User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
30 sonuçtan 20 ile 30 arası

Konu: Alfa Romeo Tonale 1.3 Phev 280hp-AWD

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sinanın testlerde bahsettiği direksiyon hissizliği tonalelerin hepsinde var. Modla alakası yok. Dynamic modda da evet belli bir sertlik var ama sağlı sollu virajlarda direksiyon hissizliği, tepkisizliği ve hafif 4 lastik kaymaya başladıktan sonraki direksiyon yumuşaklığı rahatsız edici. Siz 4 lastiği kaydıracak kadar zorlamadığınız için o hafifliği anlamamış olabilirsiniz. Stelvioda da aynı sorun var. Geri bildirim zaten yok. Ön tarafta ne olup ne bittiğini anlayamıyorsun. Benim eski volvodada aynı sorun vardı. Eşşek gibi yürürdü düzdü ama virajda ne oluyor ne bitiyor daha ne kadar tutunacak ne zaman bırakacak anlayamazdım. Şase desen daha da kötüydü bir anda F1 gibi kopardı toplarken içeride ateist kalmazdı.
    IN BOOST WE TRUST

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlan başlığında 1.5 hybrid yazıyor içinde farklı… malesef millet tam çözemedi hangisi plug in hangisi mild hybrid.
    Millet normal aracın bile ilanını veremiyor ki bunu versin

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinanın testlerde bahsettiği direksiyon hissizliği tonalelerin hepsinde var. Modla alakası yok. Dynamic modda da evet belli bir sertlik var ama sağlı sollu virajlarda direksiyon hissizliği, tepkisizliği ve hafif 4 lastik kaymaya başladıktan sonraki direksiyon yumuşaklığı rahatsız edici. Siz 4 lastiği kaydıracak kadar zorlamadığınız için o hafifliği anlamamış olabilirsiniz. Stelvioda da aynı sorun var. Geri bildirim zaten yok. Ön tarafta ne olup ne bittiğini anlayamıyorsun. Benim eski volvodada aynı sorun vardı. Eşşek gibi yürürdü düzdü ama virajda ne oluyor ne bitiyor daha ne kadar tutunacak ne zaman bırakacak anlayamazdım. Şase desen daha da kötüydü bir anda F1 gibi kopardı toplarken içeride ateist kalmazdı.
    Pist ortamı dışında 4 lastiği kaydıracak senaryo nerde nasıl olur bilmiyorum, makas atarken son anda kurtulmak için olabilir belki. Evet o şekilde kullanmıyorum. AWD aracın 4 lastiği kaydırmak için de kastırmak lazım biraz. Şimdi dönüş yolunda güzel bir tırmanış var virajlı, orda dikkatli inceleyecem tepkilerini, patlamayız inş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada Sinan Stelvio'nun tepkilerini baya beğenmişti, o noktada kelalper'in yazdıkları ile çelişen bi durum var gibi. Hatta Tonale testinde de değiniyordu sanıyorum, Stelvio gibi değil, o bu anlamda çok başarılıydı diye.
    Ki yanılmıyorsam o alet 50:50 ağırlık dağılımlı da olabilir. Artık kullanım hissiyatı mı, lastik hissiyatı falan mı bilemiyorum.

Direksiyon berbatlığı konusunda en fenası belirli model altı Mercedes'ler. Beni hiç zorlama, konforun keyfini çıkart diyordu araçlar. Herkes bundan şikayet edince BMW dinamikliğine döndü adamlar.
    BMW de tam tersini yaptı son modellerde, özellikle 3 serisine "sert, çok "sürücü" arabası" şu bu dediler, adamlar yeniledikçe konfora dönüş yaptı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın direksiyonunun hafif olması günlük kullanımda gayet kullanışlı. Dynamic moddaki sertliği de otoyol kullanımında yeterli. Bir dezavantajını hissetmedim. Ben dediğim gibi viraj kastıran veya piste çıkan bir sürücü değilim. Kaldı ki Marmarise inen deli virajlarda gayet güzel indim, şimdi sıra çıkışta, video çekmeye çalışırım.

Mini Countryman direksiyonu da bunun tam tersiydi, şu an güncel modeller arasında bir petrol head’i memnun edecek direksiyon hissiyatı hangi araçlarda var sizce?
    Konu IbizaFR150 tarafından (19-09-2024 Saat 16:40 ) değiştirilmiştir.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de bilmediğim bir motordu, anlattığınız özelliklerde akla mantığa kalbe her şeye hitap eden bir araca benziyor. Günlük kullanım için çok ideal gibi.

Detaylı aktarım için teşekkürler. Sizin km kaç şu anda? Trim sesi, süspansiyon sesi var mı bozuk yollarda?

Kazasız belasız olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler, daha iyileri sizin olsun. Ben aracı 17000’de aldım şu an 19000’de, şu an hiçbir trim,süspansiyon sesi yok. Köy yolu gibi bir yere girmedim ama yakında girme durumum olabilir. 2 gündür elektrikle geziyorum tatil yöresinde,çok keyifli açıkçası. Yağ gibi gitme,yelken özelliği gibi hisler veriyor elektrik modu. Yokuş aşağı da fren yapıp sarj ediyor pilleri. Uzun iniş olursa ciddi sarj eder. Uzun yol tüketimi de 90km ortalama hızla 7.5l/100km civarında, hızı 110-120 de tutarsanız çok daha az yakar ama en sakin bu kadar gidebildim uzun yolda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben heves ettim ya anında el koydu devletimiz

PHEV'ler de elektriklilerin şu 20 ilde ithalatçı kendisi servis açacak muhabbetine eklenmiş...

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben heves ettim ya anında el koydu devletimiz

PHEV'ler de elektriklilerin şu 20 ilde ithalatçı kendisi servis açacak muhabbetine eklenmiş...
    aslında bu iyi bişey degil mi ?
    PROSTOCK GARAGE
    SONKANATKIRICI K20 SİYAREXS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında bu iyi bişey degil mi ?
    Tüketici açısından iyi olabilir de, ithalatçı genelde bayilik sistemi ile bunu yapıyor ve açılanlar zaten "yetkili servis" oluyor. Niye illa ithalatçı açacak o kısmını çok anlamıyorum.
    Bu biraz Çinlileri engellemek içindi aslında, o açıdan çok iyi niyetli bakmıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüketim verisi isteyen arkadaşlar için örnek:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler