PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıfır araç için yardım....

BAŞAR
23-07-2011, 15:03
Arkadaşlar aracımı sattım ve şimdi sıfır bir dizel araba almak istiyorum fakat kararsızım marka ve modellerini yazacağım araçlar hakkında bilgisi olan varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim...Teşekkürler...

nıssan qashqai
ford kuga
volkswagen amorok
kıa sorento
seat leon
opel astra
.....................

BAŞAR
23-07-2011, 19:22
yok mu bilgisi olan ;)

ulaş
23-07-2011, 19:28
türkiye de yakıtlara zam geldikçe bizim büşteriler qashqai ye saldırıyor :D aralarındaki tavsiyem dir şu anda 30 binde 2010 model çok temiz bir tane var istersen satabilrm :D

BAŞAR
23-07-2011, 19:30
türkiye de yakıtlara zam geldikçe bizim büşteriler qashqai ye saldırıyor :D aralarındaki tavsiyem dir şu anda 30 binde 2010 model çok temiz bir tane var istersen satabilrm :D

kral ben sıfır alıcam ilgin için tşkler

ulaş
23-07-2011, 19:34
nissan konusunda yardımcı olurm bakım parça vs. NİSSAN alacak olursan :)

BAŞAR
23-07-2011, 20:31
nissan konusunda yardımcı olurm bakım parça vs. NİSSAN alacak olursan :)

nıssan qashqai hakkında bilgi almak istiyorum sadece kllanışı performansı tasarımı nasıl 1.5 dcı motorlar 8 valf bu dogru mu kral...parasına göre basit bi araba mı yoksa

ulaş
24-07-2011, 10:37
şimdi şöyle ; kullanışı konforu bakımından gerçekten süper bir araba hem otomobil hem arazi ruhsatta otomobil olarak geçiyor 1.5 dci 8valf bir motoro göre oldukça performansı iyi bir araç şöyle bir sıkıntısı var mesela bu ay yanlış hatırlamıyorsam 2 veya 3 tane motor yaptık sorunları ise kayış sıyırıyor pistonlar vuruyor .... zaten araç garantide olduğu için fazla sorun çıkartmaz 3-4 günde teslim edilir tek sorunu bu ( yanlış anlamayın sürekli motor bitiren bir araç değil sadece tesadüf bu ay bu kadar fazla olması ) birde arcın içinde izalasyon olmadığı için motor sesini biraz içeri veriyor. he şimi bazı arkadaşlar diyorki japon malıdır iyidir halbuki nissanı şu anda renault ele geçirmiş vaziyette :D motor dahi renault değerlendirmenizi buna göre yapın :D he birde parsına göre eğer ki full paket yani platinum alacaksanız değer cam tavan 18" çelik jant dijital klima geri vites kamerası deri koltuk esp vs.vs. kararınızı siz vereceksiniz ama en doğrusu gidin bir servise deneyin aracınızı teste çıkın en doğru bilgileri satış yapan arkadaştan alın şimdide hayırlı olsn :)

devil_berk22
24-07-2011, 11:05
belirttiğin araçları yanlış anlama ancak hepsi apayrı araçlar biri suv biri kamyonet biri hb otomobil. tercih yapmak gerekirse sorento 1. sırada gelir arkasından opel astra derdim

|KaAn|
24-07-2011, 11:15
Vw amarok en azindan su an icin tavsiye etmem fiyatina gore donanimsiz modeller geldi ilk etapta. Astra 1.3cdti modeli kasanin agirligini kaldiramadigi icin tat vermicektir.
Aracta ilk onceliginizin(oncelikleriniz) ne oldugunu belirtirseniz daha iyi olacaktir sanirim

205-01
24-07-2011, 12:04
Opel astra 1.3 CDTi 90 Hp tavsiye ederimmm ... ;)

BAŞAR
24-07-2011, 12:30
şimdi şöyle ; kullanışı konforu bakımından gerçekten süper bir araba hem otomobil hem arazi ruhsatta otomobil olarak geçiyor 1.5 dci 8valf bir motoro göre oldukça performansı iyi bir araç şöyle bir sıkıntısı var mesela bu ay yanlış hatırlamıyorsam 2 veya 3 tane motor yaptık sorunları ise kayış sıyırıyor pistonlar vuruyor .... zaten araç garantide olduğu için fazla sorun çıkartmaz 3-4 günde teslim edilir tek sorunu bu ( yanlış anlamayın sürekli motor bitiren bir araç değil sadece tesadüf bu ay bu kadar fazla olması ) birde arcın içinde izalasyon olmadığı için motor sesini biraz içeri veriyor. he şimi bazı arkadaşlar diyorki japon malıdır iyidir halbuki nissanı şu anda renault ele geçirmiş vaziyette :D motor dahi renault değerlendirmenizi buna göre yapın :D he birde parsına göre eğer ki full paket yani platinum alacaksanız değer cam tavan 18" çelik jant dijital klima geri vites kamerası deri koltuk esp vs.vs. kararınızı siz vereceksiniz ama en doğrusu gidin bir servise deneyin aracınızı teste çıkın en doğru bilgileri satış yapan arkadaştan alın şimdide hayırlı olsn :)
nıssan ı eledim sırf 8 valf olması yüzünden...

BAŞAR
24-07-2011, 12:31

yeni astra için test sürüşünü gidicem hayırlısı neyse o olur inş...

BAŞAR
24-07-2011, 12:32

yeni astra için test sürüşüne gidicem hayırlısı neyse o olur inş...

onur_S
24-07-2011, 12:44
astra diyebilirdim ama 1.3 oldugu ıcın 1.6 dsg leon alırdım

XSi
24-07-2011, 13:05
nıssan ı eledim sırf 8 valf olması yüzünden...

8 valf olması neden rahatsız etti bilmem ama, kullanılan motor renault grubunun kullandığı 1.5 dci motordur, sırf türkiye piyasasında yüzbinlerce bu motordan var dacia, renault, nissan muhtelif modellerde bu motoru kullanıyor senelerden beri..

piyasadaki en sorunsuz motorlardan biridir..

multispace
24-07-2011, 14:22
nıssan qashqai kullanma fırsatım olmuştu. parasına göre güzel bir araçtı.

battalgazi
24-07-2011, 17:42
yeni Astrada berbat bir dizel motor var ibrede 100 ü görmek baya zaman alıyor,motor gürültüsüde bana çok fazla geldi,araç kalkış esnasında debrajdan ayağı çekerken vuuuuuk şeklinde bir ses çıkarıyor nedenini satıcıda bilemedi,yakıt ve gösteriş konfor ve donanımıyla alınabilecek bir araç performans düşünüyorsanız hayal kırıklığı yaşarsınız

ulaş
24-07-2011, 20:36
8 valf olması neden rahatsız etti bilmem ama, kullanılan motor renault grubunun kullandığı 1.5 dci motordur, sırf türkiye piyasasında yüzbinlerce bu motordan var dacia, renault, nissan muhtelif modellerde bu motoru kullanıyor senelerden beri..

katılıyorum .. yaklaşık 1 yıldan beri nissan sevisinde çalışıyorum şu ana kadar herhangi bir arzadan dolayı pek nadir gelmiştir dediğim gibi zaten herhangi bir sorun çıktığında 0 araç olduğundan dolayı garantiden değiştiriyorlar beyfendi parça yok stok yok cart curt yok abi parça mı yok gidip renault servisinden alıyorlar :) ama tercih sizin

BAŞAR
24-07-2011, 20:45

8 valfli bir motor alt devirlerde performan veriyor fakat 3500 4000 devirden sonra ölü gibi ama 16 valf li bir motor böyle degil alt devirlerde'de üst devirlerde'de performansı güzel o yüzden 8 valf li bir motor istemiyorum...

BAŞAR
24-07-2011, 20:47
yeni Astrada berbat bir dizel motor var ibrede 100 ü görmek baya zaman alıyor,motor gürültüsüde bana çok fazla geldi,araç kalkış esnasında debrajdan ayağı çekerken vuuuuuk şeklinde bir ses çıkarıyor nedenini satıcıda bilemedi,yakıt ve gösteriş konfor ve donanımıyla alınabilecek bir araç performans düşünüyorsanız hayal kırıklığı yaşarsınız

haklısın kral bu akşam üstü deneme fırsatım oldu motor sesini içeri çok veriyor ve kasa sı motoruna agır geliyor onu da eledim...

XSi
24-07-2011, 21:06
8 valfli bir motor alt devirlerde performan veriyor fakat 3500 4000 devirden sonra ölü gibi ama 16 valf li bir motor böyle degil alt devirlerde'de üst devirlerde'de performansı güzel o yüzden 8 valf li bir motor istemiyorum...

16v dizellerde 5-6 bin devir çevirmez ama..

ben 2009 senesinde şirket aracı olarak accent era kullandım oda 3500 den sonra güç üretmiyor, gene şirket aracımız vardı corsa van oda 1.3 cdti 16 valfti.. daha sonrasında da renault symbol kullandım 1.5 dci 8v..

dizel karakteristiğidir bu, 16v olunca çok değişeceğiniz bekleme..

gene de tercih senindir

Ufuk
24-07-2011, 21:08
Şu ayarda kesinlikle kuga derim.Beni en çok mest eden viraj alma kabiliyeti olmuştu.2.0 tdcı var üstünde mondeo ile aynı motor.Eğer panoramik cam tavanda olursa dadından yinmez.

onat
24-07-2011, 21:19
16v dizellerde 5-6 bin devir çevirmez ama..

ben 2009 senesinde şirket aracı olarak accent era kullandım oda 3500 den sonra güç üretmiyor, gene şirket aracımız vardı corsa van oda 1.3 cdti 16 valfti.. daha sonrasında da renault symbol kullandım 1.5 dci 8v..

dizel karakteristiğidir bu, 16v olunca çok değişeceğiniz bekleme..

gene de tercih senindir

kesinlikle doğru hangi dizel araç 5-6 bin çeviriyorki ?? kaldıki motor standart reno motoru senelerdir kullanılan sıkıntısız bi motor... bana sen alırmısın de hayatta almam. bir de kızma ama sen farklı konseptlerde araçlar seçmişsin. aralarında tercih yapması zor. mesela sorento ile astra arasında baya bi rakam farkı olması lazım... tahminimce sorento alabiliyorsan neden passat dizel değil veya insignia değil ?? bence bi çelişki var sende.

Erk@n
25-07-2011, 15:02
nıssan qashqai : şu anda en çok tercih edilen araçlardan biri ancak yüzü eskimeye başladı.
ford kuga : İçlerinde eğer vergisi gözönünde tutulmayacaksa en mantıklı en kayda değeri olarak düşünüyorum.
volkswagen amorok : Reklamlardaki gibi ahım şahım gözükmüyor ve fiyatı yüksek.
kıa sorento : fiyat ve motor olarak tercih edilmesi biraz zor bir araç. Ama düşünülürse o parayı hakeder mi bilmiyorum.
seat leon : Hala güncelliğini koruyor.
opel astra : Yeni kasası gayet hoş, ancak 1.3 performans olarak pek tatmin edeceğini düşünmüyorum.

BAŞAR
25-07-2011, 21:32
kesinlikle doğru hangi dizel araç 5-6 bin çeviriyorki ?? kaldıki motor standart reno motoru senelerdir kullanılan sıkıntısız bi motor... bana sen alırmısın de hayatta almam. bir de kızma ama sen farklı konseptlerde araçlar seçmişsin. aralarında tercih yapması zor. mesela sorento ile astra arasında baya bi rakam farkı olması lazım... tahminimce sorento alabiliyorsan neden passat dizel değil veya insignia değil ?? bence bi çelişki var sende.

passat ve insignia istemiyorum kral daha önce dizel passatım oldu...