PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doberman arıyorum yardımlarınızı bekliyorum

uygar
25-09-2013, 12:36
Merhaba Arkadaşlar

Bahçeli eve taşındım tabiki sıra geldi köpek almaya :)
Irk seçiminde Doberman gençlikten bu yana gelen merağımdır.
Elinde olan,çevresinde sahiplendirmek isteyen, yavru veya 1 yaş aralığında olan safkan arıyorum ve konuyla ilgili yardım istiyorum.

herkese teşekkürler

BurakUckun
25-09-2013, 12:48
doberman yaş ilerledikce sapıtan bi ırk kafa ufak olduğu için yaş ilerledikçe beyin büyüyo kafaya sığmıyo sonra yan etkiler başlıyor Ben Rotweiler ı tek geçerim veya gürültü yapmasın kimseyi rahatsız etmesin dersen Golden derim abi.

uygar
25-09-2013, 13:07
Sevgili Burak
Doberman ile ilgili söylediğin durumu çok araştırdım ve şehir efsanesinden başka hiçbişey olmadığını gördüm.Asıl rot'lar için çok dengesiz olduğu ve ne yapacağı belli olmayan bir ırk olduğu ortaya çıktı.(Durup dururken saldırma, çocuklarla iyi geçinmeme gibi)
Bu bilgileride kulaktan duyma değil ayrı ayrı 2 köpek eğitmeni ile görüştüm.
Yanlış anlamayalım sadece bilgilendirmek amaçlı yazdım
Saygılar sevgiler

Burak Mehmet
25-09-2013, 13:12
Nacizane fikrimdir sadece.
ırk çok önemli değilse yavru köpek edindirme merkezinde biraz zaman geçirip içinize sinen size ısınan bir yavruyu sahiplenseniz güzel olmazmı?

Bu konu hakkında ufak bir anımı anlatmak isterim;
Çankaya belediyesi Yavru köpek edindirme merkezinde hanımın isteğiyle dolaşıp yavruları beslerken bitane yavrunun bizim yanımıza gelmediğini fark ettik,ben yavrunun yanına gittiğimde yavru benden kaçıyordu,elimi değdiğim an ağlamaya başladı ciyak ciyak bağırıp koşmaya çalışıyordu.Okadar bağırıyordu ki herkes benim orada ona bir zarar verdiğimi düşünüyordu.Sonra kucağıma aldım sakinleşene kadar beraber oturduk.Bir saat kadar sonra kalp atışları yavaşladı,iyice sakinleşti,ve bu sefer o sırnaşmaya başladı.Bunu gören görevliler "3 haftadır bu yavrunun merkezde olduğunu ve ilkkez bukadar sakin gördüklerini ve ilkkez oyun oynadığını"söylediler...
2Yıldır aklım hala o yavruda, keşke imkanım olsaydı evime getirebilseydim onu:(

Kahn23
25-09-2013, 13:12
petarkadaş sitesinden bakabilirsin.

SOMEONESPECIAL
25-09-2013, 13:14
Mavİ bİr yavru da benİm İÇİmde hep uktedİr

BurakUckun
25-09-2013, 13:30
Sevgili Burak
Doberman ile ilgili söylediğin durumu çok araştırdım ve şehir efsanesinden başka hiçbişey olmadığını gördüm.Asıl rot'lar için çok dengesiz olduğu ve ne yapacağı belli olmayan bir ırk olduğu ortaya çıktı.(Durup dururken saldırma, çocuklarla iyi geçinmeme gibi)
Saygılar sevgiler

Doberman aslında çok asil bi hayvan ama belkide dengesiz bi hayvan en azından rot a göre Ben 2 tane rot baktım 1 erkek 1 dişi inanki yetiştirme tarzıyla alakalı abi bi yakın abimde doberman vardı köpek otoparkda duruyodu 3 yasında falan sapıtmaya basladı belkide dediğin gibi şehir efsanesidir ama bilemiyorum çevremde doberman besleyen 2 kişi bulamam ama rot besleyen çokça tanıdığım var sonuçta bi terieride saldırgan haraketlerle yetiştirirsek oda saldırgan olur hayırlısı neyse o olsun abi :)

Ahmet Saraçoğlu
25-09-2013, 13:35
golden hakkında nasıl bir izlenim vardır?Köpeklerden korkarım , gerçi bikaç aya kadar kedilerden de korkuyoduk ama alıştım bu yaz , bi yavrunun normal bi kedi büyüklüğüne gelme evrelerine şahit oldum , halen site bahçesinde beni görünce yanıma koşuyor , ayrıca bir ay 4 yavru misafir ettik.Alıştım gitti.Aynı şekil kopepkerede alışasım var ama emin olamıyorum.Dışarıdan baktığımda godlen lara ısınıyorum en çok.Eğitimi ıvırı zıvırı kolaymıdır?Evde besleme konusu sıkıntı , hem şehirdışından misafir vss geliyor , hemde köğeğe eziyet gibi geliyor.Ama bahçeli evim olursa bende istiyorum.

Emir_b16a
25-09-2013, 13:51
arkadaşlar köpeklerin hiç biri dengesiz değildir :)

3 tane rot yetiştirdim insan yer ddikleri köpeğim bile melek gibiydi (size değil bna karşı)

ilk köpeğiniz olucaksa rotu heba etmeyin derim egosu yüksektir gücünü farkettikçe sizle sidik yarıştırmaya başlar eğer sizden üstün gelirse size hayatı dar eder :)

o yüzden av köpeklerine yönelin golden labrador veya bulabilirseniz pointer lar güzel hayvanlardır :)

KÖROĞLU
25-09-2013, 13:57
Rot innaılmaz bir varlık, biz özel eğitim aldırmıştık. Tamamen saldırganlıktan uzak yetiştirildi, en ufak bi agresiflik yapmadı. sadece insanlara sırnaşmak istediğinde görüntü ve ebatlardan korkan insanlar kaçarken peşlerinden koşardı o da oyun sandığı için. Ego konusunda katılıyorum yumuşak davranırsanız belli noktalarda üste çıkmak ister. Saldırganlık olayı tamamen yetiştirmeyle alakalı diye düşünüyorum. (gerçi yakın zamanda bir sanatçının köpeği çenesini ısırmıştı ve köpek rot tu sanırım )

bilalasmali
25-09-2013, 14:19
Safkan bir alman kurdu'da düşünün derim ben hem sadık hemde alan korumada itaatte olsun zerre kadar hatası yoktur.

MertSerhanÖ.
25-09-2013, 14:23
Bugüne bakmadığım köpek cinsi sanırım bir elin parmaklarını geçmez.Bütün köpekler gerçekten melektir yaklaşmasını bildikten sonra.Ama iş bahçeli evim var ve köpek istiyorumsa kesinlikle tavsiyem safkan bir alman çoban köpeğidir:)

darkmoon
25-09-2013, 14:45
köpek sahibine çeker gerisi hikaye.. sahibi nasıl yetiştirirse öyle yetişir oda sahibinin ahlakı egosu ailesinden aldığı eğitimle alakalı.. bu kadar basit gerisi hikaye..

ben kuzu gibi pitbullda bilirim çocuklarla çok iyi anlaşan içi sevgi dolu küçük yaşda insanlar arasında sosyalleştirilmiş...
avuç içi kadar chivava bilirim evden dışarı çıkarılmamış asosyal dominantlaşmış herkese saldırıp ısıran..

Bu iş sahibinin eğitimene bakar gerisi şehir efsanesi dobermanın beyni pitbullun kafayı yemesi v.b hikaye..

sadece bazı köpeklerin genlerinden gelen ırksal özellikleri vardır misal pittler , american staffordshire'ler falan başka köpeklerle yani tanımadıkları ilk gördükleri köpeklerle anlaşamaya bilirler saldırma eğişimi gösterebilirler oda biraz köpek ırklarının özelliklerini huyunu suyunu bilmekle alakalı..

Victiz
25-09-2013, 14:54
Ben Dogo bakıyorum 3 yıldır. Biraz asil ve savaşçı bir hayvandır. Beyaz olması ve görünüş itibariyle çok yakışıklı bir hayvan olduğu için almıştım. Evladım gibi oldu diyebilirim artık :)

cabrioleter
25-09-2013, 15:01
http://www.pcgermanshepherds.com/images/German%20Shepherd%20breed/small/international%20show/2007_Siegerin_Gina_Aquamarin[1]-30.jpg

şöyle bir show line düşük belli safkan Alman Çoban Köpeği alıp, yaşı geldiğinde de temel itaat eğitimini aldırırsanız sorunsuz bir şekilde uzun yıllar birlikte olabileceğiz gerek dost canlısı, gerek bekçilik, gerekse koruma özelliği çok yüksek bir köpeğe sahip olmuş olursunuz.

zaten dünyanın en zeki köpeklerinden biri olması dolayısıyla da öğretmek istediğiniz şeyleri çok kolay bir şekilde öğretirsiniz..

KÖROĞLU
25-09-2013, 15:04
Ben Dogo bakıyorum 3 yıldır. Biraz asil ve savaşçı bir hayvandır. Beyaz olması ve görünüş itibariyle çok yakışıklı bir hayvan olduğu için almıştım. Evladım gibi oldu diyebilirim artık :)

tam diyecektim dogo da olur :) sen yazmışsın. Bayılıyorum bu cinse, bakımı nasıl, karakteri, uyumu vs biraz bahseder misin.

Bi de varsa resimlerini eklesen bi görsek :)

uygar
25-09-2013, 15:09

Kürkü saten,Vücudu Çelik,Kalbi Altın diyorlar ona..

Emir_b16a
25-09-2013, 15:14
Kürkü saten,Vücudu Çelik,Kalbi Altın diyorlar ona..

bahçe ve ev köpeğiyken rot hırsızı eve alır öldürür dogo da eve alır evi av partisine çevirir derler :)

ikisinide yetiştirmek tecrübe ister

Volkann
25-09-2013, 15:25
ilk köpeğiniz olacaksa bu konuda birazda olsa acemiyseniz golden alın , fakat biraz temeliniz varsa alın bi yavru dogo böyle bir güzellik asillik yok.şuan dogom 4 aylık elimden geldiğince sosyal ve insanlarla arası iyi yetiştiriyorum şu ana kadar herhangi bir problem çıkarmadı :)

kızım rain 1 aylıkken :
http://imageshack.us/a/img849/5067/6ddj.jpg

2 aylıkken :
http://imageshack.us/a/img854/6615/nzct.jpg

3 aylıkken :
http://imageshack.us/a/img34/4467/do41.jpg

devilboy
25-09-2013, 15:30
Sevgili Burak
Saygılar sevgiler

o köpek eğitmenleri bişe bilmiyormuş ozaman yaklaşık ilk okul çağından beri köpek beslerim 6 dobermanımın 6sıda aynı davranışları sergiledi bu tesadüf olabilirmi ??? yaş olarak 6 yaşında beyin gelişimini tamamlar elips şeklinde kafa tasına sahip olduğu için beyni bu baskıya dayanamadığı için saldırganlık eğilimi emre itehatsizlik gibi farklı durumlar sergiler

dengesiz ne yapacağı belli olmayan köpek yoktur yanlış yetiştirilmiş köpek vardır benim pitbull umu 8 yaşındaki komşumun kızı gezdiriyor ve besliyor budamı tesadüf??

babamın güvercin ve av merakı yüzünden sayısız köpek besledim diyebilirim çatal burundan tutun kangala kadar konuyu görünce yazma isteğinde bulundum eğer kabalık ettiysem özür dilerim ama bu konuda fazlasıyla hassasım bi hayvan sever olarak arkadaşımın dediği gibi ROT size uygun diye düşünüyorum bende karma bi köpek cinsidir çok fazla sahiplenir eğitimi zannedildiği gibi zor değildir söz dinler

bkaraca
25-09-2013, 15:33
Öncelikle umarım köpeğiniz ölene kadar sizinle yaşar, en büyük temennim bu.Konuya dönecek olursak dogo argentino öneririm inanılmaz bir hayvan lakin kesinlikle ilk köpek olmak için uygun değil. Kangallar, 2 alman kurdu, border colie ve birçok köpek yetiştirdim.Dogo'm hayatımda inanılmaz bir yere sahip oldu. 1 yaşındaki bebeğe yaklaşırken inanılmaz yavaş hareket edecek kadar zeki ve hassas bir hayvan olmasına karşın, herhangi bir tehdit anında tam bir silaha dönüşür.

uygar
25-09-2013, 15:33
o köpek eğitmenleri bişe bilmiyormuş ozaman yaklaşık ilk okul çağından beri köpek beslerim 6 dobermanımın 6sıda aynı davranışları sergiledi bu tesadüf olabilirmi ???

dengesiz ne yapacağı belli olmayan köpek yoktur yanlış yetiştirilmiş köpek vardır benim pitbull umu 8 yaşındaki komşumun kızı gezdiriyor ve besliyor budamı tesadüf??

babamın güvercin ve av merakı yüzünden sayısız köpek besledim diyebilirim çatal burundan tutun kangala kadar konuyu görünce yazma isteğinde bulundum eğer kabalık ettiysem özür dilerim ama bu konuda fazlasıyla hassasım bi hayvan sever olarak arkadaşımın dediği gibi ROT size uygun diye düşünüyorum bende karma bi köpek cinsidir çok fazla sahiplenir eğitimi zannedildiği gibi zor değilsiz söz dinler

yok kabalık değilde dobermanlarınız ne gibi davranış sergiledi onu anlayamadım

devilboy
25-09-2013, 15:38
yok kabalık değilde dobermanlarınız ne gibi davranış sergiledi onu anlayamadım

saldırganlık eğilimi emre itehatsizlik gibi farklı durumlar sergiler aile fertlerini tanımama (yani saldırma )sürekli uluma ve havlama yemek yememe gibi bi çok durumla karşılaştım

Volkann
25-09-2013, 15:39
bence açıklık getirmemiz gereken ilk konu sahip olcağınız ilk köpeğiniz mi olacak?

uygar
25-09-2013, 15:45
hayır daha öncede köpek besledim
konu hangi ırk köpek beslenmeliyime döndü
ben sadece safkan doberman beslemek istediğimi ve elinde olan,sahiplendirmek isteyen vb.
bilgisi olan arkadaşlardan yardım istemiştim ama sanırım yanlış anlaşıldım.Neyse yinede güzel bir sohbet konusu oldu gibi :)

devilboy
25-09-2013, 15:50
hayır daha öncede köpek besledim
konu hangi ırk köpek beslenmeliyime döndü
ben sadece safkan doberman beslemek istediğimi ve elinde olan,sahiplendirmek isteyen vb.
bilgisi olan arkadaşlardan yardım istemiştim ama sanırım yanlış anlaşıldım.Neyse yinede güzel bir sohbet konusu oldu gibi :)

yanlış anlaşılma değil size yanlış bilgilendirme de bulunmuşlar bence gerçekten harika bi köpektir eğitim delisidir tüyleri güneşte parladığı zaman heleki o kesik kulaklarını diktiği zaman beni benden alır :D

darkmoon
25-09-2013, 16:16
saldırganlık eğilimi emre itehatsizlik gibi farklı durumlar sergiler aile fertlerini tanımama (yani saldırma )sürekli uluma ve havlama yemek yememe gibi bi çok durumla karşılaştım

onun beyinle bir alakası yok ki.. o zaten debermanların kendi doğasında olan bir özellik.. bunu hayvan yetiştirmeyen biri bile bilir.. dobermanlar kincidir unutmazlar kolay kolay küçükken en kötü bir davranışı bile unutmazlar hiper aktiftirler en ufak bir kontrol boşluğunda hemen dominantlaşırlar sadece tek kişiden emir alırlar kolay kolay başkasından aile içi bile olsa yabancıdan emir almazlar ama en önemlisi eğitimleri zor değil ama meşakatli olan hayvanlar o yüzden gelende sivil savunma arama kurtarma polis itfaiye v.b gibi yerlerde kullanılıyorlar

bence evde eğitilicikse tam zamanlı randımanlı vakit ayrılmalı o hayvana işden dönüp geldim mi çişe çıkartıp eve sokarım tarzı bir hayvan değil yada tüm gün arka bahçede takılsın akşam bir iki oyun oynarız tarzı bir hayvanda değil..

Doberman tehlikeli bir köpek mi? - UZMANTV (http://www.uzmantv.com/doberman-tehlikeli-bir-kopek-mi)
Dobermanların kulakları ve kuyrukları neden kesilir? - UZMANTV (http://www.uzmantv.com/dobermanlarin-kulaklari-ve-kuyruklari-neden-kesilir)
Doberman eğitilmesi kolay bir köpek midir? - UZMANTV (http://www.uzmantv.com/doberman-egitilmesi-kolay-bir-kopek-midir)

GokhanRS
25-09-2013, 16:51
Sibirya Kurdu (Husky) Ücretsiz Köpek Sahiplenme ve Sahiplendirme, Köpek İlanları - Petarkadaş (http://www.petarkadas.com/petbul/ucretsiz-kopekler-kopek-ilanlari/Sibirya_Kurdu_%28Husky%29)

pet arkadaşdan bulabilirsin nerdeyse her cinsden ilan var.

ve paralı ilan açmak yasak. yani ücretsiz verilebilir ilanlar var.

dc_crx
25-09-2013, 16:52
doberman yavru bir tane vardı bir yakınımda tek dişi kaldı ama verirler mi kendileri köpeği bilemem isterseniz p.m'den görüşelim konuşayım kendisiyle

01ayk01
25-09-2013, 16:54
Pitbull almanizi oneririm.. fakat kopegin anne ve babasiyla zaman gecirmeye calisin genelde anne baba neyse yavrularda o oluyor.. sayisiz pitbull gecmistir elime defalarca yavrulattirdim en ufak bi sikintim olmadi.. aksine cok sevecenler bence.. suan evde 1 disi 1 erkek besliyorm erkek cok cok sakin.. anne babasi cok akilli hayvanlardi.. disi icin ayni seyi soyleyemem tanimadigi herhangi bi nesnenin hareket etmesine izin vermiyor.. tamamen yetistirme meselesi yani.. dobermana gelince doby diye vardi bi abimizde kizil doberman , 6 7 yasina kadar cok guzel soz dinliyordu 7 yasinda adami isirdi 7 senedir besleyen adami.. yani hepsi boyle olacak degil ama fakat genel kani o yonde..

GokhanRS
25-09-2013, 17:00
http://www.petarkadas.com/fotopetbul/35/1355155494.jpg

buda pet arkadasda sahip bekliyor ücretsiz olarak. eğer 1 ay durursa müsait olucam, ben gitmeyi düşünüyorum ama daha önce kapan biri çıkar.

darkmoon
25-09-2013, 17:09
bende pitt yada american staffordshire show class olmasada breed class bir köpek istiyorum vede secereli olması lazım..

Kahn23
25-09-2013, 17:18
http://www.petarkadas.com/fotopetbul/35/1355155494.jpg

buda pet arkadasda sahip bekliyor ücretsiz olarak. eğer 1 ay durursa müsait olucam, ben gitmeyi düşünüyorum ama daha önce kapan biri çıkar.

Yanlış hatırlamıyorsam bu çok uzun zamandır sahiplendirilmeyi bekliyor.

GokhanRS
25-09-2013, 17:20
Yanlış hatırlamıyorsam bu çok uzun zamandır sahiplendirilmeyi bekliyor.

arayıp sormak lazım. ilan silmeyi unutuyor sahiplendirenler bazen.

Kahn23
25-09-2013, 17:22
arayıp sormak lazım. ilan silmeyi unutuyor sahiplendirenler bazen.

Ben çok koşturdum bu sitede. Ama inan çok kötü yönetimi var. Site inanılmaz karışık ve güncelleme yok.

devilboy
25-09-2013, 19:05
onun beyinle bir alakası yok ki.. o zaten debermanların kendi doğasında olan bir özellik.. bunu hayvan yetiştirmeyen biri bile bilir.. dobermanlar kincidir unutmazlar kolay kolay küçükken en kötü bir davranışı bile unutmazlar hiper aktiftirler en ufak bir kontrol boşluğunda hemen dominantlaşırlar sadece tek kişiden emir alırlar kolay kolay başkasından aile içi bile olsa yabancıdan emir almazlar ama en önemlisi eğitimleri zor değil ama meşakatli olan hayvanlar o yüzden gelende sivil savunma arama kurtarma polis itfaiye v.b gibi yerlerde kullanılıyorlar

bence evde eğitilicikse tam zamanlı randımanlı vakit ayrılmalı o hayvana işden dönüp geldim mi çişe çıkartıp eve sokarım tarzı bir hayvan değil yada tüm gün arka bahçede takılsın akşam bir iki oyun oynarız tarzı bir hayvanda değil..

Doberman tehlikeli bir köpek mi? - UZMANTV (http://www.uzmantv.com/doberman-tehlikeli-bir-kopek-mi)
Dobermanların kulakları ve kuyrukları neden kesilir? - UZMANTV (http://www.uzmantv.com/dobermanlarin-kulaklari-ve-kuyruklari-neden-kesilir)
Doberman eğitilmesi kolay bir köpek midir? - UZMANTV (http://www.uzmantv.com/doberman-egitilmesi-kolay-bir-kopek-midir)

dikkatini çekerim sürekli böyle diye bişe söylemedim BEYİN OLUŞUMU TAMAMLADIKTAN SONRA 6 YAŞ VE ÜSTÜNDE bu davranışlar sergiliyor onun haricinde hiçbirinden böyle davranış görmedim

matthardy
25-09-2013, 19:30
5 para etmez köpek.

üstelik bide kimse yavru falan vermez hea. abuk subuk rakamlar konuşurlar..
bahçeniz varsa önerim bull terrier yada akita inu.

çok eğlenirsiniz esprili hayvanlardır ;)

Hondata300
25-09-2013, 21:25
Köpeği ne amaçla alıyorsunuz ? Bu çok önemli ilk başta.
Bence çocuğunuz ve aileniz zaman geçirecekse GOLDEN öneririm, Hem bekçilik yapsın, hem korusun diyorsanız ve Ailem ilede zaman geçirsin diyorsanız şiddet ile Alman kurdu öneriyorum. Gerektiğinde melek gerektiğinde silah. :)

poşetçay
25-09-2013, 21:34
dogo candır 3 yıl baktım birgün bile dengesizlik saldırganlık yapmadı yeğenlerimle aynı odada aylarca yattı bir tek biz yokken diğer insanlara karşı agresif koruma iç güdüsü cesaretli asil ve yakışıklı domuza saldırcak kadar manyak çocuklarla oynıcak kadar sevimli

Patisever
30-09-2013, 10:06
ŞU YOK DOBERMEN SAPITIR YOK PİTBULL HIRCIN BÖYLE SAÇMA SEHİR EFSANELERİNE TAKILMAYIN ARKADASIMDA WAR PİT KUZU GİBİ İNSANIDA AL YETİŞTİRME YURDUNDAN KATIL
YETİŞTİR ÖLÜM MAKINASI OLUR HERŞEY NASIL GÖSTERİLDİĞİNE BAKAR NEYSE ŞU KÖPEKLERE BAKIVER KARDEŞİM
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151651853670659&set=a.10151651847830659.1073741935.691885658&type=1&theater

blackweb
30-09-2013, 10:40
Benim dobermanım var 2 sene önce aldım.
Bu tarz şeylere takılma arkadaşım, yok beyni büyüyomuş yok kafatası büyümüyomuş bunlar saçma sapan şeyler :))

Doberman çok asil bir hayvan, almanya da üretildi ilk olarak ve üreten adamın adını aldı.
1980 sonları 1990 başlarında doberman çok yaygın ve popüler bir köpek türü olduğundan firmalar bunu baltalamak için böyle yalan dolan şeyler uydurmuş, öyle ki adına film bile çekilmişti dobermanların, eğitiliyorlar sonra bankayı gidip soyuyorlar filan :)

Rot ile kıyaslayanlar olmuş, zaten karakteristlik olarak rot ile nerdeyse aynılardır, sadece doberman cinsinde k9 köpeği özelliğide vardır. Rot ta bu özellik yoktur. Fiziki olarak da renkler rot ile aynıdır fakat doberman daha çevik hızlı ve uzundur.

Benim hayvanım dişi, gayette memnunum, 3 aylıkken almıştım, sana tavsiyem ileri itaat eğitimlerini aldırabiliyorsan sonuna kadar aldır en azından ilk 2 eğitimini aldır.

Kıvanç Tatlıtuğ un da bir dobermanı var eğitim videolarını izleyebilirsin.

Demek istediğim ben bundan 2 bucuk yıl önce nerdeyse 6 ay kadar araştırdım rot ile doberman arasında kaldığımdan dolayı.

Daha sonra sadıklık konusunda doberman bir adım daha önde olduğu için tercihim dobi oldu :)

Kuyruk ve kulaklarının düzgün bir şekilde kesilmişini bulabilirsen çok daha memnun kalırsın :)

Tek dikkat etmen gerekn dobi nin o koca burnunu her zaman yüzüne değdirmeye çalışması olacak :)

Hayırlı olsun şimdiden.

Aşağıda ki video da Doberman ın karakteri tamamiyle açıklanmıştır. Diğer köpekler gibi tehlikeye karşı havlamaz, sessizce yaklaşır ve işini halleder :)

http://www.youtube.com/watch?v=OgdttKGgvlg

blackweb
30-09-2013, 10:41
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/487247_10151373837753145_130584958_n.jpg

Bu da bonus olsun Queen den :))

Patisever
30-09-2013, 11:05
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151884638610659&set=a.10151884633195659.1073741986.691885658&type=1&theater

blackweb
30-09-2013, 11:09
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151884638610659&set=a.10151884633195659.1073741986.691885658&type=1&theater

İlanda ki hayvanlar kırma yalnız.

darkmoon
30-09-2013, 13:06
sanırım o profildeki ilanlar dışarda bulunan sahipsiz köpekleri sahiplendirmeye yönelik ilanlar yani ticari değil tamamen sevabına hayrına yapılan bir iş..

ticari olsa parayla satın alınıcak olsa o zaman bir soy seceresi istenir haliyle..

TigeR
30-09-2013, 13:43
abi sen doberman demişsin herkes bişe önermiş bende önereyim bari :) kesinlikle sivas kangalı al çok iyi korur çok iyi söz dinler ve çocuklarla da çok iyi anlaşır bizde vardı biz kuzenlerle 7-8yaşlarındayken kulağıyla oynardık üstüne çıkardık kalkıp da gitmezdi bile ha yaptığımız hayvanlıktı orası ayrı ama çok sevecen köpekler bence

uygar
30-09-2013, 22:09
Herkese tekrar merhaba, herkese görüşlerini bildirmesinden ve yardımlarından ötürü ayrı ayrı teşekkür ederim. Sonunda 15 aylık (biraz büyük oldu gibi ama :) ) temel itaat eğitimli dişi bir dobi buldum. Bu hafta sonu gidip kişiden alıcam.
Herkese sevgiler saygılar...

blackweb
03-10-2013, 14:52
15 ay çok büyük, itaat eğitimi olsa bile seni alf sahip olarak algılamakta zorlanır.

inş sıkıntı çıkmaz.

Agah
03-10-2013, 15:41
doberman
rottweiler
pitbull
dogo
chowchow

bu 5 li dışında hiçbi köpek bana cazip gelmiyor, bu köpekler hakkında tonlarca şehir efsanesi var ama bildiğin süper kahraman bunlar :D

Omak
03-10-2013, 22:25
yok öyle birşey tamamen şehir efsanesi, yok beyni büyüyormuş yok sığmıyormuş yok saldırgan oluyormuş yok canavarlaşıyormuş vsvs komik olmayın hangi yüzyıldayızda böyle şeylere kanıyorsunuz heleki görmeden bilmeden.

erkek dobermanım 7 yaşında idi ayrıldığımızda tek bir hatası bile yoktu hala ufak yeğenler tepesine biner kulaklarından çekerlerdi. itaat konusunda 1 sn bile terettüt etmez hazır askerden daha keskin bir şekilde komutları uygular aile içinde ise kanişten bir farkı yoktu.

dişi dobermanım 6 yaşında ve yukarıda yazdıklarım aynen geçerli

dişiden aldığımız yavruların 2 tanesi hala çok yakın arkadaşlarımda ve devamlı görüyorum, diğer yavrular ile hala irtibatımız kopmadı büyümelerini görüyorum devamlı ve şimdiye kadar hiç bir problem görmedim duymadım hepsinin itaati ve sadıklığı hat safhada

isterseniz 11 yaşında olan ve hala kusursuz bir şekilde sadık itaatkar ve hatasız bir doberman gösterebilirim size ;)

ve çocuklarla doberman kadar iyi geçinen bir ırk zor bulunur.
mN1GIgw6wT0

Zero
04-10-2013, 03:55
Yıl 2014 oldu hala dobermanın beyni büyür demeyin.İnsanları yanlış bilgilendirmeyin.Alzheimer olduğu için sapıtmaya başlıyor ama hepsinde olacak diye birşey yok genetik sonuçta.Pitbull her zaman ilk tercihtir benim için.

Patisever
15-10-2013, 00:25
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151770183128565&set=gm.10151599826701152&type=1&theater

uyarsa bakın

uygar
16-10-2013, 22:26
Sonunda 1 doberman sahiplendik şimdi bana eğitim konusnda kaynak gösterebilecek arkadaşlar varmı acaba

Patisever
18-10-2013, 04:26
Sonunda 1 doberman sahiplendik şimdi bana eğitim konusnda kaynak gösterebilecek arkadaşlar varmı acaba

eğitimi sen ve onun arasında yasananlarla olur öyle dvdürerek kırbaclanarak değil dostum ok onu anlamaya calıs yeri gelecek en ıyı muhabbet ettiğin insandan daha ıyı anlaşacaksınız