PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam filmi sökmek.

KGüneyli
17-04-2013, 06:12
2005'te arabayı alırken galerideki satıcı hedie olarak cam filmi yapmıştı araca, yaklasık ogun bugundur hiç sıkıntı yasamadım filmlerden ufak tefek solmalar morarmalar basladı suan. Zaten 2 tanede ceza var filmlerden bir daha yakalanırsam trafikten menmişim.

Yan camları bi şekilde halledicem, Ama arka camdaki ısıtıcılara zarar vermeden sökme şansım varmı? yada biyere gitsem 3 5 bişeyler versem zarar vermeden cıkarma gibi bi durum söz konusu olurmu. Önler sökük en arka filmli bi garip durucak filmi sökmessem.

Forumda birkac konu var, 2008 2009 yıllarında acılmış cam filmi ile ilgili. Net bişey göremedim, Konularıda hortlatmak istemedim.

halili
17-04-2013, 07:36
geçen gün serviste ceza yiyen bir bmw nin tüm camlarını buhar makinası ile söktü cam film ustası .bi iz kalmadı ama zararı arka camda ne olur zamanla belli olur .

erdem325
17-04-2013, 07:47
bizim golfün de arka camı filmli idi..
bende hep sökmek istiyordum ama kimseden net bir cevap alamamıştım rezistanslar hakkında..
ama herkes araba güneşin altında iyice ısınsın öyle sök veya ısıtıcı fönle falan sök diyordu..
bir gün kardeşimin işyerinde otururken, baktım hava acayip sıcak yaz günü falan, saat öğle saatleri, hazır arabada güneşin altında yanıyorken kardeşime gel hadi bi deneyelim dedim..
bi ucundan kaldırıp rezistanslara gelince dikkat ettimki zarar vermiyor rezistansa..
sonra dikkatli bi şekilde söktük komple.. bizim rezistansta hiç bir kopukluk olmadı..

Burak
17-04-2013, 08:11
Sadece arka camda film olmasi gorusu engellemedigi icin ceza sebebi degil. Gecenlerde bir avukat dava acip kazanmisti ortalik galeyana gelmisti ancak adamin sadece arka caminda film vardi. Kanunen sikinti yasamazsiniz, direk emsal dava var isterseniz birakin :)

misery1903
17-04-2013, 08:15
Bizim eski 90 model Honda'mızda 6-7 yıl kaldıktan sonra polisin söktüğü filmler iz yapmıştı şerit şerit çok kötü bir görünümü vardı. Çıkartacaksanız yardım alın bence ne olur ne olmaz. İz filan yaparsa geçme ihtimali düşük diye biliyorum da tabi cam filminin kalitesi gibi bir çok faktör de var burada kesin bir şey söylenemez.

2008'den beri arka yan camlar ve arka camda karartılmış cam kullanılmaya izin veriliyor diye biliyorum, bu film için geçerli mi ya da sadece bu verilen izinden sonra çıkartılan araçlar için mi geçerli bilmiyorum.

yusufaltintepe
17-04-2013, 08:19
Sadece arka ise bence hic riske girme kalsin gectigimiz h.sonu bende filimler sokturdum artik evlerde temizlik icin kullanilan buhar makineleri ile sokuyorlar iz filen kalmiyor arka cam orj karartilmis oldugu icin bende filim yoktu malesef

İbrahim33
17-04-2013, 12:01
İçerden bir kişi buhar makinası ile camı iyice ısıtsın.dışarıdan ise az bi sıcak su yardımıyla köşelerden başlayarak maket bıçağı ile kaldırın filmi.Sonra elinizle kaldırın.Bu arada elinizle filmi kaldırdığınız yere sürekli içerden buhar makinası tutulursa çok daha rahat olur.

Gökhan Bilgin
17-04-2013, 12:03
yan camları polis durdurduğunda kendimiz söktük iz kalmıştı aklında bulunsun arka camı yapanlarda var diye biliyorum

kickbuttowski
17-04-2013, 12:06
Benim arabanın yan ve arka camında vardı mor renkli olanından.. Cart cart çekip sökmüştüm şimdi arabanın içi buğulanınca izi kalıyor..

TameR
17-04-2013, 12:18
buhar verebilicek bişey ör ütü yada ısı tabancası gibi bişeyle sökebilirsin camı biraz ısıtıp ıslatman yeterli olucaktır rezistansın kopmaması için rezistanslı kısımları yukarıdan aşşağıya yada çapraz şekilde çekersen yavaşça sıkıntı yaşamazsın ama soldan sağa yada sağdan sola kopma ihtimali daha yüksektir en sağlıklısı yukarıdan aşşağıya çapraz sökmektir

uygulamada kuşkun varsa destek al filmciden çnkü o meret bi koptumu büyük sıkıntı oluyor

BEmre0075
17-04-2013, 12:21
muhtemelen rezistanslara zarar verecektir.çekilen film morardıgına gore kalıtesız bir film ve sökerken filmlerin bır kısmı camda kalacagından falcata yardımıyla sokulecegınden rezistanslarda zarar görecektir.

B.Koçer
17-04-2013, 12:22
İste bu ceza mevzularına akvaryum gibi geziyoruz .

TameR
17-04-2013, 12:25
diğer camlarda iz bırakma gibi bişey yaptımı ?

eser
17-04-2013, 12:27
Flimi sokucem diye cok isitma cami patlatirsin haberin olsun

Hakan Burak
17-04-2013, 13:46
Fren Hidrolik yağı ile sökülür. Biraz pis kokar ama, yine de kolayca sökülür.

Mr.K
17-04-2013, 13:59
İçerden bir kişi buhar makinası ile camı iyice ısıtsın.dışarıdan ise az bi sıcak su yardımıyla köşelerden başlayarak maket bıçağı ile kaldırın filmi.Sonra elinizle kaldırın.Bu arada elinizle filmi kaldırdığınız yere sürekli içerden buhar makinası tutulursa çok daha rahat olur.

Cam filmi disrdan cekilmiyo ki,icerden cekiliyo :confused: Yanlis oldu sanirim :)

Bu arada istanulda isen hic ugrasama bakmadim profile kbakma,git maslaga 50-100tl arasi beebek gibi soksunler.Sifir risk alirsin,diger trlu belli bi kismi calismaya arka resistansa sahip olmaktans en mantiklisi boyle..

İbrahim33
17-04-2013, 14:12
Cam filmi disrdan cekilmiyo ki,icerden cekiliyo :confused: Yanlis oldu sanirim :)

Bu arada istanulda isen hic ugrasama bakmadim profile kbakma,git maslaga 50-100tl arasi beebek gibi soksunler.Sifir risk alirsin,diger trlu belli bi kismi calismaya arka resistansa sahip olmaktans en mantiklisi boyle..

Yok yahu , arkadaşın arabasının ön camının filmini sökerken öyle yapmıştık biz :)

KGüneyli
17-04-2013, 14:12
Flimi sokucem diye cok isitma cami patlatirsin haberin olsun

Yanlarda sıkıntı yok abi, Akşam bi şekil alıcam onları. Arka camı kaderine brakıcam böle giderse :)

istanbuldayım, bikac yere gittim cam film işi yapan hiç kimse arka camın riskine girmiyor. Hani ben sökerim ama rezidans a zarar vermem dien yok. Maslak taki yerin tam adresi varsa bi görüşiyim abi.

131mirafiori
17-04-2013, 14:34
Daha 1 hafta önce bir vtec II aldı arkadaşım komple aynalı film çekmişler araca yanları falan 5 dk da söktük ama arka cam için camcıya gittiğimizde ''yeni cam almaktan başka çözümü yok'' dedi... Yeni cam aldık bizde :)

Mr.K
17-04-2013, 14:44
Yanlarda sıkıntı yok abi, Akşam bi şekil alıcam onları. Arka camı kaderine brakıcam böle giderse :)

istanbuldayım, bikac yere gittim cam film işi yapan hiç kimse arka camın riskine girmiyor. Hani ben sökerim ama rezidans a zarar vermem dien yok. Maslak taki yerin tam adresi varsa bi görüşiyim abi.
Valla Dracir*dragger* pm at,o puntonun filmleri maslakta sokturmustu.Simdi ben sokak vs tarif edemem ki:D yeri biliyorum ama sikinti iste tarif etmesi :D

forumdan yasar abinin eski dukkani biliyosan onun sokagindaydi:D hatta deniz yavuza tavsiye etmisti o zamanda :D ama iste havada kaldi laf,olmadi yazarim yavuza whtsaptan yazsin konuya:)

KGüneyli
17-04-2013, 18:22
İyi olur abi.

Yoksa yanlardaki moraran filmleri söküp en acıgımdan yaptırıcam. Arkada sadece pandizot biraz bozmus filmi. O sekil kalıcak mecbur cam değiştiremem suan için:)