User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Avrupa Yakası Renault Motor Ustası Tavsiye

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Avrupa Yakası Renault Motor Ustası Tavsiye

Merhaba, 2016 model Talisman dCi aracım için acil motor ustası tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Problem : İşten dönerken aracı çalıştırdığımda yağ seviyesi uyarısı verdi motoru kapatıp yağ seviyesine baktım. Yağ, çubuğun ucuna değecek şekildeydi. Halbuki 2 hafta önce yağ takviyesi yaptım araca. İşe giderken (yaklaşık 1 saatlik yol) yağ uyarısı falan vermedi araç. Bu kadar yağ seviyesi durduğu yerde nasıl düştü anlamadım. Park yerinde arabanın altına falan baktım kaçak göçek var mı diye herhangi bir şey yok. Arabayı hiç çalıştırmadan tekrar yağ ekledim. 1-2 dakika yol yaptım, egzozdan beyaz duman atmaya başladı hemen kenara çektim duman artarken kapattım ,direk çekiciyle yetkili servise götürüldü. Yetkili servis önce turboyu inceledi ve turboda bir sıkıntı olmadığını bildirdi. Akabinde tekrar arayıp turbo radyatörü + turbo kompresörü için İNDİRİM uygulanmış şekilde altı haneli bir fiyat verdiler. Ücreti bir kenara atıyorum sorunun tam olarak ne olduğundan emin değiller. Motorda bir sıkıntı var mı turbodan sonra bakacaklarmış vs vs.

Özetle Avrupa yakasında derdime çare olacak usta ve işletme tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

https://youtube.com/shorts/i3XuI8YB2Z0
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben evime yakında diye topkapı da güner oto ya götürüyorum çok büyük bi işim de duşmedi fakat gitmeden önce hep sağdan soldan fiyat sorarak gidiyorum hatta parça fiyatlarınada bakarak genel hep uygun söylediği için oraya bırakıyorum yeri küçük ve park problemi olduğu için önceden görüşmek gerekiyor

arayıp bi danışın isterseniz vatan bilgisayardan onur yönlendirdide diyebilirsiniz

Guner Oto - Renault & Dacia Ozel Servis Hizmetler, Cotech Guner Kıramanlıoğlu

Güner Otomotiv
    ~ Renault Servisi
    ~ Dacia Servisi

Maltepe Mah., Akınsal Sanayi Sitesi
    F Blok No:7 P.K. 34010
    Topkapı, Zeytinburnu / İstanbul

Cotech Güner Kıramanlıoğlu
    GSM: 0532 300 09 81

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Esenyurt Fatih Sanayi Sitesinde GARAJ53 Zafer ile görüşebilirsiniz kendisi güvenilir bir servis ve ustadır.
    0534 819 27 76.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazarlık sonucu aracı yetkili serviste yaptırmaya karar verdik. Talismanlarda böyle bir kronik varmış bende yeni öğrendim, araç servisten çıkınca büyük ihtimal satacağım. Yorum ve tavsiyeler için teşekkür ediyorum.

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6dci kronik sorunları çok olan bir motor. aynı motor c200d de kullanıldı o araçta sırf bu motor yüzünden sorunlu araç olarak görülüyor. reno bu motoru beceremeyince 1.5dci a geri döndü.
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kronik sorunlu dediği parçaları ellerinde bulundurmuyorlar. Araç 1 haftadır serviste yatıyor, parça temin tarihi hakkında bilgide yok. Yetkilide işimizi halledelim, süreç şeffaf olsun kafamız rahat etsin dedik yanlış düşünmüşüz heralde.

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    renonun yetkili servisi pişmanlık resmen. Garanti kapsamında clio kullanırken milyon tane satılmıs arabanın klima kompresoru kililtlendi garantide değişecekler koca ülkede 3tane mi ne vardı bi haftada siirttenmi neydi parca bekledim. Yetkili servis rakamları da alternatif firmalarla karşılaştırınca çok yüksek kalıyordu.
    Halen renault kullanıyorum ama bir sonraki yenilemede şansları yok bu servis altyapısı ve fiyatlarla.
    geçmiş olsun size de.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler