypic.com/2hd03s9.jpg

svtec
06-10-2011, 17:28
aga oyun pedi al :) ciddiyim albi ps oyun oyna ona konsantre ol .. kulaklık felan anlamassın bile haa baktın kaptan sıkıntılı konuşma çekiyor ... eşşedü enlaa diye başla :D

Shekil
06-10-2011, 17:29
1 3 5
┼┼┤ Bizde "R" Yok , Gerekirse İlerden Döneriz.... ;);)
2 4

hmm ibo baya gelisme var sende =)

Eray Yümsel
06-10-2011, 17:31
iboooo da kolpa çıktı hala shekil i dövcek esip gürlüyodu forumda bi cacık göremedik aylar oldu sen gelmedin şarkısını armağan edek bari napak

sakhee
06-10-2011, 17:31
ayaklar yere basıcak derken :D
http://i54.tinypic.com/2hd03s9.jpg

ahada budur :D :D :D :D :D uçaktır gemidir gereksiz, amerikaya karayolu yapılırsa giderim, yapmasınlar hayatta işim olmazz :D :D :D :D :D

işin kötüsü 2 yıldır panik atak tedavisi görüyorum. uçakta ne olacak bilmiyorum bende

kaderde varsa üzülmek neye yarar üzülmek dicez yapacak bişey yok :)
abdestimi alıcam binicem sonra başıma geleceklere razı olucam kendi adıma :o:o

imhotep
06-10-2011, 17:33
iboooo da kolpa çıktı hala shekil i dövcek esip gürlüyodu forumda bi cacık göremedik aylar oldu sen gelmedin şarkısını armağan edek bari napak

ortalıgı karıstırma olm ya :D bırak uzaktan sevisiyorlar işte :D

ibooo
06-10-2011, 17:34

kanka kan bazen damardan alınmaz akın anladı özürünü diledi :D

Eray Yümsel
06-10-2011, 17:36
benim bildiğim şekil özür dilememiştir ki zaten okadar gider yaptı altında kaldın sende yanı okadar giderin altında kalcana gidip 7.50i nin altında kalsan daha az koyardı

TünayK

kurtulma ıhtımalı ne olucak?:)

!KO
diğer topuguna ben sıkıcam

Eray Yümsel
06-10-2011, 17:37
kurtulma ıhtımalı ne olucak?:)

bi 6 sıfır daha at yanına kenk çözüm çok basit aslında sorunda gizli :D

TünayK
06-10-2011, 17:37
aga oyun pedi al :) ciddiyim albi ps oyun oyna ona konsantre ol .. kulaklık felan anlamassın bile haa baktın kaptan sıkıntılı konuşma çekiyor ... eşşedü enlaa diye başla :D

bana ped degıl bez lazım ucarken....:)

ibooo
06-10-2011, 17:38
benim bildiğim şekil özür dilememiştir ki zaten okadar gider yaptı altında kaldın sende yanı okadar giderin altında kalcana gidip 7.50i nin altında kalsan daha az koyardı

aynen kanka adamasın :alright:

_FrKn_
06-10-2011, 17:38

ahahahahaha :D konunun sonu hayra alamet değil :D

svtec
06-10-2011, 17:39

:D ortopedi malzemeleri satan bir yerden buyukler için olanlardan artık ihtiyaç kadar.. :D

Ludacris
06-10-2011, 17:40
:D uçak kokusu :hehe:
Alkol etkisini göstermiş bu gunluk yeter

svtec
06-10-2011, 17:41
aga baktın daraldın kalk yerindne ben korsanım uçak kaçırıldı :D kaldırırsanız keserim çocuğumu :D hesabı korkunu alırlar :D

Shekil
06-10-2011, 17:41

anca klavyeden konusur facebokdan konusuyor =) bende göremedim icrat valla

Eray Yümsel
06-10-2011, 17:43
anca klavyeden konusur facebokdan konusuyor =) bende göremedim icrat valla

adammmmmmmmmmmmm

Shekil
06-10-2011, 17:44
adammmmmmmmmmmmm

eyvallah saolasın baskan =)
iboda Kardan adam dimi :D:D:

Eray Yümsel
06-10-2011, 17:45
eyvallah saolasın baskan =)
iboda Kardan adam dimi :D:D:

ondan kardan adam bile olmaz şekil senın Ş'n bile olamaz

_FrKn_
06-10-2011, 17:45
yok artık ya :D

Shekil
06-10-2011, 17:46
ondan kardan adam bile olmaz şekil senın Ş'n bile olamaz

doru diosun baskan =) sesi bile cıkmıor kesin beni gsm den ariordur ama ulasamiordur cildirmisdir kesin :D

AEAlmas
06-10-2011, 17:46
Ucak kazası 14 milyonda 1 olur kurtulma ihtimali %7 olarak degerlendirebilir Düz uçuşta pek kaza olmamıstır fakat iniş kalkışta kazalar yüksek ihtimali vardır korkulcak bi şey yok 1 sene boyunca egitmen olabilmek icin bi ucak firmasında host olarak calıstım her hafta ucakla şehirler arası gidiyorum bazen yurtdışı ucaklara güveniyorum fakat 14milyonda 1 ihtimal yok sayılamaz ama her iniş kalkışta ucaklar kontrol ediliyor ve şu var karayolunda kactane kaza oluyor kac otobüs adam akıllı kontorl ediliyor ve ucaklar ne olursa olsun en güvenli ve hızlı seyahat hizmeti

deniz
06-10-2011, 17:50
Hayatimda hic binmedim. Binmemde oyle korku var. Ama binmek cok isterdim misal bodruma hersene 2 kere giderim arabayla 13 saat ucakla 1 saat tam hamallik ama naparsin yusufffff. Eger kesin cozum oralarda varsa ankaraya gelirim :)

ibooo
06-10-2011, 17:59
Ya shekil gelmişine geçmişine sövücem şimdi iki dakka adam ol ak

Shadow_Dancer
06-10-2011, 18:08
tünay yaklaşık 5000 saat uçuşum var.. meslegim bu. eger klostrofobi gibi bir rahatsızlıgın var ise bunu dindirecek medikal destek alabilirsin. Eger yok sadece işin mantıgından tırsıyorum diyorsan gayet rahat ol.. İnan bana ben tem'de trafik yaparken daha çok korkuyorum. Uçakta bulunan her sistemin mutlaka bir yedegi hatta ikinci bir yedegi var..

Bi arkadaşımız asker kaptan kalmadı demiş, cehalet göstergesidir bana göre. Çünkü bu iş askerlikle sivillikle degil; egitimle olur. En ufak bir noksanı olan adamı da o koltuga oturtmazlar.

Bir digeride hostesleri düşün demiş, benimde kendisi hakkında düşündügüm şeyler var an itibari ile ;)

Yapacagın seferden önce kabin ekibine durumu bildirirsen emin ol sana çok yardımcı olurlar.. ben çok biliyorum yanımda inip kalkan insanları.. Onun için oradayız zaten..

Kafana takılan bişe olursa p.m ile seve seve cevaplarım.

Şimdiden hayırlı uçuşların olsun ;)

0zan
06-10-2011, 18:10
benim bulduğum yöntemlerden biri yanındakiyle hiç alakasız bir muhabbete girmek, mesela kanalistanbul deyip lafa girdiğinde çok ekmek çıkar inene kadar konuşur korkunu unutursun

Shekil
06-10-2011, 18:16
Ya shekil gelmişine geçmişine sövücem şimdi iki dakka adam ol ak

ya ibo konunun icine ettin pampa aramıssın ama telefon sarjdaydı kusura bakma ilerleyen saatlerde telefonlasiriz ;)

konumuz : Ucak Korkusu

ÜSTÜNERC
06-10-2011, 18:19
alkol kullanıyorsan göm viskiyi ucmadan once öyle guzel gıdersınkı :):):):)

TünayK
06-10-2011, 19:05
tünay yaklaşık 5000 saat uçuşum var.. meslegim bu. eger klostrofobi gibi bir rahatsızlıgın var ise bunu dindirecek medikal destek alabilirsin. Eger yok sadece işin mantıgından tırsıyorum diyorsan gayet rahat ol.. İnan bana ben tem'de trafik yaparken daha çok korkuyorum. Uçakta bulunan her sistemin mutlaka bir yedegi hatta ikinci bir yedegi var..

Bi arkadaşımız asker kaptan kalmadı demiş, cehalet göstergesidir bana göre. Çünkü bu iş askerlikle sivillikle degil; egitimle olur. En ufak bir noksanı olan adamı da o koltuga oturtmazlar.

Bir digeride hostesleri düşün demiş, benimde kendisi hakkında düşündügüm şeyler var an itibari ile ;)

Yapacagın seferden önce kabin ekibine durumu bildirirsen emin ol sana çok yardımcı olurlar.. ben çok biliyorum yanımda inip kalkan insanları.. Onun için oradayız zaten..

Kafana takılan bişe olursa p.m ile seve seve cevaplarım.

Şimdiden hayırlı uçuşların olsun ;)

oh sukur sonunda ısın ıcınden bırı yaw nerdeydın abı sen?:) sızın klasık uyguladıgınız sakınlestırme yolları nelerdır? yada senın ozel olarak uygulayıp sonuc aldıgın seyler. benım durum cıddı kotu saka degıl yazarken bıle yusufluyorum...

mehmetRS
06-10-2011, 19:15
kapalı alan korkunuz yok ve yaşadığınız sıkıntı sadece yüksekte olmak, yere basamamak, yada tehlike anında çaresizliği düşündüren bir duygu ise, bunu bir kaç terapi seansı ve amfetamin tabanlı düzenleyici ilaclar ile halletmek mümkün. Aynı uçak korkusu, hatta biraz yüksek sürat korkusu bende de vardı 3.5 sene önce. Bindiğim otobüs biraz sürat yapsın, hemen inesim geliyor, uçak kalkarken delirecek gibi oluyor ve inişinde de sanki canımı alacaklar ve asla o yere inemeyeceğiz gibi geliyordu. Herhangi bir sarsıntıda o an herşey bitecekmiş gibi ve birşeylerin kesin ters gittiğini ama bana gerçeklerin söylenmediği düşünmeye kadar gitmişti benim olayım..
Sonra baktım olacak gibi değil; bende sağlık çalışanıyım zaten, çalıştığım hastanedeki psikiyatrist hocamdan rica ettim, durum böyle böyle böyleyken böyle diye uzun uzun detayıyla anlattım.. 1 ay kadar bir ilac kullanıp haftada bir, bir nevi terapi seansı gibi bir şey yaptı ve sonuçta artık uçağa binerken ki o panik halimi çabucak atlatıyor, araçlarla giderken yüksek sürat hatta sert manevraları kafamda çabucak çözümleyip, aslında birşey olmayacağını, bütün tersliklerin beni bulmayacağını, bu kadarda şanssız olmamam gerekir düşüncesini hemen kafamda oturtabiliyordum ki zaten herhangi bir terslik olması gerçekten imkansıza yakın uçuşlar için. Düşünsenize, havadan binlerce kilo daha ağır bir nesne havada uçuyor ve yere iniyor.. ve bunu yıllardır yapıyor bu aletler ki, eminim bu teknolojiyi barındıran bir ulaşım aracı ona görede üst düzey güvenli yapıya sahip bir emniyet teknolojisini daha barındırıyordur.
iyi akşamlar..

thedevil
06-10-2011, 19:20
walla saolun cok yardımcı oluyosunuz...bıde lıselı deyın bana ezın benı belkı ıse yarar hahahahhah

çok özür dilerim tanımadığım birinin konusunda makara yapmak ters oldu sanırım üzgünüm...

TünayK
06-10-2011, 19:25
çok özür dilerim tanımadığım birinin konusunda makara yapmak ters oldu sanırım üzgünüm...

yok dostum sıkıntı yok ıstedıgın gıbı takılabılırsın...:)

TünayK
06-10-2011, 19:27
kapalı alan korkunuz yok ve yaşadığınız sıkıntı sadece yüksekte olmak, yere basamamak, yada tehlike anında çaresizliği düşündüren bir duygu ise, bunu bir kaç terapi seansı ve amfetamin tabanlı düzenleyici ilaclar ile halletmek mümkün. Aynı uçak korkusu, hatta biraz yüksek sürat korkusu bende de vardı 3.5 sene önce. Bindiğim otobüs biraz sürat yapsın, hemen inesim geliyor, uçak kalkarken delirecek gibi oluyor ve inişinde de sanki canımı alacaklar ve asla o yere inemeyeceğiz gibi geliyordu. Herhangi bir sarsıntıda o an herşey bitecekmiş gibi ve birşeylerin kesin ters gittiğini ama bana gerçeklerin söylenmediği düşünmeye kadar gitmişti benim olayım..
Sonra baktım olacak gibi değil; bende sağlık çalışanıyım zaten, çalıştığım hastanedeki psikiyatrist hocamdan rica ettim, durum böyle böyle böyleyken böyle diye uzun uzun detayıyla anlattım.. 1 ay kadar bir ilac kullanıp haftada bir, bir nevi terapi seansı gibi bir şey yaptı ve sonuçta artık uçağa binerken ki o panik halimi çabucak atlatıyor, araçlarla giderken yüksek sürat hatta sert manevraları kafamda çabucak çözümleyip, aslında birşey olmayacağını, bütün tersliklerin beni bulmayacağını, bu kadarda şanssız olmamam gerekir düşüncesini hemen kafamda oturtabiliyordum ki zaten herhangi bir terslik olması gerçekten imkansıza yakın uçuşlar için. Düşünsenize, havadan binlerce kilo daha ağır bir nesne havada uçuyor ve yere iniyor.. ve bunu yıllardır yapıyor bu aletler ki, eminim bu teknolojiyi barındıran bir ulaşım aracı ona görede üst düzey güvenli yapıya sahip bir emniyet teknolojisini daha barındırıyordur.
iyi akşamlar..

yanı benım ılac psıkıyatrda psıkologda deıl oylemı? bırde kullanılan ılaclar neydı toplan ne kadar kullandın kac seans gıttın?

rapstar
06-10-2011, 19:29
max 60 sn sürer parçalanmak..

:D :D Sürekli uçacaksanız eğer psikolojik destek şart olucaktır herhangi bir psikologa giderseniz uzmanı olmasa bile illaki sizi yönlendireceği birileri olur düşüncesindeyim. 1-2 uçuşsa eğer cesaret veren haplardan kullanırsanız herhalde korkmazsınız. Ama hemen toplantıya girip o cesaretle patrona senin gibi patronun aminoasit derseniz sıkıntı olabilir :D Allah yardımcınız olsun geçmiş olsun..

Shadow_Dancer
06-10-2011, 19:29
oh sukur sonunda ısın ıcınden bırı yaw nerdeydın abı sen?:) sızın klasık uyguladıgınız sakınlestırme yolları nelerdır? yada senın ozel olarak uygulayıp sonuc aldıgın seyler. benım durum cıddı kotu saka degıl yazarken bıle yusufluyorum...

3 şey söylerim ben genelde.

1. Benim bütün hayatım bunun içinde geçiyor. Ve gördügünüz gibi hala hayattayım.
2. Kokpitteki insanlar bu uçagı indirecek tüm bilgi birikimine sahip. her iki motoru dursa bile.
3. Kalp krizi geçirsen bile seni tekrar hayata döndürecek bilgiye sahibim.

Eger alkol sorunun yoksa, bi iki kadeh bişe ikram ederim.

Eger alkol ile aran yoksa seni rahatlatacak kadar detay veririm, uçakla, ekiple hava ile ilgili.. ne varsa baştan sona herşeyi anlatırım.

iç hatta anlatamadan sefer bitiyo zaten :)

BlackEmperor
06-10-2011, 19:32
sana sadece şunu şöyliyeylim.1.si yerde olduğundan çok daha güvendesin. 2. si uçakta patlama olmadığı sürece motorlar dursa yere inebilecek şekilde dizayn edilmiş. denize veya dağa çakılmadığın müddetce ölmen biraz zor :D

ayrıca ucaktaki hava boşluğu kalkış niş anındaki ivmelenmeyi simule edebileceğin bir kaç alet önerebilirim.

hava boşluğu için: dalgalı bir denizde 1300 cclik bir jetski
kalkış anı için: 1000cc racing :p

birde sapan gibi bişey icat etmişler oda güzel yerden bungejumping

hakan115
06-10-2011, 19:34
'olmadi hosteslere yazarsin' 'hostesleri dusun kanka' yazan arkadaslarin sevgililerinin / eslerinin mesleklerini rica etsem, ben de onlarin meslekleriyle ilgili guzel seyler yazmak istiyorum.

bu arada ucaga bin korkma birader.

Shadow_Dancer
06-10-2011, 19:36
'olmadi hosteslere yazarsin' 'hostesleri dusun kanka' yazan arkadaslarin sevgililerinin / eslerinin mesleklerini rica etsem, ben de onlarin meslekleriyle ilgili guzel seyler yazmak istiyorum.

Sinirlenme la, adamlık parayla degil..

thedevil
06-10-2011, 19:46

kardeşim siz çocukmusunuz yaşınız başınız kaç olmuş yaptığınız muabbete bak senin ananın bacının mesleği hakkında birşey yazdım mı ben ? delirdiniz mi ? neden direk o noktaya odaklandınız siz hiç film dizi v.s izlemezmisiniz hiç birinde böyle espriler yokmudur ? şakamısınız

Sinirlenme la, adamlık parayla degil..

ben adamlığı sizden öğrenmeyeceğim size adam gibi pm gönderdim neyin muhasebesini yapıyorsunuz neyin kafasını yaşıyorsunuz uçaktamısınız yüksek basınç altındamısınız ??

BaDCaT
06-10-2011, 19:49
Hostesleri düşün http://img.donanimhaber.com/upfiles/smiley/naughty.gif

Şaka bi yana bütün bunların başınıza gelme olasılığı 1milyon'da birdir uçmak hala en güvenli ulaşım aracıdır

bende dusunuyorum boyle seyler yazanlari

Shadow_Dancer
06-10-2011, 19:52
kardeşim siz çocukmusunuz yaşınız başınız kaç olmuş yaptığınız muabbete bak senin ananın bacının mesleği hakkında birşey yazdım mı ben ? delirdiniz mi ? neden direk o noktaya odaklandınız siz hiç film dizi v.s izlemezmisiniz hiç birinde böyle espriler yokmudur ? şakamısınız

ben adamlığı sizden öğrenmeyeceğim size adam gibi pm gönderdim neyin muhasebesini yapıyorsunuz neyin kafasını yaşıyorsunuz uçaktamısınız yüksek basınç altındamısınız ??

Birader sana özelden de yazdım, burada atar gider yapıp adamın canını sıkma.. Eşim sekreter demişsin bana.. Birisi tutupta genelleme yapıp sekreterler hakkında ileri geri konuşsa sen laf etmez misin.. Bu nasıl bi baside indirgemedir?

kusura bakma bizim meshebimiz o kadar geniş degil..

Olayın ne oldugunu, agzından çıkan lafın ne oldugunu biliyosun. Şimdide amiyane tabiri ile kıvırıyosun..

Evet söyledigimde haksızım de.. Kusura bakmayın de bizde ona göre muamele yapalım..

Akşam akşam kurnazlık yapma bana!.

levent
06-10-2011, 19:53
sana sadece şunu şöyliyeylim.1.si yerde olduğundan çok daha güvendesin. 2. si uçakta patlama olmadığı sürece motorlar dursa yere inebilecek şekilde dizayn edilmiş. denize veya dağa çakılmadığın müddetce ölmen biraz zor :D

ayrıca ucaktaki hava boşluğu kalkış niş anındaki ivmelenmeyi simule edebileceğin bir kaç alet önerebilirim.

hava boşluğu için: dalgalı bir denizde 1300 cclik bir jetski
kalkış anı için: 1000cc racing :p

birde sapan gibi bişey icat etmişler oda güzel yerden bungejumping

1000 lik racing in sakin kalkışı bence :)

niye beni uçağın kalkışı öyle etkilemiyor? sadece irtifa kazanırken ağzınızı kapatmayın basınç değişiminden kulaklar tıkanmasın :) hatta sakız vs çiğneyebilirsiniz :icon_tup:

mehmetRS
06-10-2011, 19:55
yanı benım ılac psıkıyatrda psıkologda deıl oylemı? bırde kullanılan ılaclar neydı toplan ne kadar kullandın kac seans gıttın?

şimdi bu ortamdan ne ilac ismi söylemek dogru olur ne de miktarını, bence işin uzmanından size göre olan tedavi yöntemini belirleyek ilaç önerisi almalısınız. Doktor konusunda yardımcı olabilirim fakat ne olur ilaclar konusunda isim yada miktar istemeyin benden

hakan115
06-10-2011, 19:55
@thedevil

senin izledigin filmler diziler beni ilgilendirmiyo kardesim, gercek hayat bu, ben ucus camiası icindeyim, nisanlim dahil bir cok hostes arkadasim kardesim var. espri yapacaksan daha naif daha akilli isler yap bizde alinmayalim sinirlenmeyelim. arti ben ana baci muhabbeti yapmadim yapmamda, gonderdigim mesaji iyi oku, meslegini soylesin ben de biseyler yazayim dedim. sacma sapan konusma.

thedevil
06-10-2011, 19:56
Birader sana özelden de yazdım, burada atar gider yapıp adamın canını sıkma.. Eşim sekreter demişsin bana.. Birisi tutupta genelleme yapıp sekreterler hakkında ileri geri konuşsa sen laf etmez misin.. Bu nasıl bi baside indirgemedir?

kusura bakma bizim meshebimiz o kadar geniş degil..

Olayın ne oldugunu, agzından çıkan lafın ne oldugunu biliyosun. Şimdide amiyane tabiri ile kıvırıyosun..

Evet söyledigimde haksızım de.. Kusura bakmayın de bizde ona göre muamele yapalım..

Akşam akşam kurnazlık yapma bana!.

usta ben sana atar gider yaptım mı ?? birincisi bu ikincisi bende sana yazdım dedimki drift sahalarında modellerin mankenlerin resimleri çekiliyor ve bunlar buralarda yayınlanıyor onlarında ekmek kazandığı kapı o şimdi buraya resim konulduğu zaman herkez sulanıyor laf söylüyor neden kimse çıkıpta beyleeer ayıp oluo kızlar işini yapıyor yaptığınız muameleye bakın sizinde karınz bacınız modellik yapsa resimlerine bu şekilde yorum yapılsa hoşunuza gidermi diye sormuyorsunuz ??? neden ?? namus kavramı sen ben benim mesleğim diye yapılmaz sizin eşiniz ya da nişanlınız hostes diye hemen parladınız lütfen boş konuşmayalım...

sakhee
06-10-2011, 20:03
arkadaslar gerilmeyin lutfen... arkadas bir espri yapti eminim ard niyetli deildi ancak hali ile alinan arkadaslar da olmus. daha fazla uzatip kirici olmamak daha iyi bence. benim de yazdiklarim icinde yanlis birsey varsa bende ozur dilerim herkesten. bence saka arasinda bir soz cikti ancak cikmamasi daha iyi olurdu. lutfen birbirinizin keyfini bozmayin...

sakhee
06-10-2011, 20:05
usta ben sana atar gider yaptım mı ?? birincisi bu ikincisi bende sana yazdım dedimki drift sahalarında modellerin mankenlerin resimleri çekiliyor ve bunlar buralarda yayınlanıyor onlarında ekmek kazandığı kapı o şimdi buraya resim konulduğu zaman herkez sulanıyor laf söylüyor neden kimse çıkıpta beyleeer ayıp oluo kızlar işini yapıyor yaptığınız muameleye bakın sizinde karınz bacınız modellik yapsa resimlerine bu şekilde yorum yapılsa hoşunuza gidermi diye sormuyorsunuz ??? neden ?? namus kavramı sen ben benim mesleğim diye yapılmaz sizin eşiniz ya da nişanlınız hostes diye hemen parladınız lütfen boş konuşmayalım...

kardesim oyle dusunme. senin de akrabandan ya da yakinlarindan biri olsa sende alinirdin. ancak senin de birilerinin yakinlari icin birsey soylemeyecegine ben inaniyorum. dedigim gibi uzatip birbirinizi kirmamanizi rica ediyorum

thedevil
06-10-2011, 20:10
kardesim oyle dusunme. senin de akrabandan ya da yakinlarindan biri olsa sende alinirdin. ancak senin de birilerinin yakinlari icin birsey soylemeyecegine ben inaniyorum. dedigim gibi uzatip birbirinizi kirmamanizi rica ediyorum

haklısınız :) neyse ben bütün host hostes pilot ve bilimum hava işleriyle uğraşan kardeşlerimizden özür diliyorum kusura bakmayın :D

thedevil
06-10-2011, 20:15
tünay kardeşim arabaları düşün turboları düşün rolling düşün rolling
kalkarken gözlerini kapat 2000 beygirlik bi amerikanla sıfırdan kalkış yaptığını düşün inerkende kafana göre bişeyler düşün :D

sakhee
06-10-2011, 20:16
devam edelim arkadaslar konuya :D :D :D :D

http://i53.tinypic.com/bgqkjq.jpg

seko
06-10-2011, 20:22
ist da araba kullanmaktan daha az riskli ve daha guvenli..

MiaMi
06-10-2011, 20:23
tünay kardeşim arabaları düşün turboları düşün rolling düşün rolling
kalkarken gözlerini kapat 2000 beygirlik bi amerikanla sıfırdan kalkış yaptığını düşün inerkende kafana göre bişeyler düşün :D

Kenan , beni delirtme gelmiyim gece gece oraya.

Mr.K
06-10-2011, 20:24
Uykusuz bın eger heryerde uyuyabılen bırıysen morukcum.Betın benzın atmıs bezgın bı halde bındıgınde daha ucak pıst ıcınde yola bıle koyulmadan vurur kafayı uyursun :)

Ben genelde bıcok ucusta uyuyorum(hem sıkılmamıs oluyorum,hemde genelde yorgun argın bındıgım ıcın ucaga ıyı oluyo) hosteslerden battanıye ve yastık ısteyıp bırde bındıgınde soylersen uyuycam ben su yıyıecek vs ıstemıyorum dıye rahatsızda etmıyolar..uyanıs bıraz maceralı olabılır ama:D lastıkler yere vurdugunda o da pılota baglı bazen ben hıc hıssetmıyorum fren yapılıp flaplar tepedeyken ıvmeden dolayı uyanıyorum :D

C2VTS
06-10-2011, 20:30
Bugüne kadar binemedim.Bir kere aldığım bilet yandı yine binemedim.Yazın bodruma en az 3-4 defa gideriz.Kaldığım sitedeki herkes akşam 7'de biniyor uçağa dönüyor ben sabahın 4'ünden yollara dökülüyorum.Millet kafadan 1 gün daha orda zaman geçiriyor birde eve dönünce o yorgunluk var.Sizede geçmiş olsun.zor durumdur bilirim birde millet neyinden korkuyosun gibisinden laf ettikçe dahada sinir kapıyorum.

SONE-R
06-10-2011, 20:32
uçak kazaları genellikle iniş sırasında gerçekleşiyor.. inişe kadar korkmana gerek yok :)

Ome_RS
06-10-2011, 20:41
Uçak çok keyifli geliyo bana ya zengin olsam alırım ucak derim pilota indir sonra kaldır o inme kalkma anı keyifli :)

silentpr
06-10-2011, 20:43
nasılsa ölmicekmisin ha uçakta ha kaldırımda ha uyurken ha sevişirken ha wcde ha orda ha burda sen ilk önce uçak korkundan önce ölüm korkunu yen ....

Kadyr
06-10-2011, 20:44
uçak kazaları genellikle iniş sırasında gerçekleşiyor.. inişe kadar korkmana gerek yok :)

inişte yan rüzgara dikkat bide doğa olayı var havanın yere doru akması çok tehlikeli:S öyle bir durumda hollandadaki kazaya benzer kaza yaşanır.ama öyle bir hava akımı varsa uçaktaki radar goruyor yön degıstırıyor ondada sıkıntı pek olmuyor:)

ulas
06-10-2011, 20:54
kafa güzel olsun her yol paris :)

sakhee
06-10-2011, 20:55
kafa güzel olsun her yol paris :)

caiz degil :D:D:D:D:D

mmustu
06-10-2011, 20:56
kanka uçağa biniyon herif launch controle bi alıyo çata pata bi kalkıyon :D sonra bi anons pilottan şuanda 10500 metre yüksekte 850 km hızla gidiyoruz diye :hehe:

sakhee
06-10-2011, 20:58
kanka uçağa biniyon herif launch controle bi alıyo çata pata bi kalkıyon :D sonra bi anons pilottan şuanda 10500 metre yüksekte 850 km hızla gidiyoruz diye :hehe:

cok sesli guldum :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::h ahaha:
Allah sana uzun omurler versin mubarek :D:D:D:D:D:D
katila katila guldum valla :)

Shekil
06-10-2011, 20:59

sen cok bindin herhalde baskan :D

mmustu
06-10-2011, 21:00
valla 6 falan oldu herhalde ama en son hataydan gelirken bildiğin kaçırdım altıma sanırım :D

Shekil
06-10-2011, 21:02
valla 6 falan oldu herhalde ama en son hataydan gelirken bildiğin kaçırdım altıma sanırım :D

baskan sen türk sinamalrında oynsana =))

TünayK
06-10-2011, 21:04
devam edelim arkadaslar konuya :D :D :D :D

http://i53.tinypic.com/bgqkjq.jpg

ahahahhahahahhahahahahhahahahahh seeslı guldum hahahhahahahha:D

TünayK
06-10-2011, 21:05
Uykusuz bın eger heryerde uyuyabılen bırıysen morukcum.Betın benzın atmıs bezgın bı halde bındıgınde daha ucak pıst ıcınde yola bıle koyulmadan vurur kafayı uyursun :)

Ben genelde bıcok ucusta uyuyorum(hem sıkılmamıs oluyorum,hemde genelde yorgun argın bındıgım ıcın ucaga ıyı oluyo) hosteslerden battanıye ve yastık ısteyıp bırde bındıgınde soylersen uyuycam ben su yıyıecek vs ıstemıyorum dıye rahatsızda etmıyolar..uyanıs bıraz maceralı olabılır ama:D lastıkler yere vurdugunda o da pılota baglı bazen ben hıc hıssetmıyorum fren yapılıp flaplar tepedeyken ıvmeden dolayı uyanıyorum :D

ben altıma sıcıyorum dıyorum sen uyu dıyosun sapıkkkk:D:D

TünayK
06-10-2011, 21:07

o anonsları neden yaparlar anlamam walla....

şuanda 10500 metre yüksekte 850 km hızla gidiyoruz burdan bı dussek parcamızı bulamazlar serefsızım...deseler daha ıyı..hıc olmazsa daha bı samımı:D

sakhee
06-10-2011, 21:07
biletim alindi
pazartesi 13.30 a he le
ne kadar surer bu batman yaw :D :D :D :D :D :D

sakhee
06-10-2011, 21:09
tunay son yorumlarin bomba kardesim :D :D :D :D :D
biz bi de ayni ucaga dusersek sen makarayi gor hahahshahhhahshshhehheheheheehh

mmustu
06-10-2011, 21:09
bide triplere girmişlerki sorma uzay mekiği kullanıyo amcam amerikan aksanıyla kaptan pilotunuz bilmem ne konuşuyo falan :D

birde yolculuğun ortasında şuanda şurdan geçiyorz diye bi bilgi arkasından şakk bi sağ bi sola yatırıyo uçağı hesapta camdan aşağıyı seyrettiriyo millete :D amcam e30la yanlıyo sanki :D :D

hacı valla sıkıntılı iş yaa :D

hakan115
06-10-2011, 21:12
biletim alindi
pazartesi 13.30 a he le
ne kadar surer bu batman yaw :D :D :D :D :D :D

gidisiniz 1:30 - 1:45

donusunuz 1:50 - 2:00 civari olur.

GTCihad
06-10-2011, 21:15
Valla ayda 2 kere en az dış hat uçuşu yapıyorum (şu anda İrandan yazıyorum hatta :) )ama buna rağmen İran'da uçağa binmiyorum korkuyorum :D 3 kere bindim İranda 2 si tehlikeli geçti birinde uçak bozuldu geri döndük :D
Binmeden sakinleştirici tarzı bir ilaç iyi gelebilir konforu için değer bence , iyi yolculuklar

SekoLive
06-10-2011, 21:16
tünay bu olay bendede mevcut hiç uçağa binmedim... bi gece rüyamda ucağa binmişim ve ucak düştü o anki çaresizlik cok başkaydı ondan beri cok tırsarım... allah ucaklık mesafe vermesin diye dua ederim iş için acil ankaraya göndericekdi şirket beni 2007 de :D allahdan bilet bulamadılarda otobüsle gittim

zor iş seni iyi anlayanlardanım :) çözümleride okuyacaz :D

Anıl E.
06-10-2011, 21:18
Ben de hiç binmedim uçağa korkuyorum zaten,yüksek bir binaya çıkıp aşağı bakınca bile içimde bir ürperme oluyor uçağı düşünemiyorum ..Zor iş gerçekten ama aynı zorluğu yaşayıpta ilk deneyenler genelde halinden memnun kalıyor denemek lazım o ama popoyu kendimde bulacağımı zannetmiyorum..

Kolay gelsin :)

GTCihad
06-10-2011, 21:20
Birde tavsiyem koridorda gitmenizden yana olacaktır ..

TünayK
06-10-2011, 21:21
bide triplere girmişlerki sorma uzay mekiği kullanıyo amcam amerikan aksanıyla kaptan pilotunuz bilmem ne konuşuyo falan :D

birde yolculuğun ortasında şuanda şurdan geçiyorz diye bi bilgi arkasından şakk bi sağ bi sola yatırıyo uçağı hesapta camdan aşağıyı seyrettiriyo millete :D amcam e30la yanlıyo sanki :D :D

hadı lan! yapmazlar oyle sey benım gıbı tırsagı var ıbnesı var ucakta:D ha oyle bı sey yaparlarsa sahne su:

sen gendine gukhla mı arıyon la yawwsak dıye kabıne gıren bır tunay:D

sakhee
gidisiniz 1:30 - 1:45

donusunuz 1:50 - 2:00 civari olur.

imamin kayigina bindik desenize :)
askerlik zor gecti diyodum cok pismanim simdi :D

_Burak_
banada kalkışlar süper güzel geliyor
6 sene okula gittim geldim sürekli çokta rahattı yolculuklar
kaptaaan baaas diyesim geliyor
o ne ivmelenmedir ya :D

aslında trafikten daha güvenli öyle düşünsen
bi kaç duble bir şey içsen belki iyi gelir
ya da sakinleştirici v.s

sakhee
06-10-2011, 21:22

o konusmalara o sakinligine bende hastayim pilotlarin mmustu :D :D

yanlarsa yalniz bende dalarim :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

mmustu
06-10-2011, 22:17
hadı lan! yapmazlar oyle sey benım gıbı tırsagı var ıbnesı var ucakta:D ha oyle bı sey yaparlarsa sahne su:

sen gendine gukhla mı arıyon la yawwsak dıye kabıne gıren bır tunay:D

kanka adanaya gidiş - antalyaya gidiş - hataydan dönüşte aynen bu söylediğim oldu :D

ama izmire gidip gelirken bişi yapmadılar :D

ACYV
06-10-2011, 22:39
beyler bende 10 numara 5 yıldız ucak korkusu var ve su zamandan sonra cok fazla ucaga bınmem gerekecek dolayısıyla hafıften gece ıslamaları basladı:D:Dfena tırsıyorum.. yaklasık 10 yıl once 2 hafta ıcınde 4 kere ucaga bındım ondan sonra hep kactım su zamana kadar basardım ama artık kacamam,,,dolayısıyla bana kesın cozuk bulabılecek bırı var mı? ankarada bı sekılde tedavı olmam lazım...

netten bakıyorum cok yaratıcı cozumler onerıyorlar: korkmayın dusmez!!!

bana soyle kesın bı cozum bulalım...

uçuş fobisi eğitimleri var. maksimum 3 seans da fobiden eser kalmıyor.

Ome_RS
06-10-2011, 22:48
kanka adanaya gidiş - antalyaya gidiş - hataydan dönüşte aynen bu söylediğim oldu :D

ama izmire gidip gelirken bişi yapmadılar :D

gecen hafta bodruma gittim aynısını izmir üstünde yaptı bana keyifli geliyo ama içe dogru ..çanlar olmustur kesin :D

Mertİ.
06-10-2011, 22:53
ilk seferden sonra alışırsın ya ilk seferde alkol passiflora ve uykusuzluk 3 lüsüyle git ama uyuduktan sonra nasıl uyanırsın bilemem :D korkucağın yerler belli kalkıştan sonra bi yerde boşluk gibi bişey oluyo orda bi için gider bide inerken mevsimine göre sallayabiliyor bide dönüşler var sağ camda gökyüzü sol camda bakınca karayı görürken 2 saniye içinde tam tersi olabilir :D bide bu dönüşü wc de yaşamak var klozet seni içine çekermiş gibi oluyo garip bi duygu :D

Type-R
06-10-2011, 23:59
Kalkış çok zevklidir yuav.:D Direk koltuğa yapıştırıyo seni. Hızlanıp kalkışı çok iyi çok seviyorum.:D

Firat.M3
06-10-2011, 23:59
bende ilk yerden kesildiğinde g*tum boşluğa düşünce yediğim G ile kendimden geçiyorum. izmire araba almaya giderken ölecektim. Şimdi yurtiçi uçakları da küçülttüler hepten pertim çıkıyor. Yükselip rutine binene kadar uçak kalbim ağzımdan çıkacak gibi oluyor. Her bindiğimde tövbe ediyorum ama nafile. ama yükseklik korkum yok. rutine binince uçak aşağıyı seyretmekten de keyif alıyorum.

HondatugraL
07-10-2011, 00:27
uçaktan herhangıbı bır sorun yaşadığınız ıcınmı korkuyorsunuz yoksa bişey olmadıgı haldemı korkuyorsunuz ?

Schumi
07-10-2011, 00:42
1-2 kere atarax benzeri ilaç içerek uç. Sonrasında zaten gerek kalmıyor. Alışıyorsun.

redbaron
07-10-2011, 00:57
ucagın düsmesi icin 11 milyonda bir ihtimalin var.O kadarda sanssız degilsindir herhalde.babam 35 senedir pilot allah cok sükür simdiye kadar bi sıkıntı olmadı.umarım motive olmussundur hehehehehe :)

turbo16
07-10-2011, 01:01
psikolog senin çaren fobi olmuş sende bilinçsiz anti depresan kullanma sakın patates olursun

Chatin
07-10-2011, 01:17
korkmamak anormal değil öncelikle. yerden yüksektesin işte kürek kemiğine bağlı kanatların da yok sonuçta. ama korkunu ¨yenmek¨ gibi bakma bence. korkunu düşman gibi rakip gibi görme derim. gayet doğal bir tepki nihayetinde. yenmek ne yahu maç mı bu? korkmaya devam ettikçe de ¨malup¨ mudur yani insan. saçma vesselam. herkesin alıştığı gibi sen de zamanla alışacaksın. sadece senin deyiminle proses süreci kişiden kişiye değişkenlik gösterir o kadar. zamanla seve seve alışıyor insan hiç komplike düşünmeye gerek yok. bitmese de bu korku yine doğaldır. bitmesi şart da değil. sallamayacak kadar azalır ki o da yeterlidir işte. artık korkmuyorum dedğin an da büyük ihtimalle o an olacaktır. sevmiyorum böyle işleri yok sinirlenme yok korkma vay efendim tepki verme. olgunluk bi yere kadar da ot olmak farklı birşey. taş olalım inşaatta kullanın oldu olacak. neyse zaten iş temposunda ekseriyetle uyuyarak geçirirsin. hiç olmadı üç kulfallah bir elham:)

ef186
07-10-2011, 01:54

eray bu konuda kavga cikarsa ortaligi karistirmaktan sana tatil gelir ben soliyim yaffruuu :D uhehueheuheu

serdarm
07-10-2011, 02:05
ben de kalkışlara hayranım yaaa :)
İçimden 3 2 1 diye saydığım bile oluyor ahahaha :)

ALPER-VNS
07-10-2011, 04:07
tünay arabaya ne zaman binsen araba bozuluyo olm en son seferde benzin pompası cortladı :D binme hocu uçağa bence :D

S.Özeren
07-10-2011, 05:28
aynı korku bendede var düşmesinden değil ama sanırım yükseklik fobimden dolayı (buda yeni oluştu nedense )

yazın bodrum seyehatinden sonra otobüse binmeye töbe ettim uçağa binicem artık yeter demiştim ama yine otobüsle döndüm :D

gurcell
07-10-2011, 07:08
Neredeyse fahri hostluk yapacak kadar ucuyorum son 2 senedir. Haftada en az 2 ucusum var. Ucaga ilk 12 sene once bindim ve o zamanlar deli gibi korkuyordum. Hele takunya hava yollarinda o zamanlar rj- 100 ler vardi.

Simdilerde ise ucmaktan sıkıldım. Bir an once bitse de insek diyorum.

Sana tavsiyem koridorda uc. On siralardan koltuk al. Ucak kalkarken bu ne la cok yavasmis, turbo civic bundan hizlidir de. Ucus ekibine durumu anlat, zaten ucakta altina doldursan yedek bez, kalbin dursa defibrilator, sinir krizi gecirsen sinir ilaci siringasi gibi ekipman ucakta mevcut, o yuzden rahat ol. Hem bizik bildigimiz tunay gibi eglenceli ve hayati ti ye alan adam olarak binsen ucak ve ucus ekibi senden korkar yahu...

pitstop
07-10-2011, 07:14
Bendede ciddi biçimde vardı aslında hala var.Ama sana tavsiyem uçağa binince son derece rahat olanlara bakmandır.Onlara baktığım zaman bende psikolojik olarak rahatlıyorum.

MKT
07-10-2011, 07:53
şimdi seninki uçaktan yada yükseklikten korkmak mı yoksa ölmekten korkmakmı? bu ikisi farklı şeyler.bu işin eğitimini almış hostes bir arkadaşımla muhabbeti geçmişti.aslında insanlar uçaktan korkmuyorlar bilinç altlarındaki ölüm korkusu açığa çıktığı için böyle yusuf yusuf oluyorlar demişti. aynen bunu söylemişti.En nihayetinde uçakta bir vasıta. Yerde giden 300-500 hp lik makinalara biniyoruzda havada stabil giden bir aracamı binemeyecez. birazda böyle düşünüp kendini rahatlatsan.yada bunu kendine eğlenceli hale getirmek için PSP al birde kulaklık tak GOD of War tarzı yada en sevdiğin oyunlardan birini yükle.O an dünya ile ilişkini kes.Belki bu yöntem yardımcı olur

ysf20
07-10-2011, 08:34
bizim arkadaş bindi geçenlerde ilk binişi uçak' a ilk harekete geçtiginde 106 ım olsaydı 2'den rollerdim demeye başladı ve sonuç sanırım korkudan olucakki şimdiye kadar 4 boy saplamıştım demeye başladı :D

sakhee
07-10-2011, 08:56
bizim arkadaş bindi geçenlerde ilk binişi uçak' a ilk harekete geçtiginde 106 ım olsaydı 2'den rollerdim demeye başladı ve sonuç sanırım korkudan olucakki şimdiye kadar 4 boy saplamıştım demeye başladı :D

kalkışa geçen uçağa 4 boy :D :D :D :D baya inanmış arkadaşın :):):o:o

TünayK
07-10-2011, 09:35
tünay arabaya ne zaman binsen araba bozuluyo olm en son seferde benzin pompası cortladı :D binme hocu uçağa bence :D

bende ondan korkuyorum ya ıste benım bastıgım yerde ot bıtmez ben ucaga bınerım duser o ucak sonra bı yontem bulurlar bır daha 30 bın yıl ucak dusmez...:D

1-2 kere atarax benzeri ilaç içerek uç. Sonrasında zaten gerek kalmıyor. Alışıyorsun.

mudur ılacın ısmı enteresan sonra kabın ekıbıne gereksız atar yapmayım ben:D tutuklama yetkılerı fln var adamların:D

bırde sıkıntı sımdı ben bı ucak kazasında olsem tam anlamıyla *** yoluna olucem cunku ıstense ucak kazasında olumlerı sıfıra ındırecek bı fıkrım var ama bıraz pahalı oluyor....resmen para yuzunden olmus oluyosun..:D

ACYV
07-10-2011, 09:45
Uçuş korkusu sadece uçmak veya yükseklikten korkmak olmayıp içerisinde birçok kaygıyı barındırır.

Bunlardan bazıları :

1) Evden uzaklaşma
2) Kapalaı alanda kalma
3) Fenalaşırsam ne olur
4) Yükseklik korkusu
5) Kaza geçirme korkusu
6) Ölüm korkusu
7) Sakat kalma korkusu
vb...

bir çok kaygı ve korkuyu içinde barındırabilir. Uçuş korkusunun/fobisinin tedavi edilmesi mümkün olup başarı yüzdesi çok yüksektir. Bu fobi aşılmazsa kaygılar başka konulara kayabilir ve gündelik hayatınızı kısıtlayıcı hale gelebilir. Örnek olarak, uçak korkusundan uçağa binemeyen birinin tedavi olmamasından dolayı önce tren sonra da otobüse binememesi ve en sonunda evden tek başına dışarıya çıkamaması gibi. Bu bir gerçek örnektir. O yüzden fobileri ciddiye alarak tedavi etmek en güzelidir.

Istilldo
07-10-2011, 09:50
mont düğmesiyle oyna :D

Vts_Power
07-10-2011, 10:04
binme uçağa falan tütü :) diğer yolcularında hayatını tehlikeye atacaksın bak.

iynn-RS
07-10-2011, 10:08

13.999.999. uçuşun bizden bir önceki uçuş olmadığını nasıl anlıcaz peki:confused:

TünayK
07-10-2011, 10:14
binme uçağa falan tütü :) diğer yolcularında hayatını tehlikeye atacaksın bak.

abı benım kontrolden cıktıgımı dusunsene bı yandan salya sumuk aglıyorum bı yandan kaptana hosta hostese atar gıder:D:D:Dhahahahahah cok eglencelı gelmek ısteyenlere ılk ucusumu haber verıcem forum olarak bınelım cok malzeme cıkar benden:D

rodya
07-10-2011, 10:15
Başbakana mail attım yurdumun her köşesine hızlı tren yapması için.
Uçağa da binmek yerine "ben üzerime düşüni yaptım. gerisi devletin işi" diyorum otobüse ya da arabaya devam:)

Ama binmek zorundaysan uçağa sağ ayagınla bin ve abdestli ol. nolur olmaz :D

erkin006
07-10-2011, 10:24
devlet bahçelide uçağa hiç binmiyor...adam her mitinge her açılışa arabayla gidiyor...senin hesap:D

TünayK
07-10-2011, 10:26
13.999.999. uçuşun bizden bir önceki uçuş olmadığını nasıl anlıcaz peki:confused:

ıste bende bunu dıyorum :)

rodya
07-10-2011, 10:36
ıste bende bunu dıyorum :)

Kişibaşı 1 kutup ayısı düşerken, her köşe başında seni bir kabile kutup ayısı, ellerinde sigara paketleriyle heyecanla bekliyorsa başına gelir abi bu :)

tugrul
07-10-2011, 10:39
üstad inan ben senden daha beter korkuyordum. taa ki askere gidince albay ın emriyle helikoptere binen kadar :)
ondan sonra uçağa hayatta binemem binsemde kalpten ölürüm diyordum. bende sen gibi çok araştırma yaptım. bence sakinleştirici al ya da kafayı hafiften kıyak yap. anlamazsın bile.

Enes-x
07-10-2011, 11:42
Şu tabloda Piskolojik destek huzurlu yolculukların en kısa yoludur.

Herşey insanın kafasında bitiyor ama bazen kafaya söz geçmiyor beyini kontrol edemiyoruz :) İşte o noktada uzman destek o beyni nasıl kullancağın konusunda yardım ediyor.

alkol sakinleştirici vs. problemi perdeler sadece o da belki..Çözüm değil yağ yakan motora kalın yağ koymak gibi yani :D

senna
07-10-2011, 11:45
uyuyamıyormusun bindiğinde? ben bindiğimde uyuyorum daha doğrusu uyuyakalıyorum fren yaparken uyanıyorum çok rahat hissediyor insan aslında

senna
07-10-2011, 13:01
mont düğmesiyle oyna :D

şu daha iyi bence:D

http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/41571_5269832506_1607_n.jpg

imhotep
07-10-2011, 13:05
çok kucuk okunmuyor :D

TünayK
07-10-2011, 13:06
uyuyamıyormusun bindiğinde? ben bindiğimde uyuyorum daha doğrusu uyuyakalıyorum fren yaparken uyanıyorum çok rahat hissediyor insan aslında

1 saatlık ucusta nasıl uyuyım mudur? amarıkaya gıtmeyecem kı en uzak avrupa en kabadayı 3 saat hayatta uyuyamam...

senna
07-10-2011, 13:09
1 saatlık ucusta nasıl uyuyım mudur? amarıkaya gıtmeyecem kı en uzak avrupa en kabadayı 3 saat hayatta uyuyamam...

15dk arada bile uyuyabilen biri olduğum için bunu düşünmemiştim ben:)

nico
07-10-2011, 13:50
dostum aynı korkuları bende sürekli yaşıyorum, her ay gidiş dönüş olmak üzere 2 kez uçuyorum. bu işin pozitif düşünmesi falan yok, kaldıki bende hakimiyeti bende olmayan her taşıt için geçerli bu durum. tabi dereceleri biraz daha farklı, örnegin takside şöförden önce firene basmak:D otobüs yolculuklarında, şöförün arkasında ve otobüsün tam ortasından bilet almak gibi.

iş için uçmak zorundasın bende öyle, hostesler ve pilot da iş için uçuyor ve bizden daha fazla. sike sike o uçaga bineceksin ve uçacaksın, başka yolu yok. uçaktan sağsağlim indiğin her seferde yeni uçuş için kafanda birsürü soru olacak.

tedavi kendinsin eğer düzelirsen ilaçla falan degil de kendini telkin ede ede düzelirsin, yada bu korkuyla yaşamayı öğreneceksin. ben beceremedim sana başarılar dilerim...

ACYV
07-10-2011, 13:57
dostum aynı korkuları bende sürekli yaşıyorum, her ay gidiş dönüş olmak üzere 2 kez uçuyorum. bu işin pozitif düşünmesi falan yok, kaldıki bende hakimiyeti bende olmayan her taşıt için geçerli bu durum. tabi dereceleri biraz daha farklı, örnegin takside şöförden önce firene basmak:D otobüs yolculuklarında, şöförün arkasında ve otobüsün tam ortasından bilet almak gibi.

iş için uçmak zorundasın bende öyle, hostesler ve pilot da iş için uçuyor ve bizden daha fazla. sike sike o uçaga bineceksin ve uçacaksın, başka yolu yok. uçaktan sağsağlim indiğin her seferde yeni uçuş için kafanda birsürü soru olacak.

tedavi kendinsin eğer düzelirsen ilaçla falan degil de kendini telkin ede ede düzelirsin, yada bu korkuyla yaşamayı öğreneceksin. ben beceremedim sana başarılar dilerim...

Kendinizi sıkıntıya mahkum etmek zorunda değilsiniz, uçuş fobisi eğitimleri var. Çok kısa sürede bunu aşabilirsiniz.

SONE-R
07-10-2011, 13:59
tünay iltihaplı kulakla, iyileşmemiş sinüzitle (varsa tabi) sakın uçağa bineyim deme.. ben iltihaplı kulakla moskovaya gitmiştim. iniş esnasında kulak sancısından neredeyse bağıracaktım.. :D :D

ACYV
07-10-2011, 14:02
tünay iltihaplı kulakla, iyileşmemiş sinüzitle (varsa tabi) sakın uçağa bineyim deme.. ben iltihaplı kulakla moskovaya gitmiştim. iniş esnasında kulak sancısından neredeyse bağıracaktım.. :D :D

20 gün 2 kulağım neredeyse sağır oldu, kortizonlu ilaç kullanmak zorunda kalmıştım benzer sebepten...

SONE-R
07-10-2011, 14:05
20 gün 2 kulağım neredeyse sağır oldu, kortizonlu ilaç kullanmak zorunda kalmıştım benzer sebepten...

bir de komik anımı anlatayım: bu seyahat sonrası tr'ye dönünce hemen hastaneye gittim. kulağım uçuş sırasında çok sancı yaptı dedim. doktor da pilot musunuz diye sordu :D :D ahh nerde o günler :hahaha:

ACYV
07-10-2011, 14:08
bir de komik anımı anlatayım: bu seyahat sonrası tr'ye dönünce hemen hastaneye gittim. kulağım uçuş sırasında çok sancı yaptı dedim. doktor da pilot musunuz diye sordu :D :D ahh nerde o günler :hahaha:

:) ben uçuş fobisi eğitimlerine katılıyorum yardımcı olarak, kokpit'te seyahat etme şansım da oldu, simülatöre girme şansım oldu. Esasında çok kısa sürede çözülen bir sorun bu.

sakhee

pilotmusunuz ???
zaman zaman oluyoruz doctor cum :D :D :D :D

lucky Jackal
uçuşlar kısa süreli olduğu için ilaç olayı biraz riskli ama yinede pasiflora tavsiye ederim bende,bitkisel bir ilaçtır,uçuştan 1 saat önce falan iç rahat edersin,en azından o kalpteki çarpıntı korku hissini azaltıyor.Benimde eşim uçaktan korkuyor,her bineceğimizde ya pasiflora içiyor ya da yarım şişe şarap,sen alkol olmaz demişsin pasiflora senin için en uygun çözüm,bendede otobüs korkusu var misal bende otobüse binmeden önce laroxyl die bi ilaç var onu içiyorum nereye gidersem gideyim muavin uyandırıyor kalk abi geldik diye.ben otobüsten eşim uçaktan korkuyor mecbur kalmadığımız sürece arabamızla gidiyoruz,mecbur kalırsakta yazı tura atıyoruz kim kazanırsa artık onun istediği vasıta ile gidiyoruz :)

TünayK
07-10-2011, 14:09
:) ben uçuş fobisi eğitimlerine katılıyorum yardımcı olarak, kokpit'te seyahat etme şansım da oldu, simülatöre girme şansım oldu. Esasında çok kısa sürede çözülen bir sorun bu.

nedır nerde alıyosunuz egıtımlerı ankarada var mı vb.?

ACYV
07-10-2011, 14:13
Eğitimleri istanbul'da veriyoruz. 2 gün , ilk gün teorik eğitim 2. gün uçuş

TünayK
07-10-2011, 14:28
Eğitimleri istanbul'da veriyoruz. 2 gün , ilk gün teorik eğitim 2. gün uçuş

detay vermek ıstemıyorsun herhalde, tam olarak nedır ınceleyecegım bı yer yok mudur?

ACYV
07-10-2011, 14:35
detay vermek ıstemıyorsun herhalde, tam olarak nedır ınceleyecegım bı yer yok mudur?

olur mu öyle şey.

Dr. Muzaffer Uyar , eğitimi veren kişi. En son geçen hafta habertürk'de yayına da çıktı. İnternetten araştırabilirsin.

sakhee
07-10-2011, 20:03
tunay benim batman ucusu simdilik iptal oldu. nasil mutluyum anlatamam type r alsam bu kadar sevinirdim herhalde
ahhhuussaashshahauuhshshahahahaahah
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

darisi basina kardesim ....... hehehhshahshhahahahah

Schumi
07-10-2011, 21:22
Tünay ben seni uçak düşse .iklemez. Hadi be düşüyomu gerçekten. Düşmezse a.q. diyecek birisi olarak görmüştüm hep. :D Valla o zaman önce bir helikoptere bin. Pilotu iyi ise okadar hafif kalkıp iniyor birde zevkli ki uçak felan vız gelir sonra. :)