PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ntv OtoFark

rekord2000
20-03-2016, 15:14
Şimdi arkadaşlar düşünün, bir hayaliniz var ve bir kaç arkadaş toplanıp, kendi cebinden masraf edip, kameralar ayarlayıp, kendi imkanlarınız ile arabalar ayarlayıp sürüş testleri yapıyor, gerçekten olması gereken şekilde incelemelerde bulunup youtube üzerinde bir kanal açıp bir süre sonra baya takipçi kazanıp internet üzerinden resmen hayran kitlesine sahip oluyor, git gide işi geliştirip son derece başarılı işlere imza atmaya başlıyorsun. İşin başında da çok güzel bir isim buluyor programın adını da OTOPARK yapıyorsun. Takipçilerle beraber belkide bir kanaldan, "formatı bozmadan aynı şekilde aynı isimde kanalımız da programı yapın" gibi bir teklif beklerken, koskoca Ntv kanalı tutuyor otoFark adında bir program ile cıkagelıyor! Yahu ayıptır günahtır, bu memlekette neden emek hırsızlığı bu kadar revaçta anlamıyorum.

Sezgin
20-03-2016, 15:22
Iyide otomob test programlarinin konseptleri yillardir ayni ? Birtek isim benzerligu var gibi duruyor ?

Not: 2 programida hic izlemedim. OTOPARK dediginiz programin standart otomobil test programlarindan bariz bir farki var ve ntv'de bu konsepti mi calmis ?

KOSEREN
20-03-2016, 15:24
Ben anormal bi durum göremedim şahsen

Galip
20-03-2016, 15:26
sen tekel değilsin sonuçta,rakiplerin her zaman olucaktır hemen hemen her sektörde,esasında rakiplerinin olmasının dezavantajların olduğu kadar avantajlarıda var

levent_s
20-03-2016, 15:32
Sadece isim benzerligiyse olabilir ama aynı zamanda formatıda çaldılarsa yazık.

DKB34
20-03-2016, 15:38
twitter üzerinden güzel bir cevap verdi otopark.com

â€@otoparkcom
@NTVOtoFark @ntv Yayın hayatınızda başarılar diliyor ve ismi kadar özgün bir program olmasını umuyoruz :)

ef186
20-03-2016, 15:45
İsim benzerliği değil o ...
Ben söliyim size şimdi Techturkey varken biri Tehcturkey açsa 2. günde eline veririm ihtarı ...
konsept şudur budur orası beni ilgilendirmez ama emek yemek, ekmek yemeye benzemez adamın boğazında kalır...

Galip
20-03-2016, 15:56
İsim benzerliği değil o ...
Ben söliyim size şimdi Techturkey varken biri Tehcturkey açsa 2. günde eline veririm ihtarı ...
konsept şudur budur orası beni ilgilendirmez ama emek yemek, ekmek yemeye benzemez adamın boğazında kalır...

misale istinaden techturkey varken techturkey açılmadı ama teccturkey açıldı ne yapılabilir ki

Berkan
20-03-2016, 17:05
artık şirkete dönüşen otopark heralde gerekli itirazlarını yapar sacmalık olmuş Buğra abinin dediği gibi

asscutter
20-03-2016, 17:07
kusura bakmayın da hiçbir yaptırımınız olamaz.

220T
20-03-2016, 17:26
"Takdir ediliyorsan değil,taklit ediliyorsan başarmışsın demektir." demiş Einstein.Söylediğiniz programın benim için bir kıymeti yok;lakin taraftarları olarak bir üzüntü yaşıyorsanız Einstein'in sözünü hatırlayın.İzleyici kitlesi gerekli ayrımı yapacaktır herhalde.

ef186
20-03-2016, 17:28
kusura bakmayın da hiçbir yaptırımınız olamaz.

Benim tescilli markamın başına gelse aynı dalda 1 harf değişikliği ile kimse kullanamaz...
Otopark konusundaki tescil durumunu bilemiyorum tabiki...

arda35
20-03-2016, 17:48
Konseptin çalınacak bir yanı yok, zira özgün değil.
Ayrıca Ntv'deki programın adı Oto Fark olarak yazılıyor. Koskoca kanalın otopark.com oluşumundan esinleneceğini hiç sanmıyorum. Kendi kendilerine gelin güvey olma durumu var sanki.

G.U.Z.
20-03-2016, 18:19
Otoparkin forum zamanindan 2002den beri uyesiyim, And resmen sifirdan referns olarak gosterilebilecek bir duruma getirdi siteyi, az cok internet kullanan herkes otopark i referans aliyor sifir araba alirken, programi izleyince anlayacagiz ntv koca bir kanal mi, yoksa kanal gorunumlu hirsiz mi

Zero
20-03-2016, 18:28
Benim tescilli markamın başına gelse aynı dalda 1 harf değişikliği ile kimse kullanamaz...
Otopark konusundaki tescil durumunu bilemiyorum tabiki...

"Pist Gülleri" diye organizasyon yapacaktım herkesin yakasına gül takıp ki vazgeçtim :D
Şaka bir yana bir çok benzer isimle benzer sektörlerde iş yapılıyor tescillide olsa pek bir yaptırım yapılamayacak gibi duruyor. Heleki böyle büyük bir kanala karşı tek yaptırım ondan daha iyi program yapıp işine en iyi şekilde devam etmek bence. İnsanlar her zaman samimi ve kaliteli olani seçecektir zaten.

Yiğit G.
20-03-2016, 19:03
olay 1 harf değişikliği değil yeni isimde kelimeler anlamsız değilse problem olmaz... Oto - Fark iki ayrı manalı kelime. Bunda sorun yok... Başkası Tekturkey yapabilir onada birşey diyemessin. Tek turkiye anlamında. Ama adam alırda techturkey ismini techturkay yapar ha orda bi bokluk var demektir :) Dava açarsın vs ona.

hddsheriff
20-03-2016, 19:15
Çok takılmayın doğuş grubu arabalarını kayırıp saçmalayacaklar nasılsa. Nasıl top gear ın çakmasını yapmaya çalışıp rezil oldularsa aynı şey başlarına gelecektir.

delyyy
20-03-2016, 19:45
Eskiden çekilen Sinan'lı Otopark videolarının tadı ve tarzı bambaşka. And'ın şimdi tek başına çektiği testler diğer kanallardan ayırt edilemez durumda "bence"
He isim yakındır değildir tartışılır, format önemli.. Oto faq denilen programı henüz izleyemedim yayınlandıysa bile... İzleyeyim ayrıca yazarım.

rekord2000
20-03-2016, 20:25
Benım düşüncem koskoca kanalın daha başka bir isim ilede program tutturabılecegı ihtimal dahilinde iken, yer etmiş sosyal medyada tutmuş bir programın ismini kopyalar gibi bir isim seçmesi yanlış. And ve ekibine teklif ver otopark diye aslını ver programın.