PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İngilizce çeviri hakkında yardım.

By CrAzY
11-05-2014, 16:57
Abiler kardeşler yardımınıza ihtiyacım var ingilizce bir çeviri sunumum var cümleleri buraya yazsam veya özelden atsam çevirebilecek olan varmıdır.?

By CrAzY
11-05-2014, 17:13
Paylaşmamda sıkıntı olmaz sanırım :)

Biomes : Terrestrial regions inhabited by certain types of life, especially vegetation.Examples are various types of deserts , grasslands,and forests.

Latitude : Distance from the equator.Compare altitude.

Altitude : Height above sea level.Compare latitude.

Succulent plants : Plants,such as desert cacti,that survive in dry climates by having no leaves , thus reducing the loss off scarce water.They store water abd use sunlight to produce the foof they need in the thick,fleshy tissue of their green stems and braches.

Broadleaf evergreen plants : plants that keep most of their broad leaves year round.Examples are the trees found in the canopies of tropical rain forests.

Broadleaf deciduous plants : Plants such as oak and maple trees that survive drought and cold by shedding their leaves and becınşng dormant.

Coniferous evergreen plants: Cone-bearing plants (such as spruces,pines,and firs)that keep some of their narrow,pointed leaves (needles)all year.

Bu kadarcık :)

Gko
11-05-2014, 17:23
ben tek tek elimden geldiği kadar çevirmeye çalışayım

By CrAzY
11-05-2014, 17:24
ben tek tek elimden geldiği kadar çevirmeye çalışayım

Teşekkürler kardeşim bekliyorum.

Gko
11-05-2014, 17:26
ya ingilizcem kötü yada bu cümleler biraz tarzanca. benden baska çeviren olmazsa uzun sürebilir

By CrAzY
11-05-2014, 17:28
ya ingilizcem kötü yada bu cümleler biraz tarzanca. benden baska çeviren olmazsa uzun sürebilir

Çevre mühendisliği için sunum biraz zorladı beni de paylaşmk istedim.

Gko
11-05-2014, 17:32
biomes: karasal bölgede yaşanacak belirli türlerde yaşam türleri vardır. örneğin çeşitli çöl, ormanlık alan ve otlaklar.

tam cümleyi kuramadım toparlayamadım ben siz toparlarsınız sanırm

Gko
11-05-2014, 17:35
latitude: ekvatora olan uzaklık. altitude'nin tersi.

altitude: deniz seviyesi yüksekliği. latitude'nin tersi.

By CrAzY
11-05-2014, 17:35
biomes: karasal bölgede yaşanacak belirli türlerde yaşam türleri vardır. örneğin çeşitli çöl, ormanlık alan ve otlaklar.

tam cümleyi kuramadım toparlayamadım ben siz toparlarsınız sanırm

Biomes tm diğerleri de lazm :) beklemedeyim.

Gko
11-05-2014, 17:42
Broadleaf evergreen plants(geniş yapraklı yaprak dökmeyen bitkiler) : yılın belirli bir bölümü bitki bünyesindeki yaprakların neredeyse hiç birini dökmez. Örneğin tropikal yağmur ormanlarındaki saçakları bulunan ağaçlar

Broadleaf deciduous plants(geniş yapraklı yaprak döken bitkiler) : meşe ve akçaağaç gibi ağaçlar kurak ve soğuk bölgelerde yaşamlarını sürdürdükleri için yaprakları dökülür ve hareketsiz kalırlar

Gko
11-05-2014, 17:50
Coniferous evergreen plants(iğne yapraklı yaprak dökmeyen) : koni biçimli bitkiler (alaçam,çam ve köknar gibi)tüm yıl kendi dar ve sivri yapraklarını (iğnelerini) tutarlar

yanlış olan noktalar olabilir düzeltenler olursa sevinirim :)

By CrAzY
11-05-2014, 17:50
Succulent plants : Plants,such as desert cacti,that survive in dry climates by having no leaves , thus reducing the loss off scarce water.They store water abd use sunlight to produce the foof they need in the thick,fleshy tissue of their green stems and braches.

Sadece bu kaldı sanırm :)

Gko
11-05-2014, 18:06
Succulent plants: Çöl kaktüsü gibi bitkiler, kuru iklimlerde yaprakları olmadan yaşarlar, böylece su kayıplarınıda en aza indirirler. bu bitkilerin yeşil doku sapları ve dalları ihtiyaç duydukları gıdayı üretmek için güneş ışığını kullanırlar ve su deposunda saklarlar.

tam anlayamadım ama buna benzer bi anlamı var

By CrAzY
11-05-2014, 18:06
Teşekkürler bu kadarı kafi :)

Allah razı olsun.

Gko
11-05-2014, 18:13
rica ederim yardımcı olabildiysem