PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kasko yenıleme

karsiyakaliozi
09-12-2011, 08:40
arkadaşlar merhaba kaskomun zamanı gelıyor yıllardır aynı sırketden yaptırıyorum otomatık yenılenıyor hic kullanmak gerekmedı ufak tefek hasarlarda sorunsuz halloldu genel olarak memnunum zorunlu trafık lımıtlerı yuksek olduğundan kasko lımıtlerını duşük tutuyor genelde kaskocular benım sorum kasko yaptırıken nelere dıkkat etmek gerek lımıtler nasıl ayarlanmalı mesela orjınal cam kullanılsın isterim tompon hasarlarında tamir olmasın değişim olsun isterim v.s bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum

BosphorusBoys
09-12-2011, 08:45
Hiçbir Kasko Şirketinde Orjinal Cam Takılmaz
servisine gittiğin zmn %20 muafiyet uygulanır.
ama Anlaşmalı servis mesala droglas carglaslarda tanıdığın yada acentenin tanıdığı olursa orjinal cam taktırabiliyorsun.

Kaskonda Yetkili servis anlaşması Olan Şirketleri tercih etmeni öneririm.
Yetkili servisde asla Yan sanayi parça takılamaz.

Tampon hasarlarında bütün şirketlerin Eksperleri mecburen ilk önce Auto King e Gönderir Tamiri var ise tamir gerçekleştirilir.

Yine burada acentenin rolü büyüktür. Auto king le arası iyiyse yapılamaz raporu yazılır vs vs .

Kaskonda ise Gereken en büyük Özellikler
1 Arac Bedeli ( 2 El rayiş bedeline göre ayarlattır )
2 İMM ( Karşıya ve her hasarında verilen Limitlere dikkat et )
3 ve en önemlsi Deprem sel terör yangın Halk ve Lokal hareketlerde muafiyet uygulatma..

Bir tavsiye olarakda 3-5 Kuruşu düşünme sağlam şirketlere yönel.

Yine bir sorun olursa. yazabilirsin yada pmle ye bilirsin.

chatlaxs
09-12-2011, 08:52
böyle konular için konu açmıştım ama yazan olmadı :)

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/102943-trafik-amp-kasko-fiyat-sorgulamalari.html

@BosphorusBoys yazdıklarıda tamamen doğru

ben kaskoda otomobil için 30 90 30 imm veriyorum buda yeterli
ayrıca aracınızda ekstra aksesuar varsa kaskonuza onlarıda ekletmeyi unutmayın

BosphorusBoys
09-12-2011, 08:56
böyle konular için konu açmıştım ama yazan olmadı :)

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/102943-trafik-amp-kasko-fiyat-sorgulamalari.html

@BosphorusBoys yazdıklarıda tamamen doğru

ben kaskoda otomobil için 30 90 30 imm veriyorum buda yeterli
ayrıca aracınızda ekstra aksesuar varsa kaskonuza onlarıda ekletmeyi unutmayın

Gözümden Kaçmış dostum kusura Bakma.
Benim Adanada Acentem var
imm yeterince iyi ;)

karsiyakaliozi
09-12-2011, 08:56
ama Anlaşmalı servis mesala droglas carglaslarda tanıdığın yada acentenin tanıdığı olursa orjinal cam taktırabiliyorsun.

Tampon hasarlarında bütün şirketlerin Eksperleri mecburen ilk önce Auto King e Gönderir Tamiri var ise tamir gerçekleştirilir.

Yine burada acentenin rolü büyüktür. Auto king le arası iyiyse yapılamaz raporu yazılır vs vs .

3 ve en önemlsi Deprem sel terör yangın Halk ve Lokal hareketlerde muafiyet uygulatma..

ilgine tesekkür ederim bu imm nasıl ayarlanmalı

BosphorusBoys
09-12-2011, 08:59
ilgine tesekkür ederim bu imm nasıl ayarlanmalı

Dostum ;
Ztn Şirketlerin çoğunda 15-30-15 Olarak Uygulanır.
Ama bunu biraz yükselttirmekde fayda var.
20-40-20 ideal olaßilir
yada arkadasımın dediği gibi 30-90-30 da baya bir yeterli olacakdır ;)

merve
09-12-2011, 09:18

orjinal takılmaz derken, benim ön camımda küçük bi çatlak oluşmuştu bunu kasko sanırım kayda geçmeden ve bozulmadan karşılıyormuş fakat orjinal olmuyormuş. ben sırf bu yüzden kaskomu kullandım ve yetkili servise taktırdım, gayette orjinal takıldı yani. bu sanırım birazda servisin elinde. yani kaskoyla anlaşmasına bağlı gibi bişey. artık kaskolar nerden yırtabilirime bakıyolar baya zorlaştırmışlar olayları bildiğim kadarıyla ama en azından kendi kasko şirketim için konuşuyorum, yetkili servisine götürdüğüm zaman aracı hiçte böyle birşeyle karşılaşmadım bugüne kadar. öncelikle servis kabul etmiyor zaten. ama özel servislerde ne döner bilemem.

BosphorusBoys
10-12-2011, 08:17
orjinal takılmaz derken, benim ön camımda küçük bi çatlak oluşmuştu bunu kasko sanırım kayda geçmeden ve bozulmadan karşılıyormuş fakat orjinal olmuyormuş. ben sırf bu yüzden kaskomu kullandım ve yetkili servise taktırdım, gayette orjinal takıldı yani. bu sanırım birazda servisin elinde. yani kaskoyla anlaşmasına bağlı gibi bişey. artık kaskolar nerden yırtabilirime bakıyolar baya zorlaştırmışlar olayları bildiğim kadarıyla ama en azından kendi kasko şirketim için konuşuyorum, yetkili servisine götürdüğüm zaman aracı hiçte böyle birşeyle karşılaşmadım bugüne kadar. öncelikle servis kabul etmiyor zaten. ama özel servislerde ne döner bilemem.

Gittiğiniz özel cam servislerinde orjinal camda mevcuttur kendi ürettikleri camlarda mevcuttur.

sizin isteğinize göre takarlar. ( ama genelde sormadan direk kendi ürettikleri camı takarlar. )
Yetkili servis e gittiğinizde %20 muafiyet uygular servisdeki arkadas.
tabi tanıdıksa oda çözüleßilir.
ve yılda bir kere cam değişimi hasarsızlığını bozmaz.