PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Volvo S60R 07 SS 628 -Uzak Durun!

semavi
19-12-2012, 20:09
Buradan devam edelim... Aramalarda çıksınki, başkalarınında canı yanmasın...

Arkadaşlar geldim... Sinirlerim gerçek alındı...Ama sorun yok...

Beni tanıyanlar vardır farklı sitelerden... Çok küfür etmem, sevmemde... Hayatımda ilk defa babamın yanında çok ağır bir küfür ettim adama dükkanında! Dükkanlar birbirine bitişik... Bağıra çağıra çıktık... Normalde öyle yerlerde esnaf birbirini korur... Kimse korumadı, hatta alttan alttan bırakın abi bu herifi, iş olmaz bunla tarzında yanımıza gelen esnaflarda çok oldu...

Olay çok uzun... Konuştuğumuzun 30. saniyesinde "arabayı tentenin altına çekelimde yağmurda ıslanmayalım" dedim. "siz ne anlarsınız bu arabadan, bu araba normal bir araba değil, özel bir araba, baksanızda anlamazsınız" dedi... Cevabını verdik, motordaki yağı, sorduk yetkili servis bilir dedi, götürelim dedik, fiyatı konuşmadıkki daha dedi. Fiyatı Ahmet konuştu dün sizle ve 36 dediniz bizde geldik, dedik... Yok araba 38 binlira. Kaporasını verirsin servise götürürüz muhabbetleri döndü falan derken olay patladı... Uzun uzun anlatmayacağım.... Bu arabayı satan konsinyeci, arada aracın sahibinin şirketinden bir eleman var vede araç sahipleri var. Aradaki elemana derdimi anlattım... Bu galericinin ne kadar ahlaksız olduğunu ve patronlarınında buna gözyumdukları ve benden bir özür bile dilemedikleri için ondan aşağı olmadıklarını söyledim... Şimdi o firma sahibinin mailini bulup olayı detaylı bir şekilde yazacağım.... Gece yarısı uykusuz bir şekilde araç kullandık, çoluk çocuyk sahibi birisiyim... Neyse..

Sonuç olarak yeni bir konu açacağım bu araçla alakalı yada bu konunun başlığını değiştirelim 2004 volvo s60 R 07 SS 628 diye...

Aracın şasi,plaka gibi bilgilerini yazıyorum... Bana süper denilip anlatılmayan problemlerine gelince...

5750 TL far ve elektrik sistemi masrafı (sahibi kendisi söyledi)
Motor üs kapağından yağ atma problemi
Kısa süreli çalıştırsanız dahi motorun arka kısmında, muhtemelen turbodan, hafif duman çıkması
yeni denen lastiklerin yeni olmayışı
Yağ çubuğundan üfleme
Temiz denilen iç mekanın rezalet oluşu... Orta konsol soyulmuş, onu görüyorduk ama arka koltuklar dahil çatlak ve pislik içinde... EVO'da 300binde t5 var, onun koltukları bunun yanında 50binlik gibi
Ön tampona ve kaputa işlem yapılmış, tampon laçka duruyor
120binde ağır bakımı yapılacak, minumum 2000TL
Full denilen araçta full çıkmadı. Özellikle sağ koltuk elektrikli mi diye sordum, jantları sordum... En fullu daha fullu yok dedi... Ama sağ koltuk manuel, jantlar 17"... Bunda bile yalan yani...
Şanzımanın durumunuda bilmiyoruz tabi... Gaza boştayken yüklenince egzozda patlatıyor...

+
Terbiyesiz bir satıcı
+
Vurdumduymaz mal sahibi, ki satıcı arkadaşıymış... Çok yoruma gerek yok...

Ben şehir dışına çok araba sattım, en son sattığım c70t5, Mercedes Vaneo gibi arabalarımı adamlar bırakın expertizi direk paramı ödemek kaydıyla aldılar... Ben yalvardım adamlara bakın diye... Düşünün bu araçlarda piyasa araçları değil... Adamlar noter satışından sonra geçtiler şöför koltuğuna...

Ben bu adamlara zerre kadar hakkımı helal etmiyorum.

Yapacağım şey şu...

1 tane ilan açacağım, bu problemlerin hepsini yazacağım... İsteyenler ilan açabilir... Size kalmış bir şey... Ticarette böyle şeyler olur lakin bu karakterli bir araç... Muhtemelen öyle yada böyle bizim çevremizdeki kişiler alacak bu aracı veya talip olacak... Uyaralım ki bu ahlaksızlara gün doğmasın...

Bu arada galeriyi sıkıldıkça arayabilirsiniz...Yalanın bini bir para... Bana en son arabayı şöyle pazarlamay çalışmıştı... Bu arabayı alacaksın 5-6 bin lira harcayacaksın... Harcadıkça bağlanacaksın araca Daha ne salak saçma cümleler...

dragon07
19-12-2012, 20:14
bugün bursalı kardeslerim geldi 1tane araba begenmişler aradılar bni .sahibini dövücektik sonra daha iyi daha güzel bi araca anlaştık ugurladım güzelce

250 tl için pazarlık bozuldu kısacası arabada 1000liralık masraf vardı hiç masrafı yok dedigi halde.

antalyadan araba alıcak olan arkadaslarıma söyle diyim bizlere sormadan araba almaya buraya gelmeyin rezil olursunuz

atabay
19-12-2012, 20:22
çok geçmiş olsun. hayatta ve cevresınde hıcbır maddi manevi kredısı kalmamıs .yitik bitik birine denk gelmişsiniz...yasam kredısını zorluyor arkadas..delının bırıne denk gelırse..ben ne yaptım dıye dusunecek gram beyın bırakmazlar adamda.... bu gıbı mutantları deşifre edelim..erdemli davranıp basına bela olmadan kurtulmussun ...

SErhat.
19-12-2012, 20:28
Geçmiş olsun. Ettiğiniz masrafa yazık. Maalesef bu tip insanlar gerçekten şaşkınlık yaratacak boyutta.

Yalnız S60R'larda da şanzıman sorunu var kronik diye duymuştum.

semavi
19-12-2012, 20:29
S60t5 lerde var, Rlarda kronik bir durum yok...

SErhat.
19-12-2012, 20:32
S60t5 lerde var, Rlarda kronik bir durum yok...

Arkadaşımda 2004 R vardı. Şanzıman sorunundan ötürü uygun fiyata vermişti, alan da bile bile almıştı. Nette de biraz araştırmıştım o tip yorumlar görmüştüm.

Her neyse. Bize denk gelmiştir belki de.

dj_batukaan
19-12-2012, 20:33
allah sabır versin abi.

ACTPK
19-12-2012, 20:35
Valla böyle insanlar nasıl para kazanıyor onu anlayamıyorum. Ben sahibindene koyduğum ilanda araçtaki boyayı çiziği dahi söylüyorum her arayana. Bugün densizin biri suratıma kapattı telefonu boya var dediğimde. Bunlarda ki mantık şu buraya kadar kalkıp geldiler nasıl olsa boş dönmemek için alırlar aracı. 322binde sattığımız vectrayı 93binde izmir otokentte görmüştük. İllaki dürüstleride var ama çok büyük bir kısmı yalancı şereften yoksun insanlar.

semavi
19-12-2012, 20:40
Sağlık olsun arkadaşlar... Ben çokta kızgın değilim şuan... Ticaret yapıyoruz, oluyor böyle şeyler... Elimden geleni yaptım, ilanı yayınladım... 1 hafta falan yayınlar kaldırırım... Uğraşamam itle kopukla daha fazla...

Alper_
19-12-2012, 20:57
İnsanlarda düşünce yok..eksikleri söylemeyip kazık atma çabası niye? bu tarz insanları ömür boyu ticaretten men ediceksin..

JumboAli
19-12-2012, 21:02
cok sevıdıgım arkadslarım kardeslerım var antalyada. onlarada solemısımdır antalyadan araba alınmaz.!

dragon07
19-12-2012, 21:25
antalyanın fiyatları diğer şehirlere göre 2-3 lira daha farklıdır 15liralık araçlarda.

birde sanayi bizim aşırı gelişmiş oldugu için 3-4 hatta 5 parça arabayı bile birleştirebiliyor esnafımız. exper raporlular bile var yani.

biz neden sürekli dışardan araba alıyoruz sanıyorsunuz :D

techteki üyeler yazdıklarımdan alınmasın onlar zaten arabacılar mallar meydanda...

SekoLive
19-12-2012, 21:27
antalyalıları tebrik ettim başkaları olsa 10milyonluk nufus bile olsa kendi kentindeki herkesi savunmaya geçiyorlar :)

sizede geçmiş olsun umarm bulursunz istediğiniz aracın temizini.

semavi
19-12-2012, 21:37
İlan verdim... onaylanmasını bekliyorum...

semavi
19-12-2012, 21:38
Bu arada olayı Antalya'ya mal etmek istemiyorum arkadaşlar... Adam Antalya'lı mı onu bile bilmiyorum çünkü...

mechanic
19-12-2012, 21:41
keşke biraz daha çıkabilseniz benim arkadaşım satıyordu fiyatına değer bir R ... ilan açmıştım 1 günlük, acaba fikrini değiştirdi mi bir sorim...

semavi
19-12-2012, 21:44
O fiyatlar maalesef korkunç yüksek... En son o fiyatın "1 araba parası altına" satıldı gözümün önünde manuel bir R 185bindeydi, patron arabasıydı ve ben gidip test etmiştim aracı... Bu araçta çok kötü değildi zaten. Adam olsalardı ve orta yolu bulsalardı alırdım...Tabi motor ve şanzımanı göstermek şartıyla... Özür dilemelerinide bekledim... Lakin ne mümkün... R fiyatları maalesef çok şişmiş durumda...

Onurkk06
19-12-2012, 21:45
karaktersiz herif bin katı çıksın ondan bide böyle çok bilmiş tipler vardır sanki sen arabayı bi hevesle koşa koşa almaya gelmişsin nedir ne değildir arabayı araştırmamışsın gibi konuşanlar tövbe ya gerçekden acayip sinir bozucu bi durum

mechanic
19-12-2012, 21:48
valla sadece R fiyatları değil, en dandiğinden 12k lık arabadan tut da 70binlik s2k 100k olmuş... hepsi artmış artık... ilginç tabi.. adamın "0" ını 28,5 a aldığı arabayı tee 2005te, şimdi 31k yazması beni çileden çıkarıyor...
ama ucuz etin yahnisi de iy olmuyor tabi, 38e alıp 10k harcamak da var...

semavi
19-12-2012, 21:51
Maalesef sıfırlar arttığı için ikinci elede yansıdı bu... Mesela bendeki mazda 6yı 29,5 yazmıştı adam ve 27,5 vermiştik... o 28,5ta diretti bir iki gün sonra ilandan kaldırdı... Ben bir iki sene sonra aynı aracı 30a aldım, lpgsini takıp 33,5a sattım... Düşün durumu! Şuan yükseldi evet...

darkred
19-12-2012, 21:57
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-galeri-mert...2004-volvo-s60-r-ozel-seri-300hp-full-106436016/detay

Sanırım bahsettiğiniz araç bu geçmiş olsun.

Önceden esnaf adına ismine bi laf gelmesin diye nasıl titizlenirdi şimdi utanmasalar müşteri dövecek hale geldiler...

onursumer
19-12-2012, 22:03
Maalesef sıfırlar arttığı için ikinci elede yansıdı bu... Mesela bendeki mazda 6yı 29,5 yazmıştı adam ve 27,5 vermiştik... o 28,5ta diretti bir iki gün sonra ilandan kaldırdı... Ben bir iki sene sonra aynı aracı 30a aldım, lpgsini takıp 33,5a sattım... Düşün durumu! Şuan yükseldi evet...

aslında her araçta olmuyor bu durum

geçen sene 2007 model S60 2.4 T5 premium olan aracı 45bin tlye almıştık arkadaşıma ki donanımı Tr de tek diyebilicek kadar iddalı iken :)

şuan ilanlara bakıyorm 2005 model daha yüksek km li donanımı yarısı kadar olan 2.4 T5 lere aynı paraları istiyorlar :)

semavi
19-12-2012, 22:05
aynen bu...

semavi
19-12-2012, 22:06
aslında her araçta olmuyor bu durum

geçen sene 2007 model S60 2.4 T5 premium olan aracı 45bin tlye almıştık arkadaşıma ki donanımı Tr de tek diyebilicek kadar iddalı iken :)

şuan ilanlara bakıyorm 2005 model daha yüksek km li donanımı yarısı kadar olan 2.4 T5 lere aynı paraları istiyorlar :)

Meselede o, sadece İstiyorlar... Stmak isteyen düşürüyor fiyatı

RafetAraç
19-12-2012, 22:15
bugün bursalı kardeslerim geldi 1tane araba begenmişler aradılar bni .sahibini dövücektik sonra daha iyi daha güzel bi araca anlaştık ugurladım güzelce

250 tl için pazarlık bozuldu kısacası arabada 1000liralık masraf vardı hiç masrafı yok dedigi halde.

antalyadan araba alıcak olan arkadaslarıma söyle diyim bizlere sormadan araba almaya buraya gelmeyin rezil olursunuz

katılıyorm efe abi. aslında sadece antalya için değil heryerde geçerli bu durum. çünkü şerefsiz adam heryerde şerefsiz.

altugkocer
20-12-2012, 08:45
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-bu-s60r-kacmaz-108886689/detay

Sanırım açtığınız ilan da bu

gabxer
20-12-2012, 09:45
Keşke gitmeden önce forumda sorsaydınız.Aracın boş olduğu ön konsoldan anlaşılıyor zaten, baz modelin iç trimleri var ve kol dayama yerinin önü plastik.

Volvolarda pcv denilen aktif krank havalandırma sistemi bulunur ,bu sistem bir süre sonra tıkanir ve sökülüp temizlenmesi gerekir.Bilgisiz ustalar sadece bu sebepten motorun ufurme yaptigini zannedip motor açarlar.

Uzun süre temizlenmediği taktirde bu şekilde yag kokusu ve kacaklari oluşur.zaten otomatiklerinde tork azaltilmistir kolay problem çıkaran motorlar değiller.iyi bilen bir volvocunun bakmasi lazım .

Volvolarin derileri iyi bakım yapılmaz ise
100k km görmeden tamamen dağılırlar.

aracın sahibini tanımıyorum sadece bilgi vermek amaçli yazdım.bakımlarının düzgün yapmadigi kesin.
geçmis olsun.

zıpzıp
20-12-2012, 09:59
yazıklar olsun... vicdansız adam cok. geçmiş olsun tekrardan

Talh@
20-12-2012, 10:24
Kadir valla duydum çok üzüldüm.Aradım seni müsait değildin.Sıkma canını daha iyisini buluruz sana. Ama herşey bi yana bu kadar da sabır edilmez.En azından bi yumruk atsaydın bari suratına.

Neyse ilan vermen iyi olmuş.Yapabileceğini yapmışsın.Gerçi embesilin teki gelir alır gider.

semavi
20-12-2012, 13:09
Aslında araç en fulle yakın. Yani bunun daha fulünde 18 jant ve sağ koltuk elektriği gibi bir kaç ek daha var... Mesele donanım listesi değil aslında. Mesele adama özellikle "bu arabanın sağ koltuğu elektrikli mi manuel mi? Jantlar 17mi 18mi diye sormam ve bu adam olacak herifinde evet demesi...

Motor düzgün olabilir ama tork sadece 1ve 2. viteste az yanid diğer viteslerde 400nm veriyor... Çokta fark edeceğini sanmam...
Adama motorda yağ kaçakları varmı dediğimde pırıl pırıl, ne kaçağı deyip tersledi...
Yağ çubuğu bile kırıktı zaten aracın!

Velhasıl servise bile götüremedik aracı... Anlaştığımız fiyatın 2bin fazlasını diretti... Aklınca düştü kucağıma gibi düşündü muhtemelen...

Sorun değil... Sabahtan beri birçok kişiden teşekkür mesajları alıyorum Sahibindende... Faydalı olabilmek ve hayır dua alabilmek güzel şey...

Bu araç sahibinin ve galericinin ise benden beddua aldığı ve hakkıma girdiği kesin... İnsanda Allah korkusu olacak, başka bir şey demiyorum!

Teşekkürler arkadaşlar iyi dilekleriniz için... Bugün bir araca bakacaktım ertelediklerimden lakin bugünde kar kıyamet... Hafta sonu br geçsin artık... bir süre daha 200hp+ bir araç peşinden gideceğim, sonrasında olmazsa 1.5 benzinli alıcam :D

Uyumsuzelement
20-12-2012, 16:06
Kadir iyiki birşeyle mani olmuşta beraber gitmemişiz son ana dek gider alır geliriz diyorduk ama ben olsam kesin olay çıkardı senin kadar sabırlı ve terbiyeli değilim,neyse bununla geçmiş olsun bunda da bir hayır vardır diye düşünüyorum araştırmaya devam gerçi bugün kar olmasa büyük ihtimal bi araç alırdık sana :D

miniks
20-12-2012, 16:31
Geçmiş olsun

Bizde de 850 R sedan vardı siyah otomatik hatta TR deki tek 16 jantlı olan 17 leri kırmıştık daha ilk hafta :)

R modeller insanı cezbeder gerçekten

Sürekli EVO ya götürüyorduk bakıma ve açıkca söyliyebilirmki dostum volvo alıcaksan istanbuldan Al ve kesinlikle EVO bakımlı olsun

Allah birdaha yaşatmasın

semavi
21-12-2012, 11:11
Aynen Uyumsuz İnsan... Sende olsan o adamı orda döverdik gaza gelip, bizde sağlam çıkarmıydık bilmem ama dediğim gibi adamı hiç koruyanda olmadı :)

Sağlık olsun, kar olmasaydı dün ve bugün bir araca bakmaya gidecektim, ama yarın sabaha kaldı... Bu sefer daha düşük bir araç alacağım... Midem bulandı iyice bu araç alma olayından. Hayır çok ince eleyip sık dokuyan biride değilim. Ufak tefek boyaya, kapı değişimine falanda bakmıyorum ama bazıları bir garip...

Bende İstanbul'dan bakmaya kesin karar verdim. Anadolu yakasına bile geçmeye şüpheliyim artık :) Bir kerede bir Mazda3 için çerkezköye gitmiştim... Adamın LPG var dediği araçta lpg bile yoktu düşün :D

Haysiyetsizler çok maalesef...

CoSA
21-12-2012, 15:55
abi üzüldüm ya olmamasına gerçi telefonda bahsetmiştin satıcının sorunundan ama keşke en azından araç kötü cıksa almayıp dönsen sinirler bozulmasaydı. ki ben aracın galericiler pazarında olduğunu bilsem kesinlikle gider bakardım senin için neyse dedigim gibi abi Genelleme yapmak istemiyorum ama antalya'nın insanları biraz sıkıntılı.. özellikle satıcıları.. geçmiş olsun inşallah daha iyisi nasip olur :)

semavi
21-12-2012, 16:49
İlanı verdim, belli yerlerdede paylaştım... kulaktan kulağa gider zaten. ***** 10-15 tane anca oluyor satılıklarda... Önümüzdeki maçlara bakıyoruz artık :D

Aykut106
21-12-2012, 17:14
Piyasasını bilmem ve yaklaşımları yanlıstır ona da bişey diyemem haklısınız ama diğer 11 araba içinde baya ucuz fiyatı.. 85.000 isteyen bile varken.

semavi
24-12-2012, 20:11
Satılanları devamlı takip ediyorum... Ucuz değil olması gerekn fiyatlar bunlar. Kasko bedeli 42bin TL aracın. Mesela benzer olarak alabileceğiniz passat W8ler 30-35 civarı, mercedes c320lerde aynı... Bu arada daha önce satılan bazı R ları biliyorum, kaça gittiklerini falan... O yüzden fiyat bu araçlarda 35-45 arası değişiyor satılabilecek olanlar. Bu fiyatlarda aracın durumuna, satılan mevsime göre falan değişiyor.

Tabi fiyatının ucuz olması ayağına gittiğimizde 2bin yükselmesi anlamına gelmiyor... Kaldıki 35e manuelinide alıyordum, son anda sahipleri bir başkasına verdiler aynı fiyata...

Ben idareten s70t5 aldım, rolantide kovalamaya devam edeceğim. En azından arabasız değilim...

Aldığım teşekkür mesajı 15-20ye yaklaştı...

darkmoon
24-12-2012, 20:42
dh de s60 bölümü var orda epey kalabalık bir s60 cı kesim var. bu bilgileri ordada paylaşırsanız bence çok daha güzel olur çünkü s60 arayanlarında genelde ilk gittikleri yer orası..

semavi
30-12-2012, 11:13
Arkadaşlar, sizden bir ricam olacak... sanırım buradaki bir çok arkadaş aracın ilanını şikayet etti ve ***** site ilandan kaldırdı... şimdi tekrar vermiş az şerefli arkadaş... LÜTFEN ŞİKAYET ETMEYELİM ki insanlar her ikisinide ilanda görsünler ve almasınlar...

Ben bir süre daha ilanda tutacağım, sonrasında kaldırırım...

Bazen "şer" olarak bir şeyler yaşarsınız ve hayra vesile olur... Bu iş çok büyük bir hayra vesile oldu aslında... Belkide çok ağır bir hastalığı önden teşhis etmiş olduk bu sayede....Tabi bu işin bana bakan yönü... Bu zerzevatın sahtekarlığını afişe etmemi engellemiyor...

DoDo_hamann
30-12-2012, 11:23
Birazda 'ucuz etin yahnisi' gibi geldi bu araba bana :)
Yeni ilanı şikayet ettim, geçmiş olsun.

semavi
30-12-2012, 11:40
Yahu şikayet etmeyelim :)

Araba çok kötü değil, alınabilir durumda hatta alsam yıllarca binerdimde ben... İlanda daha kötülerde var... Mesela geçen sene bana teklif edilen ve KM'sinden dolayı almadığım bir S60r izmire satılmış... Aracın sahibi bana mesaj atmış, gel uğraşma bunlarla benimkini al kafan rahat olsun 60bin lira :D O aracı 35e teklif etmişlerdi bana :D

Bu aractaki durum farklı, alırdım lakin beni yanılttılar ve başımdan geçenleri anlattım.. hatta çok az bir kısmını anlattım... ki duruma anlık canlı bağlantılarla "kelalper"e de aktardım yazdıklarımdan fazlasını...

En son bir özür dileseler, iyi niyet gösterseler s60r la dönebilirdim ama onu bile yapmadılar.. Tek özür dileyen aracın asıl sahibinin firmasında çalışan bir idari personel arkadaş... Gerisini Allah bildiği gibi yapsın...

Arkadaşlar ŞİKAYET ETMEYİN ilanı lütfen, insanlar her ikisinide görsün.. çünkü aynı yerde aynı araba ilanı var, herkes okur...