PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sigortacı ruhsatı bulamıyor

phoenixs
06-05-2014, 19:43
Geçen sene araç almıştım sigorta yaptırdım ruhsat evime kadar geldi geçen hafta Sigorta'nın sürersin doldu gittim sigortacı ya çıkaran memur seri numarasında hata yapmış götür emniyete düzelttir dedi ben bu süre içerisinde bu araca ceza yazıldı onu da ödedim yani ruhsatta sorun yok bi seri numarası için emniyete gidecem bunun için devlet benden para alacak mı kendi hataları ? Bilgisi Yada bu konuda tecrübesi olan var mı

phoenixs
07-05-2014, 00:37
Yok mu yardımcı olacak emniyetin hatasını biz mi ödeyecez ?

_driver_
07-05-2014, 00:50
edittt.........

psikolojikdeli
07-05-2014, 01:11
4 koltuklu arabaya 5 koltuk yazanda devlet, bu yanlış yazıldığı için muayeneden geçirmeyende devlet, bunu düzeltmek için para isteyende devlet

yani hatayı kimin yaptığının önemi yok para senin cebinden çıkacak

ontheair
07-05-2014, 01:58
İyi de geçen sene farklı bir ruhsatla mı yapmış o sigortayı?

initial-D
07-05-2014, 09:28
geçen sene yeni aldığın için ya noter satışındaki asbis no ile veya 0km aldıysan fatura ile kesilmiştir.bu sene poliçe kesilirken plaka ile, ruhsatta adının tc nin olduğu sayfanın altındaki tescil belge seri numarasının uyuşması gerekir.

seninki uyuşmuyor şu an.emniyette tescil işlemini yapan memur yanlış yazmış belliki.emniyete ruhsatınla gidip tescil memuruna "trafik poliçesi için tescilimi güncelletmem gerekiyor diyeceksin" o da ruhsatı alıp 2 tık tık yapacak tamam oldu diyecek.gidip poliçeni yaptırabileceksin.

sıkıntılı bir iş veya ücreti olan bişey değil.sadece bi gitmen gerekecek o kadar.sigortacında elinde ruhsatla yaptırabilir sen gitmesende

phoenixs
07-05-2014, 18:21
Teşekkür ettim yani tüm yaprağın değişmesine gerek yok yani