PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Malın birinin HGS mesajları bana geliyor, bundan nasıl kurtulunur?

Ormanci
02-04-2021, 15:10
Uzun süredir gelmiyordu, ben de düzeldi herhalde dedim...

Malın biri nasıl becerdiyse, veya kaydeden-yazan mal oğlu mal banko görevlisi, artık ne halt ettilerse, bir plakanın telefon numarası benim telefon numaram olarak girilmiş.

HGS olarak sanıyorum PTT'den mesaj geliyor, şu plakalı aracınızın HGS'si azalmıştır, yükleme yapın yoksa para cezası cart curt diye.

Zamanında aradım bunları, böyle böyle diyorum adamın telefonu yanlış, benim numaram yazılmış, bunu nasıl iptal ederiz... Efendim edemeyiz, kendisi öyle beyan etmiş, kendisinin düzelttirmesi gerekiyor. E ulan ben adamı bilmiyorum ki arayıp düzelt diyeyim :)

Plaka ve/veya araç benim olmadığı için bir halt olmaz, ayrı konu da... Bu aptalca durumdan kurtulmanın bir yolu var mıdır :)

Mallar ülkesi yeminle.

halili
02-04-2021, 15:47
Zamanında bankadan aldığım hgs ye benim arabanın plakasını FV yerine EV Yazmışlar.bakkal hesabı yaparak geçip duruyoruz.ay başında Gittim hgs yüklüyecem plaka yok.düzeltin olmaz.sonunda İptal ettiler.paramı aldım. bir daha 6 tl mi ne verdik salaklıkları yüzünden.

canimrecepcim
02-04-2021, 16:10
Uzun süredir gelmiyordu, ben de düzeldi herhalde dedim...

Malın biri nasıl becerdiyse, veya kaydeden-yazan mal oğlu mal banko görevlisi, artık ne halt ettilerse, bir plakanın telefon numarası benim telefon numaram olarak girilmiş.

HGS olarak sanıyorum PTT'den mesaj geliyor, şu plakalı aracınızın HGS'si azalmıştır, yükleme yapın yoksa para cezası cart curt diye.

Zamanında aradım bunları, böyle böyle diyorum adamın telefonu yanlış, benim numaram yazılmış, bunu nasıl iptal ederiz... Efendim edemeyiz, kendisi öyle beyan etmiş, kendisinin düzelttirmesi gerekiyor. E ulan ben adamı bilmiyorum ki arayıp düzelt diyeyim :)

Plaka ve/veya araç benim olmadığı için bir halt olmaz, ayrı konu da... Bu aptalca durumdan kurtulmanın bir yolu var mıdır :)

Mallar ülkesi yeminle.

Hgs'nin sahibi gibi davranıp random bi numaraya devretmeyi dene abi numaramı değiştim hesabı.

delta0o
02-04-2021, 16:29
gelen numarayı engelleyerek olabilir.

Ormanci
02-04-2021, 17:01
canimrecepcim, adamın ismini bilmiyorum ki, bilgileri soruyorlar onu da denedim :D

@deltaOo, numarayı engellerim de, aynı numaradan bana bildirim göndermek isterlerse? :)

CloudGrey
02-04-2021, 17:05
biraz meşakatli ama plakadan aracın sahinibi bulursun nakil vasıtılar vergi dairesinden...ordan telini falanda bulabilirsin içerde adamın varsa tabi

hddsheriff
02-04-2021, 17:28
canimrecepcim, adamın ismini bilmiyorum ki, bilgileri soruyorlar onu da denedim :D

@deltaOo, numarayı engellerim de, aynı numaradan bana bildirim göndermek isterlerse? :)

Adamın plakasını engelle mesajlar bölümünden

drago
02-04-2021, 17:54
Bu aralar hgs sistemi cortladı sanırım

Bana da Şubat ayında Mersin ve Adana otoban geçişleri geldi 5 tane, itiraz ettim, kontrol edildi ama hesabıma geri geliş de olmadı.

Sağda solda ağırlıkla aynı gişelerden başka şikayet edenler de olmuş.

Çok şükür plaka klon değilmiş (ben yine de konumdan plaka açık fotolarımı kaldırdım :D)hatta geçen araba bile benzer değil, nasıl olur aklım almıyor.

E-devlet hgs hareketleri de geçen haftadan beri teknik aksaklıktan dolayı görüntülenemiyor hatası veriyor

DOHC
02-04-2021, 19:26
Hesaba para yatırabilirsin hayrına :)

drago
02-04-2021, 19:45
Yatırıyorum zaten, önce öde sonra itiraz et sisteminden ötürü

Ormanci
02-04-2021, 20:23
Adamın plakasını engelle mesajlar bölümünden

Haaah, bak bu en güzeli oldu, hiç aklıma gelmemişti, helal :)
Nasıl oldun bu arada yav?

hddsheriff
02-04-2021, 21:51
Haaah, bak bu en güzeli oldu, hiç aklıma gelmemişti, helal :)
Nasıl oldun bu arada yav?

İyiyim geçti gitti sıramızı savdık.

Kadyr
02-04-2021, 23:57
Senin üzerine de hgs var mı peki? Aynı numaraya iki üyelik atanabiliyor mu?

Ormanci
03-04-2021, 09:10
Senin üzerine de hgs var mı peki? Aynı numaraya iki üyelik atanabiliyor mu?

Ben de onu anlamadım, zamanında bi aldığım vardı ama kullanmıyorum, iptal falan olmuş olabilir.

Rockford
03-04-2021, 14:41
bu ara bu kvkk işleriyle ugrasırken epey bir bilgi edinme imkanı oldu.

senin senaryo için aşağıdaki prosedürü uygula.

hgs yi arayıp iletişim iznimin iptalini istiyorum diye talep et. iletişim onayımı aldıgınıza dair belge sunamazsanız şikayet edeceğini ilet.

İleti Yonetim Sistemi (https://iys.org.tr/) şurdan edevletle gir telefon numaran girerek bu ve buunun gibi rahatsız oldugun diger sirketler var ise ileti iznini kaldır.
Eğer bu listede yok ise;

Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi (https://tiss.gtb.gov.tr/)
şu link üzerinden şikayet talebini oluştur.

ya iptal edicekler ya 70binliraya varan cezayı göze alıcaklar.
Şikayetin iletildikten sonra 3iş günü içerisinde iletişim iznini şirket değiştirmek zorunda. eğer izni güncellemediler ise bir sonraki arayışında 3 iş günü geçti ve halen iznim güncellenmedi şeklinde özellikle belirt.

inatla devam ediyolarsa mahkemeye ver 70k yarısını avukata verirsin kalanıda senin olsun.

erhanarici18
05-04-2021, 17:40
kardeşim mal mul ayıp oluyo ama
bende diyorum hgs mesajlarım niye gelmiyo demek sana gidiyomuş
hahah :D:D:D
şaka bi yana plaka belli ise kişiye ulaşıp söylesen numaranı düzelt diye olmaz mı

emreakyol
06-04-2021, 08:47
plaka sizde mevcutsa özelden ulaştırın bana bir bakim iletişim numarası felan bulabilirsem gönderirim

Ormanci
06-04-2021, 09:41
Plaka mevcuttu da mesajı silmişim yav :)

mehmetRS
08-04-2021, 16:00
Bu aralar hgs sistemi cortladı sanırım

Bana da Şubat ayında Mersin ve Adana otoban geçişleri geldi 5 tane, itiraz ettim, kontrol edildi ama hesabıma geri geliş de olmadı.

Sağda solda ağırlıkla aynı gişelerden başka şikayet edenler de olmuş.

Çok şükür plaka klon değilmiş (ben yine de konumdan plaka açık fotolarımı kaldırdım :D)hatta geçen araba bile benzer değil, nasıl olur aklım almıyor.

E-devlet hgs hareketleri de geçen haftadan beri teknik aksaklıktan dolayı görüntülenemiyor hatası veriyor

Ben Mersin'de yaşıyorum, Adana'ya havalimanı muhabbetinden ötürü gidip geliyoruz bu ara, kaç defa girdim çıktım saymadım ama hiçbirisinden bakiye düşmedi, seviniyordum aa çalışmıyor galiba ne güzel diye, meğerse çalışıyormuş ama farklı :/