PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapı menteşe boşluğu giderme

0M42
15-05-2016, 22:20
Selam, aracımın özellikle ön iki kapı menteşelerinde boşluk oluşmuş çukurlarda vs. ses yapıyor buda beni rahatsız ediyor.Anadolu yakasında bu işi hakkıyla yapacak (boyaya zarar vermeden ezip çizmeden) usta arıyorum öneriniz varmı ? Bu arada kapı menteşelerim sökülen tip değil bir taraf kasaya diğer tarafta kapıya sabit civatalı değil.

STP
15-05-2016, 22:25
onlara yenı pım cakacak usta bıtecek basıt bı ıs

0M42
15-05-2016, 22:48
Primler genelde standartmı oluyor ? Araç opel senator nereye sorduysam elimizde yok cevabını aldım.Pim yenilemeye alternatif olarak eski pimler çıkartılıp yuvalarına rayba salınarak tornada yapılmış yeni pimler çakılıyormuş sanırım bende bu yönteme başvuracağım.

Bu konuda bilgisi olan varmı yaptıran tavsiye edebileceği bir yer varmı ?

STP
15-05-2016, 23:11
orjınal yedek parca olarak bulamazsan ısı bılen bır kaportacı tornacıda cok kolay sekıld yapar suphen olmasın.

rekord2000
17-05-2016, 13:53
Şimdi durumu şöyle açıklayayım, sakın tornacıda pim yaptırma, kasada ki mentesenın üstünden kaynak yapmak zorundalar. Buda ilerde çok sıkıntı çıkarıyor. Yapman gereken bir opel parcacısına gidip model vermeden "elinizde ki kapı pımlerını gorebılırmıyım?" dıceksın, "model nedır?" dıcekler, sende "kaç çeşit pim var elınde?" dıceksın, oda "bir cesıt" dıcek. Sonra o pımden bir tane alıp menteşe üzerinde ölçülerine bakacaksın, adım kadar eminim bire bir uyacak. Başıma gelen bir hadise bu, 1977 model opel rekord'umun şuan kapı pımlerı, opel ınsıgnıa kapı pımlerı. Aldık cuk diye oturdu. Sonrasında parcacı ile tartıştım, ınsıgnıa pimi istedim o pimi çıkardı, corsa pimi nedir dedim, tezgahta pimi gosterdır, astra dedim, gene aynı pim. Anlayacağın adamlar 40 sene önceki kapı pimini şuanki aracına da takıyor. Şekil tasarım ebat değişmemiş yani. Fakat parcacılar bundan bi haber.

rekord2000
17-05-2016, 13:55
He unutmadan ayn ebat ve uzunluklar da wurth gibi markaların da pımlerı var son derece kaliteli. Sakın ama sakın tornacıya yaptırma, hem boyanın anasını ağlatıyor, hemde berbat bir görüntü oluşuyor. Birazdan resim çeker pımlerı gorselını de mail atabilirim sana istersen.

0M42
17-05-2016, 23:38
Yarın parçacıya tekrar uğrayayım o zaman bu arada bu pimleri kaportacılarmı değişiyor ?

rekord2000
18-05-2016, 17:33
Evet kaportacı eski pımlerı söküp yeni pımlerı takıcak.