PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 HDi hakkındaki fikirleriniz?

Killah
15-08-2009, 23:09
Selamlar, çok yakın bir arkadaşım Peugeot 407 HDi'ını satıyor. Araç full+full. Almayı planlıyoruz da araç hakkında pek bir fikrimiz yok anca arkadaşımın bana söylediklerini biliyorum.

Bu araç hakkındaki düşüncelerinizi belirtirseniz çok sevinirim. Klima açıkken bir depo ile 1100 KM gitti arkadaşım. Yakıt konusunda sıkıntı yaşamayacağıma eminim bu araç ile fakat bastığımda beni utandırır mı? Gerçi dizel bir araç benzinli araçlar gibi performans beklemiyorum da sormak istedim. Konfor, ikinci el piyasası falan hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. Bu arada araç 2007 model.

Mr.K
15-08-2009, 23:13
bizde var kullaniyorum nerdeyse hergun..

elektronik zmn zmn sorun cikartabilir ama cikartmayabilirde..

konforu ii,yakiti guzel mazotu koy n zmn koyduunu uunut modeli..baya yol gidio 1depoyla vs.vs. guzel kisacasi..

levent
16-08-2009, 03:01
toledon 1.6 ise sıkıntı yaşamazsın performans bakımından :)

performans sıkıntı olursa çözüm de basit, bi doz chip :)

rahat araçtır, sert dönüşlerde kafası önce döner :)

ef186
16-08-2009, 03:21
2 tip amaç vardır

1 performans
2 ekonomi

hem ekonomi hem performans mümkün değildir .

gaza basma ihtiyacı duymıyacaksa dizllerin hepsi uygun yok gaz pedalının dibini görmek isteyecek ise ozaman nekadar uygun olursa olsun yakar mazotuda ..
Doğrudur dizel performansıda mevcuttur ama bu olay uzun sürelere vurulduğunda (yakıtın kazancı bakım onarım vb.. ) ozaman 2,0 bir otomobilde normal kullanıldığında az yakabilen ancak basıldığında çok yakan ancak benzinli ise bakım masrafları dizele göre bir hayli az bir seçim olur .

arkadaşının amacı utanmak ise gitsin hızlı bir otomobil alsın dizel yada benzinli farketmez
ama arkadaşının amacı az yakıt tüketmek ise o zaman kesinlikle dizel alsın ve adam gibi yakıtı düşünerek pedala bassın .

dizellerin aralarında aynı acimde örneğin 1.6 ekonomi düşünülerek kullanım yapan bir sürücüde yakıt farkı 100 kilometrede 1-2 litre değişir değişmez ...

Yoksa bugun bir arkadaşımla denediğimiz gibi 1,4 litre hacme sahip bir otomobil 3,0 v6 bir otomobilin 2 katı yakıt tüketebilir olay kullanmakta bitiryor ....

Otomobil konusunda netleştirsin tipi tarzı vb ...
buna göre bir sorun sıkıntı fikri verilebilir tabiki ... Onur'un da yazdığı gibi ...

Tunç
16-08-2009, 06:35
O paraları haketmeyen bi arac gibi geliyor bana ayrıca dizelleri biraz sıkıntılı diye duydum

s7158
16-08-2009, 10:21
O paraları haketmeyen bi arac gibi geliyor bana ayrıca dizelleri biraz sıkıntılı diye duydum

Hangi paralari???? :) Kendi sinifindaki butun benzinli ve baz modellerinden ucuz sanki :) :) :)

initial-D
16-08-2009, 10:54
iyi bi fiyata alınır tanıdıktan güzel bir araç ise.

1,6 dizeli gitmez.1,6 seata göre nasıldır bilmem ama 130dan sonra ibre çok yavaş gider.170 ten sonra 190a kadar dakikalar geçmesi lazım ve 190ı neyapsak geçemedi.sollamalarda önceden boşluğu ayarlayıp hızını alman lazım.öyle 90la giderken zıt diye çıkıpta öndeki aracı sollamak zor.aynı motora sahip focus dizelle defalarca denedik.3. vitese taktığımızda focus hiç durmadan arayı açmaya başlıyor

konforlu bir araba.öyle dan dun bi gidişi yok.yol tutuşuda sınıf standartlarında.arkasını ani hareketlerde bırakabiliyor.esp ışığının yandığını sık sık görürsün eğer zorlarsan.frenleri güzel ama 1470 kg olduğundan sık sık sert fren yapınca pedal her araçta olduğu gibi sertleşmeye başlıyor.

ufak tefek tıkırtı her araçta olduğu kadar olur.motoru sorunlu falan değil.pejo-volvo-ford-mazda nın kullandığı bi motor.bizde sadece hortumlardan birinin bi arızası olmuştu.direksiyonunda bi tıkırtı vardı onu gideremediler.serviste xenon taktıralım dedik servis silecek motorları bozulabilir dedi sonradan takınca???sürüş pozisyonu biraz alçak ve aracın ne önünü ne arkasını kesinlikle göremiyorsun.arka diz mesafesi dar birazcık.birde bütün pejolarda olduğu gibi vites 1dede olsa 5 tede olsa boştaymış gibi ortada duruyor:)

Tunç
16-08-2009, 12:11
Hangi paralari???? :) Kendi sinifindaki butun benzinli ve baz modellerinden ucuz sanki :) :) :)

2005 honda accord mesela?

s7158
16-08-2009, 12:18
2005 honda accord mesela?

Arkadas arac 2007 model demis.. :):) Bide Accard benzinli... :) (Budevirde benzin fena!!)

levent
16-08-2009, 13:05
iyi bi fiyata alınır tanıdıktan güzel bir araç ise.

1,6 dizeli gitmez.1,6 seata göre nasıldır bilmem ama 130dan sonra ibre çok yavaş gider.170 ten sonra 190a kadar dakikalar geçmesi lazım ve 190ı neyapsak geçemedi.sollamalarda önceden boşluğu ayarlayıp hızını alman lazım.öyle 90la giderken zıt diye çıkıpta öndeki aracı sollamak zor.aynı motora sahip focus dizelle defalarca denedik.3. vitese taktığımızda focus hiç durmadan arayı açmaya başlıyor

D4D ler ilk çıktığında bi servis müdürü abimiz, 407 1.6 HDi ile denemişti, D4D nin açarak gittiğini söylüyordu (yakuza-mehmet abi-toyota keşan kale plaza eski müd) :)

Mr.K
16-08-2009, 13:15
ulan adam araba soruyo onuda perf. cevrdiniz d4d dediniz araba kac kilo focus dediiniz araba kac kilo birakin bu isleri a.q adama adam gibi bilgi verin.

levent
16-08-2009, 13:42
dedik işte onurcum :D

toledo 1.6 ise performans olarak ağlatmaz, aşşa yukarı aynını verir konfor olarak ise 1 gömlek üstün gelir toledoyla bence :)

initial-D
16-08-2009, 17:48
ulan adam araba soruyo onuda perf. cevrdiniz d4d dediniz araba kac kilo focus dediiniz araba kac kilo birakin bu isleri a.q adama adam gibi bilgi verin.

tamam işte onu dioz bizde kilosundan ötürü öle focus d4d ayarı performans beklemesin diye:)

Killah
16-08-2009, 18:24
Aracı aynı zamanda annem'de kullanacağı için onun da fikirlerine önem vermek zorundayım. DOD Ataşehir bayisinde bir tane bordo 307 CC var, 2.0 motor. Araca bindim gayet rahat konforlu üstelik cabrio beni cezbediyor. Anneminde çok hoşuna gitti fakat şöyle bir sorun var. Araç komple boyalı ki bu beni fazla alakadar etmiyor çünkü ne alırsam alayım beyaz folyo kaplatacağım ama sağ kapı değişmiş. Aracın fiyatı 23.000.00 TL. 2005 veya 2006 model tam hatırlamıyorum şimdi. O da kafama yattı ufaktan, daha önce hiç Peugeot kullanmadım açıkçası merak ediyorum ve 307 CC de görsel açıdan güzel bir araca benziyor.

Değer mi acaba?

Swift
16-08-2009, 18:27
Aracı aynı zamanda annem'de kullanacağı için onun da fikirlerine önem vermek zorundayım. DOD Ataşehir bayisinde bir tane bordo 307 CC var, 2.0 motor. Araca bindim gayet rahat konforlu üstelik cabrio beni cezbediyor. Anneminde çok hoşuna gitti fakat şöyle bir sorun var. Araç komple boyalı ki bu beni fazla alakadar etmiyor çünkü ne alırsam alayım beyaz folyo kaplatacağım ama sağ kapı değişmiş. Aracın fiyatı 23.000.00 TL. 2005 veya 2006 model tam hatırlamıyorum şimdi. O da kafama yattı ufaktan, daha önce hiç Peugeot kullanmadım açıkçası merak ediyorum ve 307 CC de görsel açıdan güzel bir araca benziyor.

Değer mi acaba?

abi komple boyalı araç sakıncalı değilmi biraz??407 ye gelince (tanıdıkta var) öle çok abartılcak bir yanı yok fakat kötü mazot konulmamışsa seni üzmez