PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TBM Plaka ve Çakarlar?

BARR
07-12-2018, 10:43
Arkadaşlar dün iş dönüşü arkamda çakarlı bir araba yol istedi, baktım sivil yol vermedim ama yaklaşamıyor vatandaş ben daha hızlı gidiyorum, selektör atıyorum aramızda 10 araba mesafe var, yaklaştı selektörü değil uzunları açık bıraktı ben de kapattım gazı baktım yetişemiyor sağa geçtim merak ettim geçti yanımdan yeni kasa A8 miş 06 TBM 10 plakası.

Şimdi sorum bu araç resmi araç mi, milletvekili aracı mı, yoksa ölesine TBM plaka alınmış çakar takılıp MV görüntüsüne sahip bir araç mı.

Tahminim şoför kullanıyordu aracı çünkü A8'in Q50'yi geçememe ihtimali yok diye düşünüyorum bakmadım gerçi teknik verisine ama geçerdi yani. Yasal olmadığı ve hakkı olmadığı için yol vermedim açıkçası, yine vermem.

Nedir ne değildi merak ettim bilgisi olan var mı :)

karsiyakaliozi
07-12-2018, 10:46
Çakan işinin izmirde de bo.. çıkmaya başladı genelde yol vermiyorum bende yakalarsa geçer .

altugkocer
07-12-2018, 10:55
Ben Ankara'da bütün çakarlılara yol veriyorum kimin ne çıkacağı belli olmuyor burda :D Bir kere yol vermedim meğer korumaymış :D beni 260la sollarken arka camı indirip uzun namluluyu gösteriverdi :hehe: Arada e-devletten kontrol et ceza gelebilir küçük bir ihtimal.

Bırakın geçsin çıktığı yere kadar yolları var

http://i67.tinypic.com/vik8yf.jpg

painkller
07-12-2018, 11:03
Çakarsız 3-5 kişi kaldık zaten birbirlerini yesinler.

CloudGrey
07-12-2018, 11:03
bunla ilgili bir arkadaşımın kısaca başına geleni anlatayım ;

cocuk cakarlı arabaya makas attı diye (sinyalle atmış) ertesi gün polis evinden aldı.
mahkemeye çıktı , 5 yıl denetimli serbestlik ile saldılar.

dikkatli olun..

Grimlord
07-12-2018, 11:06
Hiç uğraşmayın, yol versin gitsinler. Ankara 'da 10 tane siyah passatın 5 tanesinde çakar var heralde.
Öyle saçma sapan araba sürüyorlar ki ne yapacaklar hiç belli değil.
Bir gün ben de birine yol vermedim epey, selektörle taciz etti resmen. Orta şeritte gidiyor, yol istiyor. İnat ettim ben de :D Sonra ışıkta durduk camı açtı, "evrak yetiştirmem lazım niye yol vermiyorsun" dedi, ben de "müsaade etmedin ki, önümde araba var çekilemedim" dedim.
Herif avmye girdi sonra :D Ne evrakmış ama

BARR
07-12-2018, 11:23
MK8800 konuya bekleniyorsunuz.

powERS
07-12-2018, 11:26
ankara plaka sıyah c sınıfı bı arabaysa zaten ustunde gelıyo sanırım cakar..

bende cok ayar oluyorum bunlara. ne oldugu bellı degıl. bırde genelde bu tarz araclar emnıyet serıdınıde cok sevıyolar ozellıkle yazın cesmede fılan..

acıkcası... yol musaıtmı ver gıtsın degılmı gene ver gıtsın yanı ne olacak.. kendını uzmekten gereksızın bırı yuzunden fazla yakıt tan baska bırsey olmuyor.. artık bu dusuncedeyım.

MK8800
07-12-2018, 11:48
MK8800 konuya bekleniyorsunuz.

Plakadan kestirmek zor valla , bizim şahsi 2 aracımızda sivil plaka ama c.başkanlığına kayıtlı mesela ama her araçta aynı kullanım hakları yok çakar harici bir ton madde var A sınıfı ise yazılan gibi yol vermedin diye bile ceza kesebilirler :D

Ama dipnot geçeyim mesela şöförlerin sürüş eğitimleri baya baya iyi bizde 2 adet koruma aracı var 2014'den beri araçlar değişiyor süre bitince ama şöförler aynı her değişimde yeni araç gelince 7 gün eğitime tabi tutuluyor vs vs

ömerve
07-12-2018, 19:55
Dün florya sahil yolunda kaza vardı,öğlen saatleri.Trafik durmuş vaziyette.
Ben orta şeritteyim,eleman full çakarlı geldi arkadan millete bağıra bağıra (skoda octavia) yol vermedim,sağımdan geçerken elini camdan çıkarıp arabama vurdu :)

Bu adamlar kimdir nedir? Görevleri nedir? Vatandaşa kabadayılık yaparak vatan millet görevi mi yapıyorlar?

Son sözüm;Siyah passatlardan soğudum bu çakallar yüzünden.

mert_can 41
07-12-2018, 20:16
Çakarlı arabayı bir nebze anlıyorumda şu emniyet şeridi motorsiklet yoludur diyeni anlamıyorum bursada trafikte kaldım sağda fırın vardı emniyete girip dönüyordum fırına araba geniş olduğu için sığamadı yandaki aranbanın kaymasını beklerken kornaya basılı tutarak motorsikletli geldi birde sanki kendi normal yoldaymış gibi önüme geçip yolumu kesiyor hiç yoktan arabadan indirtti yolun ortasında kaçıp gitti çakarlı arabaları anlıyorumda motorları gram anlamıyorum.

Birkan61
07-12-2018, 20:55
Ben bi 7.30 ile takıştıydım çakarlı vatandaşla

Ulan önümde kamyon var, sağımda tampon tampona giden iki tır var sellektör siren yapıyor bariyerlerden mi atayım kendimi a.k?

Yol müsait olunca verdim yolu ama sinirden dolgulu dişimi kırdım öyle uyuz oldum

Verdim peşine 194'le tamponunda gidiyordum en son bu manyak kim a.k dercesine kaçtı benden yavaşladı :D

Kimdir nedir diye düşünürken gel zaman git zaman aracın satışını vericem arabam trafikten men edilmiş bursa valisinin adamına tampon yapmışız

Emrecan-R
07-12-2018, 21:39
Arkadaşımın babasının dayısı vekilmiş,
beraberken yol verir çakarlılara :D
en iyisi vermek 2 uğraşmamak kimin ne çıkcağı belli olmuyor takarlar kafayı uğraşırlar filan huzur kaçar

turboman
07-12-2018, 22:12
Bundan 8 sene evel turbolu şahinle ana yolda gidiyorum bi baktım öndeki arabalar yavaşlamaya başladı meğerse m.vekili konvoyuymuş bende sağlarımdan 3-4 çaf çuf geçtim 100 metre sonra bi baktım 3 tane siyah sorento basıyor arkamdan bende gazladım arayı açtım meğerse bana geliyormuş yanımdada arkadaş var olm bunlar bize geliyo derken bende yavaşlar gibi yaptım sağa çektim jiplerde önümde durdular adam kan ter içinde sen ne yapıyorsun vekil konvoyu bu diye üstüme yürüdü bende nolmuş dedim araya diğerleri girdi falan arabanı bağlatırım alıyorum plakanı dedi al bide kendine bahşiş yazdır dedim atladım lastikten çıkan dumanlar eşliğinde gazladım gittim ceza falanda gelmedi arada bazen böyle şansızlıklar oluyor tabi ama şimdi olsa öyle diklenmezdim adama ne olur ne olmaz diye ;)

Yigit-Y
07-12-2018, 22:15
Allah belanızı versin diyip

Yol verin

Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir olaya şahit olmadım

CB nin konvoyu ABD bile yok :)

Gökhan Kavuştu
07-12-2018, 22:30
Araba hangi renk hangi marka olursa olsun yol müsaitse geçmesine izin verin, birisi kafayı takarsa ceza almakla kalmazsınız evinizden aldırırlar :)

2jz
07-12-2018, 22:55
Ben ankarada bıkmıştım çakarlı arabalardan. Bazıları bir anda gelip anormal hareketlerle yol ve trafik güvenliğini hiçe sayıyor. Hoş her önüne gelenin çakar takması yada o çakarın ona yol önceliği sağlaması gibi durum yok ama neye kime anlatacaksın.

Bir dönem siyah land cruiser kullandım. Çakarlı manyakları geçtim, minibüsü otobüsü ticarisi bile yaklaşmıyordu. Trafikte herkesin saygı gösterdiği bir araba. Hafriyat kamyonu gibisin :)

Bad-Fast
08-12-2018, 00:13
genelde yol verip arkasına geçip bende sellektör yapıyorum baya bi , şimşek etkili aldım sırf bunlar yüzünden :)

Sebring
08-12-2018, 00:45
Sayın arkadaşlar,
Çakarı olsun ya da olmasın,benim gibi yapın.
Yol verin gitsin.Ben böyle yapıyorum.Arkadan gelen her otomobile marka-model-çakar falan bakmadan en hızlı şekilde yol veriyorum.
Bırakın gitsinler,bela sizden uzak olsun. Artık duvara mı çakar,bariyere ya da başkasına mı çakar,refüje mi çıkar o kişinin yaratıcılığına bırakın.
Böylece insanlarla gereksiz diyalog ve münasebete girip asabınızı bozmayın. Yol verin gitsinler nereye gidiyorlarsa.

Octane
08-12-2018, 01:33
Yanlislikla yapiyormus gibi duzenlerini bozunca baya komik oluyor. Ben hep oyun oynuyom sonra saliyorum. Ne yapiyorsam da sanki gerizekaliymisim da ondan yapmisim gibi gosteriyorum bisey de diyemiyorlar :D

S.Özeren
08-12-2018, 02:21
en son bende sizin gibi yaptığımda arkadan 3 tane ceza yollatmıştı sevgili o.ç

denizhandinc
08-12-2018, 09:34
en son bende sizin gibi yaptığımda arkadan 3 tane ceza yollatmıştı sevgili o.ç

hangi madde bu ceza?

ef186
08-12-2018, 09:47
Eğitimleri takım liderinden komut aldıkları an vurup geçmek üzerine eğer bir konvoy ise. Tekil cakarli araçtan ne çıkar bilmem de bırakın gitsin. Bulaşmayın. Başınıza ole yada bole bela alabilirsiniz.

korki
08-12-2018, 11:28
Eskişehir-Ankara yolu arasında arkalarından gelip yaklaşık 140 filan gidiyorlardı selektörle yol istedim vermediler biraz daha hızlandılar. Yine yol istedim, verdiler geçtim gittim. 2-3 sene oldu ceza filan gelmedi. Benim araçta da kart vardı önde ondan olabilir. Egzozdan dumana ceza yokken corsa ile boşa atıp çok dumanlamışlığım vardır. Şimdi yapsan direk trafikten men.

ahmet3425
08-12-2018, 11:54
motosiklet kullandıgım icin emniyet seritlerinde ozellikle kendileriyle surekli hasır nesir oluyoruz :)

gecenlerde besiktasta yine motorlayım gece gec saat 01:00 fume renk bir yeni kasa megane arkamdan geldi cakar yaktı siren caldı ''yol istiyor'' hay hay dedim saga yanastım gecti gitti. 1 km kadar sonra besiktas evlendirme dairesinin onunde trafik ekipleri uygulama yapıyor 5-6 ekip aracı var kalabalıklar.

birde baktım ki bu kamili de almıslar kenara ''cakar yakıp siren calan'' gittim memurun yanına durdum dedim memur bey su fume meganda cakar ve siren var az once benden yol istedi cakar yakıp siren calıp bilginiz olsun. bu meganmı dedi evet dedim mevcut arabayı bıraktı meganın yanına gitti ben bastım devam ettim ne oldu bilmiyorum ama eminim canını saglam yakmıslardır :)

emniyette giden ne udugu belirsiz arabakara korna calıyorum eger memursa oda dat dat yapıyor :D yol verin abi ugrasmaya degmez.

_opeth
08-12-2018, 12:17
dün iş çıkışı zamanı Kadiköyden Nuh kuyusuna gidişi kapatmışlardı. Kadıköy içinden çıkışım muhteşem oldu. Haftasonu en cafcaflı zamanlarda Kozyatağından Kadıköye gidişi yolu kapatıyorlar filan. Artık iyice botu çıktı.

Bi kere de Çengelköy camiine cumaya gelmişti Binali Yıldırım o zaman arabasız gelmiştim bu sefer de otobüs bulamamıştım.. o GMC'lerin benzini haram olsun ne diyeyim.

bason
08-12-2018, 12:40
Herkesinde bir anısı var bu çakarlı araçlar ile ilgili. Ben yol verdim gitti hep. Ne olacak ki yol verin geçsin gitsin... Uğraşmaya, can sıkmaya değmez... Yasallığı falan bilemezsin o an. Kafaya takar gelir uğraş dur sonra...

Emre911
08-12-2018, 12:44
Ülkede para kazanmak zor yeni kasa A8 sahibi olmak çiğ bi adamın harcı değil. TBM plaka saçma geldi ama meclisle alakalı bişeydir sağlam bi iş adamıysa da yine meclisle alakalı olabilir :)

Bozüyük yolunda sıklıkla görüyorum çakarlı abileri EDS tabelasını görüp frene basan olursa bide ben basıyorum bunlara çünkü bunlar genelde çakma çakarlılar oluyor. Onun dışında bu zaman kadar benden yol isteyen çakarlı araba Bahçeli nin konvoyuna mensuptu en öndeki arabaydı ona yol verdiğim gibi 10 arabaya yol vermiş oldum maşallah tesbih gibi gidiyolar tampon tampona

MeRtCaN
08-12-2018, 12:44
Biz enka roll yapaken arkadan çakarlı 2.0 passat geldı dıger araba onu gorunce bıraktı ben bırakmadım rollıng yaptık 06DB plakaydı araba 180 e kadr onde 180 den sonra ben geçtım bıraktım :D

darkred
08-12-2018, 13:21
Arkadaşlar dün iş dönüşü arkamda çakarlı bir araba yol istedi, baktım sivil yol vermedim ama yaklaşamıyor vatandaş ben daha hızlı gidiyorum, selektör atıyorum aramızda 10 araba mesafe var, yaklaştı selektörü değil uzunları açık bıraktı ben de kapattım gazı baktım yetişemiyor sağa geçtim merak ettim geçti yanımdan yeni kasa A8 miş 06 TBM 10 plakası.

Şimdi sorum bu araç resmi araç mi, milletvekili aracı mı, yoksa ölesine TBM plaka alınmış çakar takılıp MV görüntüsüne sahip bir araç mı.

Tahminim şoför kullanıyordu aracı çünkü A8'in Q50'yi geçememe ihtimali yok diye düşünüyorum bakmadım gerçi teknik verisine ama geçerdi yani. Yasal olmadığı ve hakkı olmadığı için yol vermedim açıkçası, yine vermem.

Muhtemelen makam sahibi araçta olduğu için çok uzak mesafeden selektör atmış ve yaklaşmamıştır. Ani frenlemeden ve sert hareketlerden kaçınırlar genelde ters bir durum olursa güvenle durabilmek için :)

Çakarlı araçların kullanımı korunan ve koruyan araçlar için geçerlidir. Aslında geçiş üstünlüğü yok. Ama protokol işlerinde bir yerden biryere zamanında yetişmek gerçekten çok zor olabiliyor.

Anlayışlı olmak gerek yol vermek gerek diye düşünüyorum ben ve genelde yol verir arkasına takılır açık yoldan rahatça giderim :)

enesy
08-12-2018, 14:41
Ben de genelde yol verip açtığı yolda peşinden gidiyorum , bir defa konvoyun en arkasındaki passatlar bitincr araya daldım pasifik mavi tiguan konvoydan değildir diye . 2 tane makineli tiguanın sağ sol arka camdan uzaınca tiguanın arkasına geçmek zorunda kaldım ��

i-vtec07
08-12-2018, 14:53
Geçenlerde bi yunus ile birlikte özel plakalı sprinter havaalanı yolunda yol istedi . Yol verdim bende ama bi görseniz yunus un yol işteyişini öyle kibar , üzerine bide teşekkür etti. Noluyo lan dedim japonyadamıyız diye sorguladım kendimi. İnsan hayret ediyo.

Ben genelde sol şeriti kullanmam hatta soldan gidince rahat hissetmem hiç kendimi,

korki
08-12-2018, 14:57
Biz enka roll yapaken arkadan çakarlı 2.0 passat geldı dıger araba onu gorunce bıraktı ben bırakmadım rollıng yaptık 06DB plakaydı araba 180 e kadr onde 180 den sonra ben geçtım bıraktım :D

06DB passatlar genellikle bahcelinin koruma araclari.

MeRtCaN
08-12-2018, 14:58
06DB passatlar genellikle bahcelinin koruma araclari.

aynen bende oyle bılıyorum :) sıkıntı olmadı ama ceza fln gelmedı :D

Sert@ç
08-12-2018, 15:01
Vekillerde devletin gorevlendirdigi koruma olmaz vekil isterse kisisel sekilde koruma araci pesinde gezdirir. Meclis icinde korumalar sadece partinin genel baskan, baskan yardimcilari, meclis baskani, meclis baskani yardimcilari, bakanlar ve bi kac ozel gorevi veya durumu olanlara verilir. Yani o cakarlilarin cogu ya fake yada gorevi disinda evine vs giden koruma/sofor vs
Bu saydiklarim hic bir zaman tek gezmez yani 2-3 araba konvoy olur oyle tek basina geziyorsa gorevi disindadir ceza yazma veya yol isteme hakki yok.
Tabi muz ulkesinde ne yazikki kurallar gecerli degil herkes kral herkes pasa herkes birilerinin yigeni

Ahmetfikri
08-12-2018, 15:23
itle dalaşmaktansa çalıyı dolaşmak daha güvenlidir :)

Shadow_Dancer
08-12-2018, 16:07
Asla yol vermiyorum , yol vermedigim gibi emniyete felan girmeye calistiklarinda mumkun mertebe darliyorum.. burasi ringonun ahiri degil ceza meza islerinden tirstigimiz muddetce bizden adam olmaz.. memleket iyice oligarşinin kopegi oldu resmen, rus cografyasi felanda boyledir..

BARR
08-12-2018, 17:01
Arkdaşlar araba tekti, koruma vs yoktu, araç resmi plaka değildi. Neden yol vereyim yani s.çayım makamına makamlıysa görevdeyse resmi plakalı arabaya hemen yolumuzu veririz neyin tribi yani bem de takayım o zaman zindan film alayına yol yok öle dünya.

Berkan
08-12-2018, 17:12
Yasal olmadığı ve hakkı olmadığı için yol vermedim açıkçası, yine vermem.

https://youtu.be/VXUt4breDVk
YouTube (https://youtu.be/VXUt4breDVk)

kadireren
08-12-2018, 17:24
Bakan araçlarında plakalar yerine göre sivil - siyah - kırmızı takılı gezerler çoğunlukla sivil plaka gezerler sanırım güvenlik amaçlı yani sivilse yol vermeyim demek saçma olur eğer keyfi geziyorsa çakar siren bilemem ama görevlilerse ve özellikle makam içindeyse ani fren, şerit değiştirme vs yapmazlar konforlu götürmek adına işleri de oldukça zor bence yol verin geçsinler belki cidden görevlidir şöförde emir kulu zor durumda bırakmamak gerek

Shadow_Dancer
08-12-2018, 17:24
Arkdaşlar araba tekti, koruma vs yoktu, araç resmi plaka değildi. Neden yol vereyim yani s.çayım makamına makamlıysa görevdeyse resmi plakalı arabaya hemen yolumuzu veririz neyin tribi yani bem de takayım o zaman zindan film alayına yol yok öle dünya.

Gecen sene ayni olay... basin expresste ise gidiyorum arkamda siyah bir audi cakarli standart kendini yirtiyor polis sireni vs.. plaka sivil , ki ortamda musait ama arkadas padisahin sol tasagi oldugu icin istedigi seridi kapatmakta ozgur havalimanina kadar sol seritten ayrilmadim. Havalimaninin onunde polisi gorunce durdum, yavsak giriste hemen cakarlari kapatti.. Ondan once girmenin verdigi avantajla direk polise sikayet ettim. Ayirip asagi indirdiler..

Ne olursa olsun kimin adami olursa olsun sikimde degil. En yakin arkadaslarimdan birinin esi bunlar yuzunden panikleyip onundeki araca carpti icinde 16 aylik bebekle..

r3dkit
08-12-2018, 17:53
yıllar önce 206 varken, gri komple cam filmli fluance geldi tamponuma kadar girdi çakarlar yandı sirenler çalıyor geçmek için 120 falan gidiyorum. çekildim anons etti hızlı çekil diye. Bilenler vardır aydınlıkevler de ki 82lere geldik asıldı frene çakarlar kapandı. Dedim ki gel şimdi sıra bende önde plakam da yoktu, girdim tamponuna basıyorum sellektörü çekil diye. sağa kaçmaya çalıştı saçmaladı korktu, çekildi asıldım 3-4 bıraktım. yanıma geldi camı açtı yazdım yazıcam gibi bi hareket yaptı bende el salladım uzadım sonra. Ne gelen vaaarrr ne giden :) Ama şu sıralar uymamak lazım. başbakanlık koruma da ki arkadaşım bile koçan verdiler yazın diye sıkıştırıyorlar diyor.

S.Özeren
08-12-2018, 20:13
hangi madde bu ceza?

Telefonla konuşma (konuşmuyordum )
Hatalı şerit değiştirme (önündeki şeritten çıkmadım )
Emniyet kemeri (takılı değildi :) )

baskan96
08-12-2018, 22:10
Asla yol vermiyorum , yol vermedigim gibi emniyete felan girmeye calistiklarinda mumkun mertebe darliyorum.. burasi ringonun ahiri degil ceza meza islerinden tirstigimiz muddetce bizden adam olmaz.. memleket iyice oligarşinin kopegi oldu resmen, rus cografyasi felanda boyledir..

Sonuna kadar katılıyorum abi ama memlekette demokrasinin beşiği denilen Odtü'de bile idari personelle akademik personele ayrı, öğrenciye ayrı muamele var. Yol kenarına, normalde park yapılmaz ama park yapılmaz levhası yok, park ettiğim için ki ağaçlık bölge önüm arkam onlarca idari akademik stickerlı araçla doluyken aracıma ceza yazıp 2 ay men etmişler odtüden. Adaletin şu an gelmiş olması lazım...

G.U.Z.
09-12-2018, 07:45
Bir bakan koruma aracı çarpmıştı park halindeki aracıma, fotoğrafları çekmeden önce bagajdaki plakaları taktılar, iki plaka da gayet sıradan plakalardi. Plakanın sivil olmasına falan kanmayin;) geçen Ankara girişindeki çevirmeden beyaz BMW 525 geçti cakarli, polis geçerken göz ucuyla baktı kontrol bile etmedi

baskan96
09-12-2018, 10:46
Bir bakan koruma aracı çarpmıştı park halindeki aracıma, fotoğrafları çekmeden önce bagajdaki plakaları taktılar, iki plaka da gayet sıradan plakalardi. Plakanın sivil olmasına falan kanmayin;) geçen Ankara girişindeki çevirmeden beyaz BMW 525 geçti cakarli, polis geçerken göz ucuyla baktı kontrol bile etmedi

Eski vekillerin veya Diyarbekirli ağaların vs. devletten gerekli izinlerle hakkı mı var acaba merak ettim var mı bilgisi olan?

Can1993
09-12-2018, 11:30
Resmi plaka olmadığı sürece kesinlikle yol vermiyorum :D Emniyete giriyorlar orda bile darlıyorum. Bzıları camı açıp yazdım hareketi yapıyor el sallıyorum onlarada. Bu zamana kadar da hiç ceza yemedim. Eğer ki yersemde mahkemede itiraz ederim hiçte umrumda değil dingonun ahırı değil burası . Daha oncede defalarca polise şikayet etmişliğim var. Benim seçtiğim adamın benden üstünlüğü olamaz. Önünde polis aracı ile gittiklerinde müsade ediyorum.

Shadow_Dancer
09-12-2018, 11:37
benim bu düzenden en büyük nefret etme sebebim bu olay. çıldırıyorum resmen

hddsheriff
09-12-2018, 11:53
Avrupa yakasında tem veya e5 te akşam 6 civarı çakarlı sprinter-crafterlara denk gelen oldu mu ? Önlerinde ekip otosu sirenler çakarlar trafiğin anasını belliyorlar. Hakim ve savcıları lojmana götürüyorlar, evlerine dönerken ne aceleleri var anlamış değilim. Sen daha evine dönerken halkın hakkına tecavüz ediyorsun sonra da mesai saatlerinde adaleti sağlıyorsun yersen....

Maxiboost
09-12-2018, 12:43
Beraber gazlamisligimiz var korumalarla. Arkadan yetismistim, dedim naabio bunlar bi adalet dagitayim, trafik kitlenince koruma olduklarini izah etti adamlar 4 kisi olarak :D kisacasi yol verin, ihbar edin. Gorursenizde takılmayın.

-Murat Özcan-
09-12-2018, 13:10
Otobanlar da ve şehirler arası yollar da benim de başıma denk geliyor sürekli.

Yazın Ankara Kırıkkale arasında denk geldi.

Baktım 2 koruma arabası siyah passat diğeri a8 mi o seri bir arabaydı.

Dedim bu kim ya yol vermedim bir süre sirenler kornalar uzun kısalar sonra geçtim sağa baktım.

Bayan lidermiş. Dedim sende mi vay be IYI miş dedim :S

Ormanci
09-12-2018, 13:35
Yol verin gitsin ya ne uğraşıyosunuz mallarla :)

Ben en çok sıkışık trafikte kaçacak yer olmayınca uyuz oluyorum. Lan trafik zaten yürümüyor ne gürültü yapıyosun. Gak gak guk guk gaaaaaaaakk, viiiiuuuuuuu... Kes lan :D

Avukat bi arkadaş var, polis gıcıklık yaparsa uğraşmayı seviyo, trafikte falan takıştığı zamanlarda sivili korumayı geçtim, üniformalı polise bile "şimdi 155'i arıyorum, gerçek polis misin değil misin tespit yaptıracam" diyince adamlar niyeyse geri adım atıyormuş. Niye şimdi uzatacağız o kadar, gerek yok yaauuv falan diyorlarmış. İşe yarar mı bilemiyorum :)

Vtec_2
09-12-2018, 13:39
Yahu o kadar televizyonda haber gectiler, sivil çakarli araclar emniyet seridinden gidemez vs diye fakat hala devam ediyorlar. Kanunun yazili olupta , uygulanmadigi tek ulkeyiz galiba.

EOZDAG
09-12-2018, 13:53
Yahu o kadar televizyonda haber gectiler, sivil çakarli araclar emniyet seridinden gidemez vs diye fakat hala devam ediyorlar. Kanunun yazili olupta , uygulanmadigi tek ulkeyiz galiba.

Evet hocam kağıt üstünde yasa olarak hiç bir eksiğimiz yok, hatta avrupaya oranla bir çok noktada daha ağır cezalara sahibiz :D

mert5
09-12-2018, 14:09
Var ki açıyoruz, olmayan ne yapsın ?

Bu kadar para verip taktırdık kullanmayalım mı yani ?

Ayrıca servis araçlarının önünde resmî polis aracının yol açmasına takılmış biriside, polis orda arkada çakarlı servis aracı polis zaten ceza kesecek olsa keser ...

Sana düştü yargılamayı yapıp infazı vermek ...

Vermeyin ama vermeyin yol vermeyin biz nasılsa alıyoruz o yolu ...

immortalboss
09-12-2018, 15:24
2004 model Doblo 1.9 jtd varken benim de başıma böyle bir olay geldi. Sol şeritte 120-130 araç solluyorum.(Sağa geçme imkanım yok.) Selektör yaparak geldi çakarlar vs. ama ben de pek sallamadım.3 tane a6 yada 8 hatırlamıyorum.Geçtiler yanımdan.Bende verdim peşine,her gün 3 kez geçtiğim yol.Sıka sıka gittik.180 civarı bir hızda yakaladım bunları ama gaz pedalı dayandı dibe.Adamlar eğitimliydi kesinlikle.Frene bir asıldı.Öndeki ikili uçtu gitti.Sonra adam da gazladı gitti.Yetişemedim.Adamlar hızlı çıktı yani.:o Ama hızlı bir şey olsaydı altımda denemek isterdim arkalarından gitmeyi.

hddsheriff
09-12-2018, 15:48

Ayrıca servis araçlarının önünde resmî polis aracının yol açmasına takılmış biriside, polis orda arkada çakarlı servis aracı polis zaten ceza kesecek olsa keser ...

Benim yazdıklarımı iyi oku , emniyet şeridinden gidiyor dememişim akşam trafiğinde trafiğin anasını belliyor demişim. yargılama veya infaz yapmıyorum vatandaş olarak gördüğüm yanlışı dile getiriyorum.

bildiğiniz gibi gidin Allah görüyor......

Can1993
09-12-2018, 16:06

O kadar para verip taktırmış olman bizi hiç ilgilendirmiyor. Yolda vermiyorum hadi geçebilen geçsin bariyere sürtene kadar ittiriyorum.En çok ta o saat 5 den sonra çakar takan ducato minibüslere ayar oluyorum eve servis çekiyor yakmış çakarları dat dat gidiyor arkadan selektör yapa yapa geliyor topu topu eve gidiuorsun ne bu acele hiçbirini geçirmiyorum bu zamana kadar da ceza yemedim. Bi sefer şehirler arası yolda a8 e yol vermedim korumaları önüme geçti saga çektirdiler durdum indim göreve gittigine dair kagıt istedim suratıma bakıyorlar . Ezdirmesin kimse kendini. maslak sanayide 200 liraya takıyorlar o çakarları herkes çakar takıp yola cıkıyor.

NakkaSss
09-12-2018, 16:12
Yol verip yanında gazlayın hahah :D

KoramiraL
09-12-2018, 16:12

Önce üslübünü düzelt sonra gel benden bi yol al bakalım ala biliyormusun deneyelim bi..
Çakar erkeği seni...

Bu arada o çakarlı ve eskortlu minibüsler çağlayan adliyenin servisi savcılar vs. Falan oluyo içinde ondan dolayı öyle bürmkoruma hizmetleri var...

SinanAdalı
09-12-2018, 17:54

para verip taktırdığınız şeyleri gelip yolda banada açın nolur.

SinanAdalı
09-12-2018, 18:05
Benimde bakırköy sahil dolunda başıma denk geldi.. siyah bi audi yakmış çakarları millette patır patır yol veriyor bana geldi tıkandı. Vermiyorum yol ısrarla söndürmüyor... Bi süre sonra söndürdü çakarları sağımdan sinyal vererek geçti gitti. Anlamıyorum gerçekten yani o yolu öncelik olacak alacağına inanıyosan gel geç.. Sadece çakarlara güvenen bir kısım insanlar yüzünden başım belaya girecek bi gün.. Arkadaşlar iç işleri bakanlığının yazısı var lütfen okuyun.

''İçişleri Bakanlığı polisler haricinde çakarlı araçların trafikte geçiş üstünlüğünün kaldırıldığını duyurdu. Konvoy haricinde çakar yakmak da yasaklandı.İçişleri Bakanlığı, polis araçları hariç bütün çakarlı araçlara ilişkin önemli bir düzenlemeye imza attı. Bu kapsamda çakarlı araçların geçiş üstünlükleri iptal edildi.
Öte yandan gelişmeye göre konvoy haricinde hariç çakar yakmak da yasaklanıyor. Düzenlemeye göre hiçbir çakarlı araç görev kağıdı olmadan bu üstünlüğü kullanamayacak.
Kaynak Yeniçağ: Çakarlı araçların geçiş üstünlüğü kaldırılıyor ''

fthdrn
09-12-2018, 18:19
Arkadaş ironi yapıyordur herhalde ciddi olamaz.
3 sene Karaman milletvekiline ait meclise kayıtlı çakarlı 5 kasa kullandım. İstanbulda 1 kere bile çakarını açmadım. Emniyeti kullanıyordum bazen zaman problemi oluyordu. Polis durdurunca camdaki kartı görüp devam ettiriyordu.

Şimdi şöyle bir durum var devlet kurumunda çalışıp zaman problemi olup bi evrağı yada birini bir yere yetiştirmesi istenen durumlar olabiliyor ve bu insanların tek işi trafikte sağa sola gitmek olabiliyor. Amirinden laf yememek için mecbur emniyet yapıyorlar.

denizhandinc
09-12-2018, 18:21
O kadar para verip taktırmış olman bizi hiç ilgilendirmiyor. Yolda vermiyorum hadi geçebilen geçsin bariyere sürtene kadar ittiriyorum.En çok ta o saat 5 den sonra çakar takan ducato minibüslere ayar oluyorum eve servis çekiyor yakmış çakarları dat dat gidiyor arkadan selektör yapa yapa geliyor topu topu eve gidiuorsun ne bu acele hiçbirini geçirmiyorum bu zamana kadar da ceza yemedim. Bi sefer şehirler arası yolda a8 e yol vermedim korumaları önüme geçti saga çektirdiler durdum indim göreve gittigine dair kagıt istedim suratıma bakıyorlar . Ezdirmesin kimse kendini. maslak sanayide 200 liraya takıyorlar o çakarları herkes çakar takıp yola cıkıyor.

he kardes kesin inip kagıt isteyip hesap sormussundur ;)

Can1993
09-12-2018, 18:36
[QUOTE=denizhandinc;8532791]he kardes kesin inip kagıt isteyip hesap sormussundur ;)[/QUO
Bi gün denk gelirsek görürsün ;) Benim arabam yanlız senin ki gibi değil. Çevirdikleri zaman istedigi kadar arayıp inceleyebilir. Fabrika mod on ��

MK8800
09-12-2018, 18:43
Savunmanın bana bir faydası yok da başınıza iş almayın diye yazayım

Cumhurbaşkanlığına kayıtlı makam,koruma farketmez 1.sınıf yani A sınıfı araçları valinin dahi durdurma kısıtlama veya herhangi bir çevirmede arama yetkisi yok.

Sisteme kayıtlı bütün maddeleri hatta acil durumlarda yol dışı alanları kullanma hakkı var

Birkan61
09-12-2018, 19:14
Avrupa yakasında tem veya e5 te akşam 6 civarı çakarlı sprinter-crafterlara denk gelen oldu mu ? Önlerinde ekip otosu sirenler çakarlar trafiğin anasını belliyorlar. Hakim ve savcıları lojmana götürüyorlar, evlerine dönerken ne aceleleri var anlamış değilim. Sen daha evine dönerken halkın hakkına tecavüz ediyorsun sonra da mesai saatlerinde adaleti sağlıyorsun yersen....

Onlardan bir tanesi babam, çağlayandan adliyeden başakşehir tarafına gidip geliyor
Bazen ben hafta içi şehir içindeysem işim yoksa bende babamla birlikte gidip geldiğim oluyor. Babam o çoğu teröristler gibi milleti yara yara gitmiyor fakat işi aldıkları kişi mümkün mertebe en çabuk şekilde gidip gelinmesi konusunda hatırlatmalar yapıyor. Hatta babam gibi emekli bir amca o atraksiyona heyecana ayak uyduramayıp yavaş gidiyor diye işine son verildi araçtakilerin şikayeti üzerine işi aldılar elinden.

Bizimkinde ekip otosu arkamızda oluyor hep

Arabada bulunan hakim ve savcıların yarısı emniyet şeridinde önümüze araba çıkınca şerefsize bak bize yol vermiyor muhabbetinde
Aracın diğer yarısı ise o da insan evine gitmeye çalışıyor diye ötekilerle tartışıyor
İnanın her akşam hakim savcıların çoğu böyle laf dalaşında :D değişik bir kısır döngü

Birkan61
09-12-2018, 19:21

Usta sen şu plakasız renault traffic kullanan arkadaş mısın? Sadece isim benzerliğinden soruyorum.

Düşüncen tamamen yanlış birde üstüne nasılsa alıyoruz o yolu diyince işin rengi değişir arabanda çakar var diye her yol senin değil malesef daha iyiçakarlı biri gelir alabilecek yolun dahi kalmaz

Ülke olarak bir yere gelemeyiş sebeplerimizden biri sizin bu davranış :D

ckrc
09-12-2018, 19:32
Çakarlı servis araçları hakim, savcı taşıyor. Önünde zaten genelde polis aracı eskortluk eder, plakaları sisteme kayıtlıdır. Güvenlik gerekçesi ile emniyet şeridinden giderler.

MK8800, güzelce açıklamış. 16 Yıldız A sınıfı araçlara dokunmayın, bulaşmayın, yolda peşinden gazlamayın, plakanız mimlenir, sisteme işlenir. Siz ne kadar iyi niyetli olsanız da o konvoyda asayişten, terör saldırılarına kadar pek çok anti-terör durumuna karşı eğitimli arkadaşlar var. Öyle araç kullanıyor ki o arkadaşlar, 220 km/h ile tampon tampona tespih gibi giderler, bir yandan da aynadan konvoyun en arkasındaki yabancı arabayı gözlerler.

İstanbulda çakar takan arabalara bakın, bakımsız, pis veya sağında solunda ezik çizik var ise %99.9 emniyet envanterindeki araçlardır.

APP Plaka var ise, hayırlı cumalar postları paylaşan, "abi bi taşıma ruhsatı çözsek bana ya" diye ortalarda gezen kekoların bindiği arabadır araçta koruma kararı yoktur.
Devlet erkanından bile değildir. Gördüğünüzde sıkıştırın, kafasınız ezin, bariyere atın, polis görürseniz çakar vardı diye ihbar edin.

Fluence, Megane, Passat, Jetta, Suberb,Mondeo,A4 vb. orta sınıf araç ise, sessiz sedasız çakar açmış yolunda gidiyorsa, emniyet müdürü, kaymakam, vali yard. vb., bakan danışmanı, müsteşar, müsteşar yard. bazı il müdürleri vb orta sınıf devlet erkanından birisinin arabasıdır, makam arabadayken vatandaşı rahatsız etmezler, makas atamazlar, emniyetinden usuluyle giderler. Yolunu verin.

A6-E Serisi-BMW 5-6 Serisi vb. araçlar eskortsuz geziyorrsa, %99.99 özel üniversitenin mütevelli heyeti başkanı, ilçe belediye başkan yardımcısı, il meclis üyesi, holding ceo'su, holding yk üyesinin arabasıdır %100 koruma kararı vs. yoktur, kimisi cezaları göze alıp gezer, kimisini polis çevirmez, EDS'den yazılıyor cezalar diye umursamaz. Devlet erkanından olup, a6-a8, BMW 7, BMW 5 serisi vb. F Segment arabalara binecek makamın eskortsuz gezme ihtimali yok.

Bunları bilin, bir aracı siz sıkıştırabiliyorsanız, yol isteyebiliyorsanız, yanında uzun süre seyahat edebiliyorsanız o araçta eğitimsiz şöför vardır, eğitimsiz şöförleri de normal konvoylara bile koymazlar.

KoramiraL
09-12-2018, 20:10
Çakarlı servis araçları hakim, savcı taşıyor. Önünde zaten genelde polis aracı eskortluk eder, plakaları sisteme kayıtlıdır. Güvenlik gerekçesi ile emniyet şeridinden giderler.

MK8800, güzelce açıklamış. 16 Yıldız A sınıfı araçlara dokunmayın, bulaşmayın, yolda peşinden gazlamayın, plakanız mimlenir, sisteme işlenir. Siz ne kadar iyi niyetli olsanız da o konvoyda asayişten, terör saldırılarına kadar pek çok anti-terör durumuna karşı eğitimli arkadaşlar var. Öyle araç kullanıyor ki o arkadaşlar, 220 km/h ile tampon tampona tespih gibi giderler, bir yandan da aynadan konvoyun en arkasındaki yabancı arabayı gözlerler.

İstanbulda çakar takan arabalara bakın, bakımsız, pis veya sağında solunda ezik çizik var ise %99.9 emniyet envanterindeki araçlardır.

APP Plaka var ise, hayırlı cumalar postları paylaşan, "abi bi taşıma ruhsatı çözsek bana ya" diye ortalarda gezen kekoların bindiği arabadır araçta koruma kararı yoktur.
Devlet erkanından bile değildir. Gördüğünüzde sıkıştırın, kafasınız ezin, bariyere atın, polis görürseniz çakar vardı diye ihbar edin.

Fluence, Megane, Passat, Jetta, Suberb,Mondeo,A4 vb. orta sınıf araç ise, sessiz sedasız çakar açmış yolunda gidiyorsa, emniyet müdürü, kaymakam, vali yard. vb., bakan danışmanı, müsteşar, müsteşar yard. bazı il müdürleri vb orta sınıf devlet erkanından birisinin arabasıdır, makam arabadayken vatandaşı rahatsız etmezler, makas atamazlar, emniyetinden usuluyle giderler. Yolunu verin.

A6-E Serisi-BMW 5-6 Serisi vb. araçlar eskortsuz geziyorrsa, %99.99 özel üniversitenin mütevelli heyeti başkanı, ilçe belediye başkan yardımcısı, il meclis üyesi, holding ceo'su, holding yk üyesinin arabasıdır %100 koruma kararı vs. yoktur, kimisi cezaları göze alıp gezer, kimisini polis çevirmez, EDS'den yazılıyor cezalar diye umursamaz. Devlet erkanından olup, a6-a8, BMW 7, BMW 5 serisi vb. F Segment arabalara binecek makamın eskortsuz gezme ihtimali yok.

Bunları bilin, bir aracı siz sıkıştırabiliyorsanız, yol isteyebiliyorsanız, yanında uzun süre seyahat edebiliyorsanız o araçta eğitimsiz şöför vardır, eğitimsiz şöförleri de normal konvoylara bile koymazlar.

Devlet erkanında mı yok A6 5 serisi 7 serisi yada F segmenti he ahahahahahaha laaan hhahh

ckrc
09-12-2018, 21:22
Devlet erkanında mı yok A6 5 serisi 7 serisi yada F segmenti he ahahahahahaha laaan hhahh

Devlette bu ve üstünde segmentte çok araba var ama benim yazdığım sanırım anlaşılmamış, altta kalın olarak ne ifade ettiğimi yazdım.

Bu araçların tahsis edilebileceği hiç bir makam İstanbul'da eskortsuz gezemez. Hangi makam bu segment arabaya eskortsuz biniyor acaba? "Devlet Erkanından".
İstanbul'da, Passat-A4-Suberb'den daha iyi arabaya binen ilçe kaymakamı, İlçe Emniyet Müdürü, İl Emniyet Müd Yard. yok. Vali Yard. yok. Kurum müdürlerinden de yok.

"Hükümet, Belediye Erkanından" demiyorum. Yani, bilmem ne partisi MV'nin şahsi arabası değil. İl Belediye Başkan Yardımcısının, İlçe Belediye Başkanının, İlçe Belediye Başkan Yard. sının "Kamu Hizmetine Tahsisli" belediye şirketince kiralanmış arabalarını koruma kararlı devlet arabası olarak biliyorsanız bir şey diyemem.

Kamu ödeneğinden karşılanacak şekilde bu segmentte araç tahsis edilen "devlet görevinde" olan kimseler konumları gereği eskortlu gezerler. Eskortusuz gezen ve bu segmentte olan çakarlı arabalar, yukarıda da bahsettiğim şekilde kullanılıyordur.

İlde İl'de Vali'den üst mevkide kimse olmadığından ve taşra teşkilatı ve merkez teşkilatlarındaki kamu görevlilerin %99.9'u dahil hiç birisinin bu segmentte araba kullanmadığını birebir bildiğimden ve bu segment araba tahsis edilecek makamların eskortsuz gezmediğini bildiğimden dolayı, bilmediğimiz konularda konuşmayalım isterseniz.

Nightfish
09-12-2018, 21:44
ckrc Kıyı Emniyeti Genel Müdürü ve yardımcısında birer tane A6 var.

Nightfish
09-12-2018, 21:45
Yazmayı unuttum, kusura bakmayın ikinci mesaj olarak. Bu amcalarımız eskort araç olmadan geziyorlar.

PROMINENT
09-12-2018, 21:49

2.5 sene kayitli cakarli S ile gezdim, izmir ve istanbul'da gitmedigim yer yok. Biryerden biryere giderken de kullandim, izmir ve istanbul'da hatta forumdan bir kaç arkadaşim ile simariklik da yaptik acikcasi. Bu yaptigimiz durum bazen beni utandirirdi, kisisel acelem vs icin cakar kullanmak hos degil.
Senin uslubunu gorunce benim utanmam kat ve kat artip baskasi adina utanmak seviyesine geliyor. Yrramin anteni seni demek cok icimden geldi ama hem yasin ufak, hem de forum da kufur yasak. Diyemiyorum.

tolga_55
10-12-2018, 08:26

Vermeyin ama vermeyin yol vermeyin biz nasılsa alıyoruz o yolu ....

Direksiyonunuz zayıf paşam o yolu alamıyosunuz. Geçende denk geldi. Açık yolda bayan sürücülerde tapa gaz basar sıkıntı yok.

VETTE
10-12-2018, 08:42
Gözlüklü, memur spect görünümlü olduğum için ve şirket aracım beyaz clio sümbül olduğu için aynadan geldiğini görüyorum tampona yanaşıyor tınmıyorum sellektör atmaya başlıyor yine keyfim yetene kadar tınmıyorum ve sanki birden görmüşüm ve paniğe kapılmışım gibi acemice şerit değiştirip yol veriyorum.en kötü geçerken ters ters bakıyorlar ama direksiyonu 09:15 tutup ben de onlara şaşkın bakışı atıyorum:):)çok eğlenceli

Ormanci
10-12-2018, 08:54
Biz Tramvaydan yol aldık çakarla ne diyosunuz :P

Şaka maka bizimki "Oda" yani... Ona bile çakar siren cart curt koymuşlar. Ama emniyete şuna buna girdiler mi çatır çatır ceza geliyor. Şoförlere ödetiyorlarmış söylenene göre, trafikte mal mal hareketler yapmasınlar diye... Hoş, yine de bizimkiler taksici gibi kullanıyor ya neyse.

Sultanahmet tarafına girdik, arkada yabancı heyet üyeleri, oteli bi türlü bulamıyoruz, navigasyon oraya gir diyo, yol kapalı veya ters yön, etrafında dönüp duruyoruz otelin. Sonunda şoför arkadaş uyuz oldu, şuraya gireyim dedi, araba da resmi plaka nasıl olsa, bişey demezler heralde dedi. O anda baktık tramvay geliyo karşıdan. Mesafe çok var ama gireceğimiz sokak tam tramvayın önünde kalıyor ve yol tek şeride düşüyor, raylarda çalışma varmış, ray devam ediyor ama zemin yok :D

Vatman tam el kol yapıyodu naaapıyosunuz diye, şoför çakarları çalıştırıp selektör yaptı. Elle de işaret etti sokağı... Durdurduk adamı maalesef... Ama ikimiz de utandık resmen :D Sokağa dönerken ikimizin de eller göğüste, vatmanı selamlıyoruz çok teşekkürler, saygılar abi, eyvallah abi diye :D Adam da sağolsun, selamlaştık geçti :D

Kimin ne olduğu belli değil, ben de uyuz oluyorum bu tip şeylere ama çıkar 2 dayak atarlar, yok efendim hakkı yok, yok bilmemne, gider ciddi ciddi sıkıştırılmaması gereken bişeyi sıkıştırırsınız, adamlar terör saldırısı sanar bişey yapar... Al başına belayı ondan sonra.

akko
10-12-2018, 08:57
Ben Ankara'da bütün çakarlılara yol veriyorum kimin ne çıkacağı belli olmuyor burda :D Bir kere yol vermedim meğer korumaymış :D beni 260la sollarken arka camı indirip uzun namluluyu gösteriverdi :hehe: Arada e-devletten kontrol et ceza gelebilir küçük bir ihtimal.

Bırakın geçsin çıktığı yere kadar yolları var

http://i67.tinypic.com/vik8yf.jpg

hahahahaha çok iyiydi abi ya :D

streetracer_nos
10-12-2018, 09:01
http://www.resimag.com/p1/a0ea1a91af.jpeg

Ormanci
10-12-2018, 09:03
http://www.resimag.com/p1/a0ea1a91af.jpeg

Bu çok iyiydi ya :D

Bi de böle motorcunun biri Aziz Yıldırım'a denk geliyo, arkada korumalar beliriyo bi anda ne oldu birader diye :D

said_
10-12-2018, 10:57
https://i.ytimg.com/vi/rLT9NmCA9MA/hqdefault.jpg

ChuckBartowsKi
10-12-2018, 13:04
Valla bugüne kadar genel olarak yol verdim vermediğim zamanlarda oldu başıma bir şey gelmedi kendi yetkili aracımız varken de kimse yol vermedi diye sinirlenmedim yani acele bir iş de hiç bir zaman olmadı görüşme toplantı falan varsa ona uygun olarak hazırlandık erken çıktık hiç girdiğimizi hatırlamıyorum böyle münakaşalara bunu yapanlar genel olarak yakın dönem vekilleri güç bende kralları ve sonradan görmelerdir.

Quantum
10-12-2018, 13:57
Çakarlı araçların sadece "güvenlik sorunu olan devlet görevlilerinde" olması gerektiğini düşünüyorum. Kaldı ki yanılmıyorsam kanun da bu yönde.. Herhangi bir sebepten ötürü "güvenlik sorunu" yoksa, o kişinin makamı ne olursa olsun hiç bir devlet görevlisinin bu tip aparat kullanmaması gerektiğini düşünüyorum.

Güvenlik sorunu kimin olur? Suçlu ya da suç işleyenle direkt ya da endirekt ilişkisi olan kişinin..

Yasama - Yürütme - Yargı görevlilerinin haricinde kimsede bu çakarların olmaması gerekli.

Yasama = Kanunu çıkaran (Örn. Milletvekili)
Yürütme = Kanunu işleten (Örn. Polis - Asker)
Yargı = Kanuna uygun olup olmadığına karar veren ve sonuca bağlayan (Örn. Hakim ve Savcı)

Bu üstteki kişiler haricinde bu aparatları kullanan kişilerin senden benden farkı yok.

Bir de sanayide gidip taktıran apaçiler var. Aslında gerçek hayatta bir baltaya sap olamamış, özgüveni eksik, kendisini yetiştirememesi sebepli karakter bozukluğu yaşayan ve buna bağlı olarak ego sorunu olan, kimseye bir faydası olmadığı gibi ülkenin bir kamburu olan, kendinden gelen nesli de kendisi gibi yetiştiren, ülkeye de topluma da zarar veren ve vermeye de devam edecek olan kişiler bunlar..

Asıl acı kısmı, bu tip aparatlar takıldığında bazı kişilerin kendisine ağzı dolusu hakaretler ettiğini de biliyor. Ama sorun yok bu kişiler için. Onlar için sorun yoksa benim için hiç sorun yok.. Küfürbaz birisi olmasam da "Küfür ruhun yelpazesidir." sözünü severim.. :)

SinanAdalı
10-12-2018, 15:23
Çakarlı araçların sadece "güvenlik sorunu olan devlet görevlilerinde" olması gerektiğini düşünüyorum. Kaldı ki yanılmıyorsam kanun da bu yönde.. Herhangi bir sebepten ötürü "güvenlik sorunu" yoksa, o kişinin makamı ne olursa olsun hiç bir devlet görevlisinin bu tip aparat kullanmaması gerektiğini düşünüyorum.

Güvenlik sorunu kimin olur? Suçlu ya da suç işleyenle direkt ya da endirekt ilişkisi olan kişinin..

Yasama - Yürütme - Yargı görevlilerinin haricinde kimsede bu çakarların olmaması gerekli.

Yasama = Kanunu çıkaran (Örn. Milletvekili)
Yürütme = Kanunu işleten (Örn. Polis - Asker)
Yargı = Kanuna uygun olup olmadığına karar veren ve sonuca bağlayan (Örn. Hakim ve Savcı)

Bu üstteki kişiler haricinde bu aparatları kullanan kişilerin senden benden farkı yok.

Bir de sanayide gidip taktıran apaçiler var. Aslında gerçek hayatta bir baltaya sap olamamış, özgüveni eksik, kendisini yetiştirememesi sebepli karakter bozukluğu yaşayan ve buna bağlı olarak ego sorunu olan, kimseye bir faydası olmadığı gibi ülkenin bir kamburu olan, kendinden gelen nesli de kendisi gibi yetiştiren, ülkeye de topluma da zarar veren ve vermeye de devam edecek olan kişiler bunlar..

Asıl acı kısmı, bu tip aparatlar takıldığında bazı kişilerin kendisine ağzı dolusu hakaretler ettiğini de biliyor. Ama sorun yok bu kişiler için. Onlar için sorun yoksa benim için hiç sorun yok.. Küfürbaz birisi olmasam da "Küfür ruhun yelpazesidir." sözünü severim.. :)

Bu yazının altına kalın puntolarla imzamı atarım..

BARR
10-12-2018, 15:30
Ben de bold italik olarak atıyorum.

Yol almasını bilenler de dikkat etsin, arabadan kimin ineceği belli olmaz yol yerine başka şeyler almasınlar.

Ormanci
10-12-2018, 15:37
Çakarlı minibüsler ve içerisinde evine giden hakim-savcı ihtimali olanlar için ben de başta "hee evet ya ne işleri var vs" derken Quantum'un mesajı okuyunca fikrim değişti. Doğru, bu adamların peşinde birileri olsa bişey olsa, adam evine hızlı gidip yemeğe yetişeyim de hanımdan fırça yemiyim diye öyle gitmiyor neticede. En azından yolda olabilecek muhtemel saldırıyı savuşturma, kaçınma amacı olabilir.

Mesaja ben de altı çizili, italik, kalın, Verdana şekilde imza atıyorum :P :)

MK8800
10-12-2018, 15:38

Yol almasını bilenler de dikkat etsin, arabadan kimin ineceği belli olmaz yol yerine başka şeyler almasınlar.

Okurken istemsiz cendere müziği çaldı elim ayağım titredi

hddsheriff
10-12-2018, 16:01
Çakarlı minibüsler ve içerisinde evine giden hakim-savcı ihtimali olanlar için ben de başta "hee evet ya ne işleri var vs" derken Quantum'un mesajı okuyunca fikrim değişti. Doğru, bu adamların peşinde birileri olsa bişey olsa, adam evine hızlı gidip yemeğe yetişeyim de hanımdan fırça yemiyim diye öyle gitmiyor neticede. En azından yolda olabilecek muhtemel saldırıyı savuşturma, kaçınma amacı olabilir.

Mesaja ben de altı çizili, italik, kalın, Verdana şekilde imza atıyorum :P :)

Sorun hakim ve savcıların çakarlı eskortlu gezmesi değil. Adam emniyet şeridinden sol şeride kafasına göre sıkıştıra sıkıştıra geçiyor akşam trafiğinde sorun bu bence.

Terör saldırısı vs için tedbir almaları güzel ama o kadar dikkat çekiyorlar ki teröristlerin önceden keşif yapmasına bile gerek yok o kadar bariz yani.

Ormanci
10-12-2018, 16:13
Sorun hakim ve savcıların çakarlı eskortlu gezmesi değil. Adam emniyet şeridinden sol şeride kafasına göre sıkıştıra sıkıştıra geçiyor akşam trafiğinde sorun bu bence.

Terör saldırısı vs için tedbir almaları güzel ama o kadar dikkat çekiyorlar ki teröristlerin önceden keşif yapmasına bile gerek yok o kadar bariz yani.

Ha tabi canım puştluk yapmadan ne yaparlarsa yapsınlar :) Ben de denk geldim öyle, koruma arabası milletin üzerine kıra kıra gidiyor falan... Ben çekilmedim, yanıma geldi bakıyo, ben de radyoyu kurcalıyor gibi yapmıştım, bastı gitti :D

BARR
10-12-2018, 16:14
Okurken istemsiz cendere müziği çaldı elim ayağım titredi

Çakarı olmadan çakanlar da var bu memlekette Mikail başgan.

levent
10-12-2018, 19:47
Çakar vs fark etmez, yavaşsan yol vereceksin hızlıysan yol isteyeceksin temiz temiz

EOZDAG
10-12-2018, 19:51
Çakar vs fark etmez, yavaşsan yol vereceksin hızlıysan yol isteyeceksin temiz temiz

Bende böyle düşünüyorum fakat sıkıntı trafik varken oluyor sanırım.

Not: Ankaradayım ama hiç başıma gelmedi.

Lee-on!
11-12-2018, 01:47
Trafikte kimin kim olduğunu kestirmek imkansiza yakin. Ehliyet alacak yaşa gelip o şekil bir araci altina çekip hâlâ yetkisi olmamasina rağmen trafikte artistik yapan birine denk gelmisseniz sizin o kisi icin yapabileceğiniz hicbir sey yok. O kişiyi siz egitemezsiniz ders veremezsiniz. Eskiden derdim, ben izin verirsem sen izin verirsen bu insanlar bunu yapmaya devam edicek diye, ugrasirdim. Zamanla bosa kurek çektiğinizi anliyorsunuz. Öyle bi dünya yok maalesef. Emniyet mensubu değilseniz veya belinizde taşıma ruhsatlı silahiniz yoksa veya Allah korkunuz yoksa gereksiz kahramanlık yapmanın manası yok. Yok evrak sorarim yok sikistiririm yok önüne atlarım... Geçin bunları. Bu zamana kadar denk gelmemis olabilirsiniz ama gün gelir davarin biri esinizin coluk cocugunuzun onunde rencide eder sizi, veya arkadasa yaptigi gibi camdan namlunun ucunu gosterir, hakli olup dava acsaniz bile onun psikolojisi yeter. Burası muz cumhuriyeti diye bosuna demiyoruz. Yol verin gitsin... Canınızı siktiginiza degmez. Bu ülkede kimse laftan insanliktan anlamaz...

Dun gibi hatırlıyorum 18 yasinda uni tercihi yaparken PDR uzmani komsumuz fazla idealistsin yasin ilerleyince realist olman gerektiğini anlicaksin demisti. PDR uzmani olup boyle konuşmasini cok yadirgamistim. Yas ilerleyip tecrube edindikce her kelimesine hak verdim.

Erdem K.
11-12-2018, 07:24

offf erkek
şuraya kaslı bi fotonu at da tüylerimiz ürpersin, millet delikanlı görsün ...

şaka maka 2000-2001 hb clio ile pazar gecesi havalimanı yolunda restleştik, arabalardan indik, sisin içinde amcam belindeki silahı gösterdi, usulca bindim 1.0 atmo aracımla uzayabildiğim kadar hızlı uzadım ...

BARR
11-12-2018, 07:56
offf erkek
şuraya kaslı bi fotonu at da tüylerimiz ürpersin, millet delikanlı görsün ...

şaka maka 2000-2001 hb clio ile pazar gecesi havalimanı yolunda restleştik, arabalardan indik, sisin içinde amcam belindeki silahı gösterdi, usulca bindim 1.0 atmo aracımla uzayabildiğim kadar hızlı uzadım ...

Arıcaktın beni çıkartıcaktım amcaya uzun namluyu ah ah hala akıllanmadın boyuna posuna güveniyorsun.

Vtec_2
11-12-2018, 09:16
Ya bu yol vermem, aptala yatarim vs isini kopru yollarinda veya bazi yollarda yapabilirsiniz. Birde Vatan caddesinde deneyin :D

63owen63
11-12-2018, 09:29
Kuştepe de seneler önce bir rampa tırmanıyorum, tek yön. 400 metre kadar tırmandım pati falan yeryer, ancak bir otomobil sığabilecek bir dar sokak. Tam sokak caddeye bağlanacak ters yönden bir araba girdi,50 metre geri gitse bana yol verecek, ki zaten yol hakkı da benim, camdan sağlı sollu iki silah çıktı, bas geri lan ..o...ç.... dedi, 2-3 silahlı komodo ejderini görünce, 400 metreyi geri geri indim,silah camdan dışarı bana bakar vaziyette.

fthdrn
11-12-2018, 09:58
Forumun yarısı mafyaymış haberimiz yok :D

bason
11-12-2018, 10:02
Kuştepe de seneler önce bir rampa tırmanıyorum, tek yön. 400 metre kadar tırmandım pati falan yeryer, ancak bir otomobil sığabilecek bir dar sokak. Tam sokak caddeye bağlanacak ters yönden bir araba girdi,50 metre geri gitse bana yol verecek, ki zaten yol hakkı da benim, camdan sağlı sollu iki silah çıktı, bas geri lan ..o...ç.... dedi, 2-3 silahlı komodo ejderini görünce, 400 metreyi geri geri indim,silah camdan dışarı bana bakar vaziyette.

Öncelikle geçmiş olsun. Şunları görüp duydukça, vatan onların olsun deyip en yakın zamanda medeniyete kavuşmayı diliyorum. Günlük, toplu taşımada, markette vs. zaten hergün belli seviyede ayılıklarla karşılaşıyoruz da bu son nokta, zirve artık yani.

Emrecan-R
11-12-2018, 10:11
2 saat önce zeynep kamil kadın doğuma giricem karşı yönden, kapı tarafından gelen hiç kimse yol vermeye yeltenmedi üstüne gaza oturuyorlar. Daldım bende 26 plaka bir vatandaş yavaslasa yeterdi geldi dibimde frene bastı.Küfür falan ediyor.
Ulan kadın doğuma giriyorum frene bassan ölürmüsün.

BARR
11-12-2018, 10:29

Biz bu hayatı tespih diye çekiyoruz.

Ya muhattap olmak için salak olmak lazım da benim asıl merak ettiğim sivil TBM plakanın bir özelliği olup olmamasıydı, anladığımız kadarıyla yokmuş.

levent
11-12-2018, 11:26
Bende böyle düşünüyorum fakat sıkıntı trafik varken oluyor sanırım.

Not: Ankaradayım ama hiç başıma gelmedi.

Bakanlıklar civarından Eskişehir yoluna giderken denk geldi bana dalçıkta, şeridimde hızımı sabitledim, geçebiliyosa zaten geçer :) 2 tekerlilere de aynisini uyguluyorum tavsiye ederim.

Vtec_2
11-12-2018, 11:51

Yarisi mafya diger yarisi broker.

BARR
11-12-2018, 12:12
Burada yol vermemcilere karşı çıkanlar ülkenin gidişatı ile alakalı herhangi bir konuda hoşnutsuz yorum yaparsa baya ters düşerler bence. Rusya gibi Çeçenistan gibi ülkelerde daha mutlu olurlar. Yanlışı çoğunluk öle bak orda yaparsan şöle olur böle olur diyerek sesini çıkartmadığında 16 senede böyle kafana çöküyorlar çakarlarla onlarla bunlarla.

Neyse benim aracım çakara müsait ben alır takar bir de filmi koyultur babalar gibi gezerim gezemeyen düşünür o zaman da ah vah diye.

EOZDAG
11-12-2018, 12:58
Burada yol vermemcilere karşı çıkanlar ülkenin gidişatı ile alakalı herhangi bir konuda hoşnutsuz yorum yaparsa baya ters düşerler bence. Rusya gibi Çeçenistan gibi ülkelerde daha mutlu olurlar. Yanlışı çoğunluk öle bak orda yaparsan şöle olur böle olur diyerek sesini çıkartmadığında 16 senede böyle kafana çöküyorlar çakarlarla onlarla bunlarla.

Neyse benim aracım çakara müsait ben alır takar bir de filmi koyultur babalar gibi gezerim gezemeyen düşünür o zaman da ah vah diye.

Hocam o yorumlardan biri bana ait. Ülkenin gidişatından memnun değilim fakat konuları çok bağdaştıramıyorum çünkü olay sizin çakarlıdan yol isteyip alamamanız değil. Zaten trafik bilincine sahip insanlar olarak; sol şeritte bizden hızlı seyreden birisi bizden yol istediğinde vermiyormuyuz? Yada birisi çevre yolunda/otobanda solu bizden yavaş giderek işgal ediyorsa kendisinden yol istemiyormuyuz? Misal ben bu durumda yol istiyorum, vermezse selektör atıyorum vs. siz bunu yapmıyormusunuz? Yaptıklarının bundan çok bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Benden yavaşsa zaten denk gelmeyiz, hızlıysada her yol isteyene verdiğim(bence olması gereken) gibi onlara da veririm. Bende aynı şekilde benden yavaş gidenden istiyorum, anormallik nerede ?

BARR
11-12-2018, 13:23
Hocam o yorumlardan biri bana ait. Ülkenin gidişatından memnun değilim fakat konuları çok bağdaştıramıyorum çünkü olay sizin çakarlıdan yol isteyip alamamanız değil. Zaten trafik bilincine sahip insanlar olarak; sol şeritte bizden hızlı seyreden birisi bizden yol istediğinde vermiyormuyuz? Yada birisi çevre yolunda/otobanda solu bizden yavaş giderek işgal ediyorsa kendisinden yol istemiyormuyuz? Misal ben bu durumda yol istiyorum, vermezse selektör atıyorum vs. siz bunu yapmıyormusunuz? Yaptıklarının bundan çok bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Benden yavaşsa zaten denk gelmeyiz, hızlıysada her yol isteyene verdiğim(bence olması gereken) gibi onlara da veririm. Bende aynı şekilde benden yavaş gidenden istiyorum, anormallik nerede ?

Ya Allah aşkına siz benim açtığım konunun ilk mesajını okuyup cevap yazmıyor musunuz, ben 90'la sol şerit boş giderken adam yol istedi de vermedim diye mi konu açıp soru soruyorum? Yani mantığa bak o zaman kimseye yol vermiyorum ben trafikte herkesten hızlıyım sidik yarıştıyorum. Önce bi yazılan ve sorulanı anlayın.

Ben sol şeritte zaten yüksek bir hızla seyrediyorum, önümde arabalar var yol istiyor, önüm açılıyor hızlanıyorum ben hızlanırken arada 10 arabalık boşluk varken de uzunlarını yakıp şeridi boşalt diyor. Arkamda gece kimsin nesin neden yol vereyim ya ben eskort yok bişey yok polis değil tek araba? Bu kadar muz cumhuriyeti konusu var tam bağdaşıyor bence kraldan çok kralcıların onandığı bir ülke olduk. Rusyada da kafasına göre millet tepe labması takıp geziyor sıkışık trafikte.

EOZDAG
11-12-2018, 13:41
Ya Allah aşkına siz benim açtığım konunun ilk mesajını okuyup cevap yazmıyor musunuz, ben 90'la sol şerit boş giderken adam yol istedi de vermedim diye mi konu açıp soru soruyorum? Yani mantığa bak o zaman kimseye yol vermiyorum ben trafikte herkesten hızlıyım sidik yarıştıyorum. Önce bi yazılan ve sorulanı anlayın.

Ben sol şeritte zaten yüksek bir hızla seyrediyorum, önümde arabalar var yol istiyor, önüm açılıyor hızlanıyorum ben hızlanırken arada 10 arabalık boşluk varken de uzunlarını yakıp şeridi boşalt diyor. Arkamda gece kimsin nesin neden yol vereyim ya ben eskort yok bişey yok polis değil tek araba? Bu kadar muz cumhuriyeti konusu var tam bağdaşıyor bence kraldan çok kralcıların onandığı bir ülke olduk. Rusyada da kafasına göre millet tepe labması takıp geziyor sıkışık trafikte.

Ben size yol vermediniz vs. yazmadım. İlk mesajınızı okudum, hatta hiç değiştirmeden ilk kısmını da aşağıya bırakıyorum. İlk mesajınızdan önünüzün araba dolu olduğu değil, selektör gelince yol vermek yerine gaza abandığınız anlaşılıyor.

BARR
11-12-2018, 13:45
Tamam biraz empati yapmayı dene bir daha okuduklarının bütününden bir anlam çıkar.

Schumi
11-12-2018, 21:40
Genel kuralım şu. Acelem varsa zaten gazlıyorum kimse yetişemiyor haliyle yol isteyende yok sorun yok. Birkaç selektör oluyor ama onlar yol istemek için değil. :D
Acelem yoksa zaten sakin gidiyorum yol isteyen herkese yol veriyorum. Otobüs kamyon çakarlı fark etmez. Gene sorun yok. Uzun yolda da benden hızlı geleni gördüğüm an çekilirim zaten selektöre gerek kalmadan.

YAS
12-12-2018, 07:34
Genel kuralım şu. Acelem varsa zaten gazlıyorum kimse yetişemiyor haliyle yol isteyende yok sorun yok. Birkaç selektör oluyor ama onlar yol istemek için değil. :D
Acelem yoksa zaten sakin gidiyorum yol isteyen herkese yol veriyorum. Otobüs kamyon çakarlı fark etmez. Gene sorun yok. Uzun yolda da benden hızlı geleni gördüğüm an çekilirim zaten selektöre gerek kalmadan.

Aklıma direk Sadece Acelem Var videosu geldi abi istemsizce :D

Schumi
12-12-2018, 08:03
Aklıma direk Sadece Acelem Var videosu geldi abi istemsizce :D

Acelemiz var diye çakar taktırmadık. Usülüne uygun gittik. :D

halili
12-12-2018, 11:21
Burayı görünce uzun zamandır bakmıyordum.bakayım yeni video varmı dedim.Youtube da izlediğim şu video da 3:00 daki araç olmayı hiç istemezdim herhalde.

https://www.youtube.com/watch?v=KmHPxDRXFPU

SekoLive
12-12-2018, 11:26
Evde bekleyeni olan yada hayatını bi takım zorluklarla yaşa getiren insanlara tavsiyem,

dikkatli yol verenin herhangi bir zarar gördüğünü duymadım.dikkatli yol verin gitsinler.

gerçekten aceleniz varsa zaten siz yol almak için selektörleri çakar gibi kullanırsınız, önüme bir araba girdi çıktı v.s. bunla ilgilenmezsiniz.

leon45
12-12-2018, 12:16
Burayı görünce uzun zamandır bakmıyordum.bakayım yeni video varmı dedim.Youtube da izlediğim şu video da 3:00 daki araç olmayı hiç istemezdim herhalde.

https://www.youtube.com/watch?v=KmHPxDRXFPU

bunun benzerini Antalya dönüşü Denizl'de yaşadım.

Arkadan 1 resmi polis 2 passat 1 otobüs geldiğini gördüm, sağ şeritten 100-110 gidiyordum yavaşlayıp emniyet şeridine girmedim diye passat üstüme sürdü. Acemi sürücü olsa bariyere girebilirdi

fthdrn
12-12-2018, 12:21

[video=yFPU[/video]

Videoda herhangi bir tehlike unsuru hareket yok :)

halili
12-12-2018, 12:28
Videoda herhangi bir tehlike unsuru hareket yok :)

Sıkıntı 10 tane çakarlının dibimde bitmesi :D. Valla kaçmam diyen yalan söyler.

tuner faruk
12-12-2018, 12:32

Aynı şekilde direk trafik felsefem budur :D

baskan96
12-12-2018, 14:24
bahçelinin konvoylarında ne tehlike var da böyle tampon tampona basıp gidiyolar? Tehlike varsa mantıken ana aracın ortada olması gerekmiyor mu?

BARR
12-12-2018, 14:31
bahçelinin konvoylarında ne tehlike var da böyle tampon tampona basıp gidiyolar? Tehlike varsa mantıken ana aracın ortada olması gerekmiyor mu?

En başta Bahçeli kim ki diye sorulmalı hangi gelişmiş ülkede böyle bir saçmalık var? :)

fthdrn
12-12-2018, 14:33
Adam road trip seviyor size ne amk :D Hangi gelişmiş ülkede var diye sorgularsanız bu memleketten komple basıp gitmemiz gerekir :)

fthdrn
12-12-2018, 14:34
Kendiniz arkadaşlarınızla tampon tampona gidince bir şey yok bahçeli yapınca woooww

BARR
12-12-2018, 15:16
Adam road trip seviyor size ne amk :D Hangi gelişmiş ülkede var diye sorgularsanız bu memleketten komple basıp gitmemiz gerekir :)

Ya sorgulamayacaksak ne *** yemeye yaşıyoruz onu da anlamadım neyse. Kuzu gibi yaşayalım en güzeli haklısınız.

Vay amg konvoya bak be ne güzel gidiyorlar bassatlar oturta oturta 200-240 maaşallah.

fthdrn
12-12-2018, 15:19
Ya sorgulamayacaksak ne *** yemeye yaşıyoruz onu da anlamadım neyse. Kuzu gibi yaşayalım en güzeli haklısınız.

Vay amg konvoya bak be ne güzel gidiyorlar bassatlar oturta oturta 200-240 maaşallah.

her kuşu siktik bir leylek kaldı - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/her-kusu-siktik-bir-leylek-kaldi--132812)

BARR
12-12-2018, 15:25
Baştaki leyleklerden başlarsan, kuşlara sıra daha çabuk gelir.

SekoLive
12-12-2018, 16:09
Kendiniz arkadaşlarınızla tampon tampona gidince bir şey yok bahçeli yapınca woooww

Bahçelinin önündekini tampon yapmak suretiyle ittirmesinden memnun musun kardeşim.

fthdrn
12-12-2018, 16:12
Bahçelinin önündekini tampon yapmak suretiyle ittirmesinden memnun musun kardeşim.

Ben uzun zamandır hiç bir şeyden memnun değilim

///KDrÖZER
12-12-2018, 16:34
2918 sayılı K.T.K.’nın 46/2-d maddesine göre ;2 veya daha fazla şeritli yollarda, gidişe ayrılan en sol şeridi sürekli kullanmak yasaktır. Bu şerit, transit geçişler için ayrılmıştır. Sadece önündeki aracı geçmek için kullanılmalıdır. Acil durumlar için bu şerit sürekli açık kalmalıdır.

Benim 2 kuzenimde CB ye bağlı bakan koruması polis kimlikleri dışında kırmızı bi kimlikleri var devletin bütün kurumlarında kurumun memuru nasıl hizmet alıyorsa öyle hizmet alacak diye bir madde var, genelde passat kullanıyorlardı son düzenlemelerde değişiklik oldu arabalar değiştimi bilmiyorumda onlarada ceza koçanı vermişler.Hayatları hayat değil geceleri gündüzleri yok hep işleri acele mecburuz diyor.Araçların üzerinde ki plakalar kendi ruhsat plakaları değil sürekli değişiyor.Yani araç passatken sorguda renault , nissan vs çıkabilir.Hatta birinin trafik polisiyle değişik bir anısı var park halindeyken çalıntı araç buldum gibi :)

painkller
12-12-2018, 16:42
videoyu izleyince aklıma s"kt"ğim yolunun vergisini biz veriyoruz neyin tribi aq diye bi iç geçirdim.

şu subi videosu vardı seneler önce makas atıyordu o 3.05 civarı gelip hepsini ehliyet kursuna yazdırır mı diye bekledim.

mert_can 41
12-12-2018, 19:11
Bahçeli nin konvoyu bahçeli için daha tehlikeli auhahahah tek araba gitse daha az hayati riski olur bende takipliyorum bir gün sağlam patlıcaklarda bakim ne zaman :D

said_
12-12-2018, 19:17

Makam aracanın ortada olması gerek. bunların yaptığının herhangi elle tutulur bir yanı yok. tamamen kişisel tatmin, vs. adını sen koy.

baskan96
12-12-2018, 19:18
Bahçeli nin konvoyu bahçeli için daha tehlikeli auhahahah tek araba gitse daha az hayati riski olur bende takipliyorum bir gün sağlam patlıcaklarda bakim ne zaman :D

Bi sefer patlamadı mı beyaz bi passat?

mert_can 41
12-12-2018, 19:21
Bi sefer patlamadı mı beyaz bi passat?

Patladılarda konvoyca patlamadılar en son bahçeliye fena patlıcaklar

PROMINENT
12-12-2018, 20:16
Makam aracanın ortada olması gerek. bunların yaptığının herhangi elle tutulur bir yanı yok. tamamen kişisel tatmin, vs. adını sen koy.

Suru lideri onde gider ( kurt )

hddsheriff
12-12-2018, 21:22
Bahçelinin kendisi gereksizken konvoyun gerekli olup olmadığını konuşuyor :)

dahan
12-12-2018, 23:36
gecen trafik polisi yolu kapatmış herkes bekliyor biz en öndeyiz birden kapalı yola çakarlı passat girdi gitti polis el mel kaldırdı vs durmadı onlarda camdan elini dışarı çıkartıyo...hayır bir dur polise kendini tanıt kapalı yola öyle gir belki sahtesin belki saldırı yapacaksın ...

bunlardaki hava 1000 500....gecende yolda sivil aracı fırçalıyo görseniz sanki dövecek

dahan
12-12-2018, 23:38
Sıkıntı 10 tane çakarlının dibimde bitmesi :D. Valla kaçmam diyen yalan söyler.

onda arabanız saglam olacak:D tam yaklaştıklarında gaza bi koyacaksın geride kalacaklar

TarikS
12-12-2018, 23:42
S tabii ki önden gidecek, Passatların arkasından taş izi mi yesin :D

Bu arada konuyu okuduktan sonra fark ettim bugün Kavacık-ataşehir arasında saat 5-6 civarları, tüm çakarlı minibüsler istisnasız arkasında ekip otosuyla geziyor hakikaten. sivil olup çakarlı meganeların corollaların alayının mk

Ormanci
13-12-2018, 08:43
Dün gece Sabiha'ya gittim bizimkileri almak için, havalimanı sapağına gelirken arkadan çakarlı bi Corolla hızla yaklaştı. Konusunu da geçirmişiz bu kadar, adama yol vereyim diye şaşaladım bi anda, allahtan içindeki "insan" çıktı, sağa sinyal verdi ben sağa kaçıcam diye debelenirken. Hemen sola attım kendimi :)

imprezaWRC
13-12-2018, 10:14
Dün gece Sabiha'ya gittim bizimkileri almak için, havalimanı sapağına gelirken arkadan çakarlı bi Corolla hızla yaklaştı. Konusunu da geçirmişiz bu kadar, adama yol vereyim diye şaşaladım bi anda, allahtan içindeki "insan" çıktı, sağa sinyal verdi ben sağa kaçıcam diye debelenirken. Hemen sola attım kendimi :)

Senin yerine böyle bir durum ile acemi birisi karşılaşırsa ve korkup bir anda frene basarsa herhalde nurtopu gibi Corolla'sı olurdu.

SErhat.
13-12-2018, 13:06
Bu arada konuyu okuduktan sonra fark ettim bugün Kavacık-ataşehir arasında saat 5-6 civarları, tüm çakarlı minibüsler istisnasız arkasında ekip otosuyla geziyor hakikaten.

Onlar Hakim-Savcı taşıyan minibüslerdir muhtemelen. İşe gidiş-dönüşlerinde polis korumasıyla gidip geliyorlar.

MuMBar35

Bu konuyu buraya açman da garip kardeşim. Burda bile kullanan varken.. :D

Yol ver gitsin. Adam benzini/mazotu kendisi karşılamadığı için Allah ne verdiyse basıyor. Typer'la 240'a kadar bastım bastım, baktım hiç gaz kesmiyor eleman Passat'la saldım sonra. :D

Ormanci
13-12-2018, 13:52
Aklıma geldi, bu çakar veya resmi plaka olayına güvenen çok "davar" da var gerçekten.

Zamanında Anadolu illerinden birinde resmi bi kuruma toplantıya gittim. Dönüşte adamlar sağolsun "aaa bizde araç var, sizi bıraksın havaalanına" falan dediler. E iyi peki dedim. Bindik bi Corolla'ya, resmi plaka falan. Ama çakar yok. Şoför dümbük abinin kendisi çakar.

Yola çıktık gidiyoruz, herif çevreyolu gibi 2-3 şeritlik yola çıkınca ilk iş çaaaat diye uzunlara aldı (bilerek-isteyerek), sis farlarını falan açtı. Sanırsın Valilik arabası. Acayip hızlı da gitmiyor, boşa milleti taciz ediyordu, baya uyuz olmuştum. Dümbük abinin bana aynı dümbüklükle cevap vereceğini bildiğimden, gözleri kapadım, alana gidene kadar kestirdim biraz :) Alışmış adam... Normal bişeymiş gibi gidiyor öyle. Muhtemelen aynı araç oranın Genel Sekreter'ini Başkan'ını falan taşıyor, makam modu vermişler kendilerine.

Bi ara R19'larla taşınan "rütbeli"lere de böyle yapıyorlardı. Koruma yok bişey yok, ama uzunlar, selektörler, ön/arka sisler açık falan... Sen kimsin hacı sana niye yol vereyim ki ben? Asıl onları sallamıyordum. Neymiş, bilmemnere komutanı Albay bilmemkim geçecek. Onun forsu içeride işler, sivilde değil.

BARR
13-12-2018, 14:48
Aklıma geldi, bu çakar veya resmi plaka olayına güvenen çok "davar" da var gerçekten.

Zamanında Anadolu illerinden birinde resmi bi kuruma toplantıya gittim. Dönüşte adamlar sağolsun "aaa bizde araç var, sizi bıraksın havaalanına" falan dediler. E iyi peki dedim. Bindik bi Corolla'ya, resmi plaka falan. Ama çakar yok. Şoför dümbük abinin kendisi çakar.

Yola çıktık gidiyoruz, herif çevreyolu gibi 2-3 şeritlik yola çıkınca ilk iş çaaaat diye uzunlara aldı (bilerek-isteyerek), sis farlarını falan açtı. Sanırsın Valilik arabası. Acayip hızlı da gitmiyor, boşa milleti taciz ediyordu, baya uyuz olmuştum. Dümbük abinin bana aynı dümbüklükle cevap vereceğini bildiğimden, gözleri kapadım, alana gidene kadar kestirdim biraz :) Alışmış adam... Normal bişeymiş gibi gidiyor öyle. Muhtemelen aynı araç oranın Genel Sekreter'ini Başkan'ını falan taşıyor, makam modu vermişler kendilerine.

Bi ara R19'larla taşınan "rütbeli"lere de böyle yapıyorlardı. Koruma yok bişey yok, ama uzunlar, selektörler, ön/arka sisler açık falan... Sen kimsin hacı sana niye yol vereyim ki ben? Asıl onları sallamıyordum. Neymiş, bilmemnere komutanı Albay bilmemkim geçecek. Onun forsu içeride işler, sivilde değil.

Ben de bunu sorguluyorum da yorumları okuyacağın gibi yol vermemiz gerekiyormuş ne olurmuş ta muş muş...

Ormanci
13-12-2018, 15:15
Ben de bunu sorguluyorum da yorumları okuyacağın gibi yol vermemiz gerekiyormuş ne olurmuş ta muş muş...

Ya ben şahsen uğraşmam, uğraşmak istemem, ...tirsin gitsin ne halt ediyosa etsin.

Trafikte de milletle çok uğraşırdım yok yandan dahil oldu, yok tersten geldi bilmemne yaptı.
Sonra baktım hem kendim hem arabadakiler huzursuz oluyor. Çok ekstrem bi ".ötlük, itlik, bilerek isteyerek yapılan bi adilik" olmadığı sürece pek tepki bile göstermemeye çalışıyorum artık. Hanım falan yanımdaysa "bababa ayıya bah" diyorum :D Yalnızsam kornaya bile dokunmadan müthiş küfürler ederek kendimi tatmin ediyorum :D

Yigit-Y
14-12-2018, 13:39
https://i.hizliresim.com/0Rqo8L.jpg

Bu araçmıydı

altugkocer
14-12-2018, 13:41
https://i.hizliresim.com/0Rqo8L.jpg

Bu araçmıydı

....................

BARR
14-12-2018, 13:46
Sabah başıma geleni anlatayım da gülün çakara yol verenciler;

İşe giderken sabah Bostanlı-Menemen-Manisa güzergahında menemende trafik sıkıştı bir baktım 3-4 arkamda polis ışıklarımillet çekiliyor filan arkama geldi siyah Vito son kasa sivil plaka dat daaat yol istiyor camı açtım elimle hayırdır yaptım, daaaaaaaat yaptı vermedim yol, emniyet şeridinden geçti 3-4 araba sonra comolokko polis te sağ şeritteymiş geçti arkasından açtı sirenleri aldı kenara babayı aldı kısacası. Sabah sabah bir mutlu oldum bi rahatladım anlatamam.

Hayırlı cumalar protokolcü kardeşlerim.

_opeth
14-12-2018, 14:01
11 2017/723 BMW 760 Lİ High Security Otomobil 06 TBM 19 2008 180.000,00 54.000,00 07.11.2017 10:40 Susuzköy Depo İdare Amirliği

aramada şöyle bişey buldum

Vasıta

Ticari Arac ve Ticari Hat-Plaka

Minibus & Midibus

Muhtelif marka aracların satışı - Ankara - ANKARA DEFTERDARLIĞI HİTİT MİLLİ EMLAK DAİRESİ BAŞKANLIĞI HİSAR EMLAK MUDURLUĞU - 363201 - ILN00683148 (https://www.ilan.gov.tr/detay-vasita-ticari-arac-ve-ticari-hat-plaka-muhtelif-marka-araclarin-satisi-363201.html)

huseyinturk
14-12-2018, 15:34
Parsellerden avcılara doğru e5 e bağlandım, sağdan gidip emniyete,taralı alana vs girmeden şeride girdim siyah passatın önüne. Çakar yaptı sellektör yaptı yanıma geldi camı açtı çok büyük ceza yersin şimdi yazdırıyımmı plakana felan diye tehtit etti 55-60 yaşlarında takım elbiseli bir dayı. Sonra denk geldi, yanyolda özel güvenlik firmasının önünde indi kapısını açtılar felan sahibiydi herhalde.
Muhtemelen emekli olmuş komiser vs bişeydi.. Cevap vermedim ne olur ne olmaz diye iyiki vermemişim ama çok saçma değilmi alakasız insanların böyle atar yapabilmesi

MK8800
14-12-2018, 16:01
Sahte çakarlıların skimsonik müdürlerin , yardımcıların ,savcı,katip falan boş elemanların şahsi araçlarına taktırıp atar yapıp sonra kimin kim olduğunu öğrenince yaptıkları yalaka ağızlarda çok eğlenceli ama :d

_opeth
14-12-2018, 16:06
Parsellerden avcılara doğru e5 e bağlandım, sağdan gidip emniyete,taralı alana vs girmeden şeride girdim siyah passatın önüne. Çakar yaptı sellektör yaptı yanıma geldi camı açtı çok büyük ceza yersin şimdi yazdırıyımmı plakana felan diye tehtit etti 55-60 yaşlarında takım elbiseli bir dayı. Sonra denk geldi, yanyolda özel güvenlik firmasının önünde indi kapısını açtılar felan sahibiydi herhalde.
Muhtemelen emekli olmuş komiser vs bişeydi.. Cevap vermedim ne olur ne olmaz diye iyiki vermemişim ama çok saçma değilmi alakasız insanların böyle atar yapabilmesi

ararım 155'i dayıya bağlasaydın. :D

ÖmerF.Bayar
14-12-2018, 16:10
Çok var memlekette polis çakarlı sivil araç,
Şehrin içine pek girmiyorum tabi girenler daha çok görüyordur ama daha bugun 2 3 tane Passat gördüm çakarlı,
Birde artistler sürekli aceleleri var yerden önünüze atlıyorlar,

huseyinturk
14-12-2018, 16:21
Arakdan ölümüne vurucakmış gibi gelenler var bide çakarlı çakarlı. Yok son dönem dizileride etiliyor insanı, düşünsene yol vermiyosun içinden iniyor kıvanç gibi kafayı kırmış bir komiser, o direksiyonu sana yediririm diyo felan :)

arabasızadam
16-12-2018, 21:22
https://youtu.be/8xZ1Dzcj-s8
YouTube (https://youtu.be/8xZ1Dzcj-s8)

arabasızadam
16-12-2018, 21:23
https://youtu.be/8xZ1Dzcj-s8
YouTube (https://youtu.be/8xZ1Dzcj-s8)

Strich Acht
17-12-2018, 01:20
Amerikan polisleriyle Turk polislerini 1 ay tam yetkilerle erasmus gibi degisim programi yapsalar bu ulkenin trafigi ip gibi olur.

mody
23-12-2018, 18:58
Izmir Cevirme Radar auf Twitter: "Kim geciyorsa başkalarının canını hice sayarak araclara vurarak gidiyorlar, passat arkadan peugeota vurdu devam etti adam yazık saga cekip durmak zorunda kaldı @TC_icisleri Suleymansoylu @EmniyetGM… https://t.co/lcXDSpk6mN" (https://twitter.com/izmirdecevirme/status/1076822218577981440?s=21)

Eren G.
23-12-2018, 19:17
Tam bu serefsizi atmak icin girmistim ki siz atmissiniz zaten. İyice ahira cevirdiler ulkeyi, eline en ufak yetkiyi alan bes dakika onceki halini s*kmeye calisiyor.

_opeth
23-12-2018, 19:55
Bugün Avrupa yakası sahil yolunda ilerliyorum sol şerit önüm dolu sağda solladığım araç var arkadan Passat geldi ama çakarlar kapalı EDS sabit kameralardan gözükmesin diye dart dart kornaya basıp selektör yapıyor. sağım dolu önüm dolu 80'le gidiyorum.

Sollamamı yaptım orta şeride geçtim benim şeridin aktığını görünce arkama geçti yine selektör dart dart orta şeridin de akıcılığı bitti en sağ şeride geçtim sol şeritleri geçtim solumda duran transporter'a selektör yapınca transporter benim üzerime çıkacaktı gördü ben geçtim sonra Bakırköy idoyu geçince hemen önümden otoparka sinyalsiz daldı.

Küfrederek yoluma devam ettim...

Birkan61
23-12-2018, 19:58
Keşke teker tekere değseydide o passat makas atarken uçan bi polo vardı onun gibi uçsaydı

_opeth
23-12-2018, 20:15
bazen bazı yollarda keşke şöyle bişeyim olsa diyorum

https://silodrome.com/wp-content/uploads/2015/03/Unimog-1480x1115.jpg

fthdrn
23-12-2018, 20:20
Izmir Cevirme Radar auf Twitter: "Kim geciyorsa başkalarının canını hice sayarak araclara vurarak gidiyorlar, passat arkadan peugeota vurdu devam etti adam yazık saga cekip durmak zorunda kaldı @TC_icisleri Suleymansoylu @EmniyetGM… https://t.co/lcXDSpk6mN" (https://twitter.com/izmirdecevirme/status/1076822218577981440?s=21)

Videoyu açamadım alternatif link var mı acaba ?

Birkan61
23-12-2018, 20:44
Videoyu açamadım alternatif link var mı acaba ?

Anında yardımcı olayım abime

https://i.hizliresim.com/16r8gD.jpg

iş yeri pc tarzında twitter'da engel yoksa tabi :D

fthdrn
23-12-2018, 21:22
Anında yardımcı olayım abime

https://i.hizliresim.com/16r8gD.jpg

iş yeri pc tarzında twitter'da engel yoksa tabi :D

Sağ ol canım :D
izlemez olaydım kahpeye bak millet dişinden tırnağından arttırarak araba alıyor. Sende gelip devlet yetkilisiyim istediğim gibi çarparım diyeceksin hee ne güzel istanbul beee.

kunteper
23-12-2018, 21:39
Isin kotusu, konuda yazılmıs, yok cumhurbaskanlıgı A kartı olan herseyi yapabilir vs vs..

Eee sivil arac, cakarlı, müneccim miyiz biz arabada kim var. İsin kotusu, bizim bu soruyu sormamız zaten, herkesin esit olması gerekli.

Durum buyken sizce bir gelisme olur mu ?

GokhanRS
23-12-2018, 21:54
Amerikan polisleriyle Turk polislerini 1 ay tam yetkilerle erasmus gibi degisim programi yapsalar bu ulkenin trafigi ip gibi olur.

Amerıkan polislerine tuvalet işleri müdürü denk gelir, sen benim kim olduğumu biliyor musun ile başlayan bir tartışma sonu açığa alınırlar, sonra Trump atar gider yapar, Dolar uçar ekonomi patlar v.s uzar gider. Olan yine bize olur :) abd de trafiği adam eden polisler değil. Hatta abd de Türk ve polis olan adam var. Konu ırk değil.

dragstar
24-12-2018, 10:34
bulaşmamak en iyisi, bir arkadaşım makas atarken farketmeden konvoyun arasına girmişti, arkadan takıp çevirip bariye sokmuştu koruma polisleri, sonra mahkeme filan 1 sene uğraştı çocuk

Mehmetmert
24-12-2018, 11:36
Beyler cokta sey etmeyin , APP plakali - pleksili - cakarli ama bitik A6 milletvekili cikmisti.Gerci adam pleksiye kocaman yazdırmış “**MER DA**I” diye , benim hatam milletvekilini tanimamak :D Sagdaylen hala darlainca bende durdum , indim . 2 saat bidi bidi , emniyet mudurunu aradim bekle ...vs hicbir sey cikmadida durduguma pisman oldum bu kadar bos muhabbet hayatimda yapmamistim :D

Ben otobanda cok gectim konvoylari yada yol istediklerinde yakalayabilen gelsin dedim hic ceza falan gelmedi

BARR
24-12-2018, 11:43
Milletvekili olmasının ne gibi bir üstünlüğü oluyor trafikte veya makam?

Reis-i Cumhur Polis araçları dışında bütün çakarlı araçların geçiş üstünlüğünü kaldırdı?

MK8800
24-12-2018, 12:02
Milletvekili olmasının ne gibi bir üstünlüğü oluyor trafikte veya makam?

Reis-i Cumhur Polis araçları dışında bütün çakarlı araçların geçiş üstünlüğünü kaldırdı?

Boşuna mı Flying Spur aldık :(