PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : si iç dizayn için yardım

crused
22-11-2010, 00:37
arkadaşlar motorun işi bitti sıra içinde aracın şunlar var yapmam gereken onun için hepinizin yardımını bekliyorum.

öncelikli olarak aracın iç taban töşemesini değiştirmek istiyorum bunuda bi kaç yerden duyduğuma göre halıflexten yapabiliyormuşuz. ama nasıl :) bombeleri felan nasıl yapamam gerekir. tahminimce öncelikle içteki taban halısını söküp yeni aldığım halın ustunde şablon olarak kulnmak ve deliklerini ve sınırlarını halletmek sonrada bombe olayını halletmek tahminimce. ama eğer daha önceden yapan arkadaşlar varsa bana yardımcı olmarı benim işim kolaylaştırı emin.

ikincisi aracın koltukları şöle bi konu var elimde 2 adet 2009 ford focus koltuğu var bunlar benim si için düşündüm ama nasıl olacağını yada uyup uymayacağı hakkında bilgim yok nasıl olacak emin değilim ama bunları aracımda gerçekten istiyom :D

üçüncüsü aracın içinden gelen bagalitlerin sesini kesmek bu benim en büyük sıkıntım çünki araba ne zaman çukura felan girse içeride sanki 3 dünya savaşı var arkadaş bu nasıl iştir şeytan diyor çoğu zaman sök bütün bagalik aksağımı ama işte olmuyor ne yapmam gerekir bilemedim.

dördüncüsü arka istepnenin ustundeki tahta parçası bunu nasıl halletmem lazım benimki kırık dökük bi vaziyette halısı felan felaket.

beşimcisi aracın fitil aksağımı bu hem maliyetli hemde sıkıntılı bi olay arabanın camları fitiller yüzünden zor inip zor çıkıyor ve sıyırıcı felan biraz eğri bunlarıda halletmek istiyorum.

altıncısı motor temizliği motoru iyi bir yıkmacıda yıkattım ve bütün hotum aksağımını silikon olarak temin ettim. kabloları tesisatcıma komple çıkerttırdım ve yeniden sıfırlattım bu süper bi iş oldu. :)) aslında fikrimde komple kabloları saklamak vardı benim için motorun görünüşü modifiyeden daha önemli. motora bakıldığında insanın içinin gitmesi lazım. :))) şimdilik aklıma gelenler bunlar inşallah kimse sıkılmadan okur ve yardımını esirgemez bu araba benim herşeyim .arabama çocuğumuş gibi bakıyorum ve çok özen gösteriyorum beni tanıyanlar ne kadar titiz olduğum hakkında bilgi sahibidir. :)))))))

RottingChrist
22-11-2010, 00:45
bagaj tahtası zaten zamanla deforme oluyor ve yenisini kestirip takmak daha mantıklı. iç döşemeyi başka bir araçtan çıkma alma şansınız varsa daha uygun olur bence. temizler bir güzel takarsınız. koltukları hiç gözümde canlandıramıyorum :D yalnız şu kaput altındaki yapılan işlemlere ait birkaç fotokoyarsanız sevinirim. benim de bazı düşüncelerim var belki ben de sizden yardım isterim.

crused
22-11-2010, 01:06
kardeşim valla daha takmadım taktırdım zaman aynı gün foto koyacağım :)

RottingChrist
22-11-2010, 05:18
kardeşim valla daha takmadım taktırdım zaman aynı gün foto koyacağım :)

benim de çok değişik düşüncelerim var. örnek ve uygulamadan fikir alabilmek açısından sabırsızlıkla bekliyorum.tşk.

Rockford
22-11-2010, 09:27
cam fitilleri ve sıyırıcının fiyatı hakkında bilgi sahibi olan varmı benimkilerde ömrünü tamamlamaya basladı sanırım soguk havalarda cam acılıp kapanmaya üsenir oldu :)

crused
22-11-2010, 10:20
cam fitilerini ben buldumda fiyatlar biraz uçuk :)

http://www.parcatreni.com/honda/civic-1992-1995/kapi-ve-cam-fitilleri-yedek-parca

MKT
22-11-2010, 10:57
aslında sıfır kapı fitilleri için bu fiyatlar pekte uçuk değil bence. koltuk olayındada focus koltuklarını illaki bir şekilde takarsın.döşemeciye git o koltuklara göre yuva yapsınlar tabana ve bir şekilde oturur koltuklar.fakat biraz yüksek kalabilir orjinalindeki gibi aşağıda oturamazsın sanırım

crused
22-11-2010, 11:03
evet benimde aklımda böle bi soru vardı acaba çok mu yuksek olur diye başlamadan hiç bişey diyemiyorum :)

Selman
22-11-2010, 11:08
üçüncüsü aracın içinden gelen bagalitlerin sesini kesmek bu benim en büyük sıkıntım çünki araba ne zaman çukura felan girse içeride sanki 3 dünya savaşı var arkadaş bu nasıl iştir şeytan diyor çoğu zaman sök bütün bagalik aksağımı ama işte olmuyor ne yapmam gerekir bilemedim.

dördüncüsü arka istepnenin ustundeki tahta parçası bunu nasıl halletmem lazım benimki kırık dökük bi vaziyette halısı felan felaket.

bu iki şikayet bendede var o gelen seslerden artık kafayı yicem ellemediğim yeri kalmadı sesi kesmek için hala biraz var hala var kesilmiyor. bagaj zaten içler acısı tahta kırık yamuk yumuk:D

Enes-x
22-11-2010, 11:15
Bostancı sanayideki honda çıkmacısından , çıkma cam ve kapı fitillerine 200 tl fiyat almıştım kapı başına :beuj:

Cam sıyıracı 40 tl kapı cam fitili 40 tl sıfır tek fiyatları bunlar aksaraydan arkadaşım aldı daha bir kaç hafta önce..Diğer yapmak istediklerini bizde düşünüyoruz :)

BAR22
22-11-2010, 11:49

öncelikle Allah kolaylık versin kardeşim...
bakalitleri boşa sökme çünkü ses yapan onlar değil.ben komple söktüm bakalitleri ancak ses kesilmedi.birincisi bagaj ayarını düzgün bi kilitçide yaptır bagaj kapağının içinden sesler gelir cam silecek motorundan sesler gelir.arka kemerlerin somunlarını iyice sık onlar deli ses yapar.bide sıvı gres ile ses yaptığını düşündüğün herşeyi yağla...

BAR22
22-11-2010, 11:50
bu iki şikayet bendede var o gelen seslerden artık kafayı yicem ellemediğim yeri kalmadı sesi kesmek için hala biraz var hala var kesilmiyor. bagaj zaten içler acısı tahta kırık yamuk yumuk:D

olum tahtayla ne işiniz var kaldırıp atsanıza...yerine biraz kalın halıflex kestir mis gibi olsun.çıt çıkarmaz temizlemeside kolay...

RottingChrist
22-11-2010, 12:01
evet benimde aklımda böle bi soru vardı acaba çok mu yuksek olur diye başlamadan hiç bişey diyemiyorum :)

evet belki bir şekilde koltuklar uydurulur ama kullanışlı olur mu denemek lazım. sı orjinal koltuklarına gömülüp araç kullanmanın zevki ayı oluyor :D

crused
22-11-2010, 12:26

bi ara düşündüm hani sıvı köpük varya heryere ondan sıkıyım taş gibi olsun dedim ama bu sefer kıyamadım :) ne yapacam alatacak bu arabanın içindeki sesler 2010 mercedes konforu beklemeiyorum tabikide pısır pısır olsun artık ya valla ömrümü yedi bu si ama halla bıkmadım valla halalda harcıyorum zorumada gitmiyo harcamak ankaradaki bütün hondacı japoncu hurdacı varsa hepsi sanki kırk yıllık dostum arkadaşım oldu yani si bana epeybi çevre yaptı :))) tüm si olanlar genelde aynı sıkıntılarda muzdarp bu sıkıntılar olmasa varya dadından yenmez :)

crused
22-11-2010, 12:28
olum tahtayla ne işiniz var kaldırıp atsanıza...yerine biraz kalın halıflex kestir mis gibi olsun.çıt çıkarmaz temizlemeside kolay...

valla kardeşim heralde bende aynen dediğin gibi bişey yapacağım :)

crused
22-11-2010, 14:09
Bostancı sanayideki honda çıkmacısından , çıkma cam ve kapı fitillerine 200 tl fiyat almıştım kapı başına :beuj:

Cam sıyıracı 40 tl kapı cam fitili 40 tl sıfır tek fiyatları bunlar aksaraydan arkadaşım aldı daha bir kaç hafta önce..Diğer yapmak istediklerini bizde düşünüyoruz :)

genel sıkıntı bu heralde :D

herkeste aynı problem yav:)

Oconner
22-11-2010, 14:16
4 :bi eg hb sahibi arkadasını bulup onun sunrasından ornek alıp kestirebilirsin
5 : bunun için spreyl var camcılardan temin edebilirsin

crused
22-11-2010, 14:24
4 :bi eg hb sahibi arkadasını bulup onun sunrasından ornek alıp kestirebilirsin
5 : bunun için spreyl var camcılardan temin edebilirsin

aynen kardeşim dediğin gibi yapacağım ;)

Oconner
22-11-2010, 14:26
aynen kardeşim dediğin gibi yapacağım ;)

en makbuluda odur zatenn :)

Günkut
22-11-2010, 14:29
aynı sesler bendede var fakat bakalitlerden gelmedigi kesin bagaj kilidi tüm sesi üstlendi bende aslında + olara taban için en güzel fikri döşemecide alırsın bence varsa tanıdık böyle böyle bu şekilde istiyorum gercekten güzel işler cıkıcaktır önümz kıs yaza mesela siyah kenarları kırmızı dikişli bi taban halısı yaptırdım öyle duruyor bombeyi filan onlar ayarlıyorlar..

stepne içinde yine aynı döşemeciden bi kumas begen sonra flexible tarzı bişey bul kes yapıstır üstüne bezi hem tahta gibi olmaz hemde orj durur :)

Selman
22-11-2010, 15:03

moruk zaten tahta dediğim kontplak gibi bişey ince oda dağılmış benim iyice stepneyide taşımıyorum orta kuyu gibi çöküyo:D

BAR22
22-11-2010, 17:16
moruk zaten tahta dediğim kontplak gibi bişey ince oda dağılmış benim iyice stepneyide taşımıyorum orta kuyu gibi çöküyo:D

kanka benim gibi sök herşeyi koltuk bakalit ne varsa kafan rahat takıl :D
gerçi bende sıkılıp bakalitleri taktım tekrardan...

crused
23-11-2010, 10:56
kanka benim gibi sök herşeyi koltuk bakalit ne varsa kafan rahat takıl :D
gerçi bende sıkılıp bakalitleri taktım tekrardan...

oldu eşimde beni parçalasın valla bekar olmak ne güzel kafana göre takıl :) hahah