PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil // Kabin İçi Tutamağı Taktirmak

rodya
26-12-2012, 10:11
Arkadaşlar merhaba,
Hyundai Elantra alma arifesindeyim. Ancak aracın sürücü kısmında tutamak yok. Bu sonradan takılabiliyor mu? Nerede taktırabilirim?

Teşekkürler

Low-Rider
26-12-2012, 10:13
Tutamak derken tavanda ki tutamaktan bahsediyorsun dimi?

rodya
26-12-2012, 10:16
Aynen üstad. tavandaki tutamaktan bahsediyorum. internette tutamak vs diye aratınca saçma sapan şeylere ulaştım :)
yeni model araçlarda bu tutamak yok ancak araca inip binerken kullanmak durumundayım.

onurunal
26-12-2012, 10:30
antremanda çapraz bağlarım yırtılmıştı bir keresinde eksikliğini hissetmiştim inip binerken... bazen önemsiz gibi duran şeyler çok önem arz edebiliyor...

mmged_jan
26-12-2012, 10:32
tutacak kolaydır çoğu araçta sadece orada her şey hazır ama tutacak yoktur kapak takılmıştır oraya

aslan
26-12-2012, 10:32
Aynen üstad. tavandaki tutamaktan bahsediyorum. internette tutamak vs diye aratınca saçma sapan şeylere ulaştım :)
yeni model araçlarda bu tutamak yok ancak araca inip binerken kullanmak durumundayım.

Yeni araçların hiçbirinde şöför tarafındaki tutamaç takılmıyor
ama isteğe baglı aldıgınız bayiye söylerseniz orada takarlar

rodya
26-12-2012, 11:05
Selamlar,

Maalesef orda takılabilecek bi aparat ya da kısım yokmuş. Servis de kendisi takmıyor.
Dışarıdan taktırmam lazım da yapılabiliyor mu bilmiyorum.
günlerce dön dolaş pazarlık et.. gelip tıkanılan noktaya bak yaa şaka gibi :/

rodya
26-12-2012, 19:22
Forum kalabalıkken bi güncel çekelim. belki bilen vardır

onursumer
26-12-2012, 21:33
normalde orda gozluk kabı vs olduğunda sokup takabiliyorlardı

yeni elentrada hiç dikkatimi çekmedi olup olmadığı diğer turlu takması zahmetli olabilir sanırım gerçi tavan doşemesi sokulse kesin bir yolu bulunur

Low-Rider
26-12-2012, 21:46
Abi bir döşemeciye falan sor istersen, belki tavan döşemesini söküp uydurur birşeyler.

Ramiz
26-12-2012, 22:40
Eğer servis takamayiz diyorsa yerinde civata yeri falanda yoktur biraz zor gibi

rodya
26-12-2012, 22:42
Abi bir döşemeciye falan sor istersen, belki tavan döşemesini söküp uydurur birşeyler.

Heh işte olay tam olarak bu.
bana bunu en iyi yapıp, sıfır arabanın tavanını rezil etmeyecek bi yer lazim:)

onursumer
26-12-2012, 22:49
istanbulda hangi servis ile goruşuyorsunuz ?

konuyu gormuş olsaydım bu sabah daha kendi servisimdeydim bitane accent era almıştım şirkete onu kontrol ettiriyordum servis muduru ile aram çok iyidir konuşurdum sizin bu konuyu haftaya tekrar uğrayacam

rodya
26-12-2012, 22:55
Onur selam,
Kagıthane elmasla görüşüyorum ancak maslaktan da fiyat aldım.
Kagıthane Elmas, takma yerleri olmadıgı için serviste yapılamayacağını söyledi.
sen hangi servisi kullanıyorsun?

Mertİ.
26-12-2012, 23:02
Aynı aracın sagdan direksiyonu var mı?

onursumer
26-12-2012, 23:05
elmassa iyi sahibi yakın dostumuz bide ben goruşeyim kolay kolay risk alıp sıfır arabaya işlem hayatta yapmazlar

pazartesiye kadar full çalışıyorum sabah 10 akşam 10

salı günü geçicem çok geç değilse konuşur bir fikir alırım

Frid
27-12-2012, 08:17
punto evolarda sağ önde de yok diye biliyorum,

rodya
27-12-2012, 11:47
elmassa iyi sahibi yakın dostumuz bide ben goruşeyim kolay kolay risk alıp sıfır arabaya işlem hayatta yapmazlar

pazartesiye kadar full çalışıyorum sabah 10 akşam 10

salı günü geçicem çok geç değilse konuşur bir fikir alırım

50ooo lik araba ama döndük dolaştık takıldık 10 liralık bi tutamak konusuna.
Cidden yapılamıyorsa alamicam arabayı. saçmalık ya.
valla bi konuşursan benim açımdan süper olur.

teşekkürler şimdiden

rodya
27-12-2012, 11:49
Aynı aracın sagdan direksiyonu var mı?

Selam,
Bi fikrim yok ancak muhtemelen vardır.
Bununla birlikte, soldan direksiyonlu olan versiyonun sağ tarafındaki tutamagı söküp, bizdeki versiyonlara dogrudan takmanın münkün olacağını sanmıyorum. Sonuçta ara. tavan sacına işlem yapmak gerekir ki zaten o zaman o kadar zahmete girmeye gerek yok.

darkmoon
27-12-2012, 12:00
Selam,
Bi fikrim yok ancak muhtemelen vardır.
Bununla birlikte, soldan direksiyonlu olan versiyonun sağ tarafındaki tutamagı söküp, bizdeki versiyonlara dogrudan takmanın münkün olacağını sanmıyorum. Sonuçta ara. tavan sacına işlem yapmak gerekir ki zaten o zaman o kadar zahmete girmeye gerek yok.

merhaba diyelim vazgeçdin başka araç alıcaksın almak istediğin araçda sürücü tarafında el tutmağı olucakmı..

rodya
27-12-2012, 12:03
merhaba diyelim vazgeçdin başka araç alıcaksın almak istediğin araçda sürücü tarafında el tutmağı olucakmı..

Selam,
Piyasadaki pek çok aracın sol tarafında tutamak yok ancak pek çogunun tutamak yerleri hazırmış. O tarz seçenekler üzerinden devam edeceğim. En kötü ihtimalle ikinci el bi araç alıp, tavan sacını deldirerek yaptırıcam.
Ama şuan önceliğim, döşemeciler tavan kaplamasını söküp bunu taktıklarında, orjinale ne kadar yakın olacağı

otto24
27-12-2012, 14:10
üstat eski bir toyota ( fabrika ) çalışanı olarak tavanda takmak için kesinlikle yer vardır gözlük kabı olarak kamufule edilmiştir yada döşemenin altında dır sağ tarafın tutamağını takarsanız sorun çözülürr

rodya
27-12-2012, 14:55
Servis görevlileri öyle bişey olmadıgını söyledi ancak konuya ne kadar hakimdirler cidden bilmiyorum.
O zaman döşemenin altında olma ihtimali var mıdır?

darkmoon
28-12-2012, 00:10
yanlış anlamada o el tutamağının şöför kısmında olması çok saçma olur.. o el tutamakları araca binmek yada inmek için yapılan bir şey değil tam aksine kapılar kapandıkdan sonra bazı insanların aracın içinde sarsılmamak için tuttuğu bir şey.. yani otobüslerdeki el tutamağından bir farkı yok..

zaten gözlemlersen görürsün insanların ne zaman tuttuğunu insanlar inip binerken genelde gücünü kapılardaki kol dayama kısmından alır.. 80-100 kiloluk bir insan o el tutamağına inip binerken tüm ağırlığını verip çekerse orda el tutamağı falanda bir süre sonra kalmaz kopar neticede plastik bir parça çelikden değil.. zaten inerken tersde kalıyor geride tepede kalıyor..

bu mantıkda bakarsan sürücünün hem aracı sürüp hem el tutamağını sarsılmıyım diye tutması saçma olur. fabrikalarda büyük ihtimal ondan koymuyordur yoksa onlara maliyeti 1 tl bile olmıycak plastik bir tutamakdan kaçıcak halleri yokdur.

onursumer
28-12-2012, 00:13
abi çoğu araç sağdan ve soldan direksiyonlu olarak üretildiği için

iki taraftada bağlantı noktası oluyor

genelde direksiyon ne taraftaysa aynı tarafa gozluk kabı vs koyarak kapatırlar

hiçbirşey yoksa bile içerde %90 yeri vardır diye düşünüyorum ben

Günkut
28-12-2012, 00:14
Ben yaparım dersen arabayı delemeden yapabilirsin abi döşeme delinir karsısına diş cekilir uydurmasyon baska bir arabanın sol taraf için tutamagı alınır takılır ama ölçülü yapılması lazım yoksa sol kapının üstünde 2 tane delik olabilir :D

CaNeR44
28-12-2012, 00:38
benim punto da 4 ün dede tutamak yok sağ önde makyaj aynası bile yok:) maliyetten çalmamışlarda ne bu

Berkan
28-12-2012, 02:05
abi siteden Vtec-sedan(Ercan) hyundai erk'de çalışıyo bir sor et pm at istersen

Low-Rider
28-12-2012, 07:21
Hacı konuştum ben Ercan'la, bilgi verdim rodya'ya.

rodya
28-12-2012, 14:29
Oha Ercan bizim siteden miydi? sanırım onunla pazarlık yapmıştık biz. Fazla fiyat çekti bana :)

rodya
25-04-2013, 14:45
Arşivlerde bulunması açısından :
Ataturk Oto Sanayi 1. Kısım no : 118 Unal Metal - Ali Unal
Burada yaptırdım. Gayet titiz çalıştılar ve gayet de güzel oldu

CGTY
25-04-2013, 15:07
edit .