PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iphone ses boğuk gitme problemi

Seneca
27-12-2021, 20:52
merhabalar,

iphone birinci nesil se cihazım var. telefonda konuşurken karşı taraf arasıra sesimi alamadığını söylüyor. ilginç bir şekilde telefonu sağ kulakta tutarken sıkıntı yokken sol kulakta tutarken sesin boğuk geldiğini söylüyorlar.

mikrofon ve ahizeyi temizledim fakat değişen bir şey yok. format attım düzelmedi, gürültü önlemeyi kapattım, mono ses ayarını açtım düzelmedi :D teli ingilizce yapınca düzelir yazıyor bazı sitelerde onu da denedim değişmedi :D

biraz araştırdım şarj soketi değiştirmek gerekiyormuş galiba. bugün bir tamirciyi aradım 200 lira fiyat aldım.

aramızda telefoncu varsa eğer kesin çözüm şarj soketi değişimi midir?

veya bu sorunu daha önce yaşayan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi rica etsem?

OnurG
28-12-2021, 00:59
Bu sorun iPhone x'imde de oluyor. Bazen dediğiniz gibi sağ sol kulak fark ediyor, bazen ise yatarken konusuyorum ses gitmiyor ayağa kalkıyorum düzeliyor falan kafayı yedirtir :D Telefoncuma sorduğumda dolar euro artmadığı dönemlerde 100 tl maliyeti var demişti ne söylediğini unuttum ama yanlış bilgilendirmek gibi olmasın şimdi tam hatırlamıyorum sebebini.

EmreS13
28-12-2021, 22:40
Ben hep sol kulak tarafımda kullanırım telefonu.
Telefonun mikrofonuda sol altta olduğundan çene altına götürüyorum ben bazen, o bile etki ediyo. Dikkat edin belki sorun çözülebilir :)

erhanarici18
31-12-2021, 16:18
merhabalar,

iphone birinci nesil se cihazım var. telefonda konuşurken karşı taraf arasıra sesimi alamadığını söylüyor. ilginç bir şekilde telefonu sağ kulakta tutarken sıkıntı yokken sol kulakta tutarken sesin boğuk geldiğini söylüyorlar.

mikrofon ve ahizeyi temizledim fakat değişen bir şey yok. format attım düzelmedi, gürültü önlemeyi kapattım, mono ses ayarını açtım düzelmedi :D teli ingilizce yapınca düzelir yazıyor bazı sitelerde onu da denedim değişmedi :D

biraz araştırdım şarj soketi değiştirmek gerekiyormuş galiba. bugün bir tamirciyi aradım 200 lira fiyat aldım.

aramızda telefoncu varsa eğer kesin çözüm şarj soketi değişimi midir?

veya bu sorunu daha önce yaşayan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi rica etsem?

Bende aynı sorunu yaşamaya başladım ama benim telefonun şarj soketinde problem vardı değiştirdikten sonra yapmaya başladı öncesinde yoktu pazartesi tekrar gidicem tamirciye hareket halinde ses kesiliyor sabit tutunca düzeliyor tam çözemedim daha 1 gün oldu alalı

erhanarici18
31-12-2021, 16:22
hatta sen bu konuyu açtığında telefonum tamirdeydi ve ben bunu okurken şarj soketi ne alaka ya dedim kendi kendime :D
şarj soketini değiştirdim ses gitti

Oznsrl
31-12-2021, 18:25
Telefonu tutuşunla alakalı olabilir bende öyle bir sorun var çünkü boynuma doğru tutuyorum telefonu sesim zor gidiyor :D

Seneca
31-12-2021, 18:41
hatta sen bu konuyu açtığında telefonum tamirdeydi ve ben bunu okurken şarj soketi ne alaka ya dedim kendi kendime :D
şarj soketini değiştirdim ses gitti

düzeldi mi hocam şarj soketini değiştirince, tam anlayamadım :D

Seneca
31-12-2021, 18:47
Telefonu tutuşunla alakalı olabilir bende öyle bir sorun var çünkü boynuma doğru tutuyorum telefonu sesim zor gidiyor :D

valla hocam denemediğim pozisyon kalmadı hatta düşündüm parmaklarım mikrofonu mu kapatıyor diye ama her türlü gitmiyor bide karşı taraftan azar işitiyorum sesim gitmiyor diye :D

individual
31-12-2021, 18:54
bu mikrofon girisi cok tozlaniyor onu temizleme teknikleri var youtubede kucuk bir firca ve alkol ile bir denersiniz.

Seneca
31-12-2021, 19:04
bu mikrofon girisi cok tozlaniyor onu temizleme teknikleri var youtubede kucuk bir firca ve alkol ile bir denersiniz.

diş fırçasıyla temizledim aslında ama alkol ile denememiştim. bir deneyeyim hocam. teşekkür ederim

erhanarici18
03-01-2022, 08:15
düzeldi mi hocam şarj soketini değiştirince, tam anlayamadım :D

hayır bozuldu aksine şarj almıyordu soket için tamire verdim soket değişti şimdi de ses problemi başladı.