PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yeni polo dsg

palamut
21-01-2011, 03:02
bir arkadaşımızın annesi yeni polo dsg almayı düşünüyor ama daha önceden dsg ve kötü tecrübe yaşayanlar olduğu için biraz işkillendik özellikle kullanıcı hatası durumu. dsg mükemmel bir şanzuman ama bozulupda 9bin lira falan gibi astronomik bir bela olmasından korkuyoruz opel corsa ve ford fiestada eski tip otomatikler de var ama kararsızlık çok kötü illaki otomatik ve 35bine kadar siz olsaydınız poloya girermiydiniz?

onur_S
21-01-2011, 08:56
ben girerdim.garantiden yapılır öyle bir sorun olsa dahi.leon aldık sıfır dsg tdi.inşallah bir sorun olmaz.kuru dsglerin bozulabildiğini duydum biliyorum.ama garantisi var sonuçta.ben kendi aracımı vitesini yanlış atıp yığdırdım subaplar eğildi onu garantiye aldılar.

palamut
21-01-2011, 09:48
opeldeki gibi vites atarken gazdan çekseydiniz olmazdı falan diye kullanıcı hatasına dönüştürmelerinden korkuyorum birkaç vw mağduru da tanıyorum %99 bozulmuycak ama olursa çok can sıkıcı ve sinir bozucu bir ihtimal

barisy
21-01-2011, 11:14
opeldeki gibi vites atarken gazdan çekseydiniz olmazdı falan diye kullanıcı hatasına dönüştürmelerinden korkuyorum birkaç vw mağduru da tanıyorum %99 bozulmuycak ama olursa çok can sıkıcı ve sinir bozucu bir ihtimal

Dsg de gazdan çekme olayı yok . Ayrıca 2011 modellerde arıza duymadım şu ana kadar ,belki araçlar yeni olduğu için henüz sorun çıkarmamış olabiilir

HaKo
21-01-2011, 11:20
sıfır araç alırken garanti uzatmak çok mantıklı bu tarz riskler için. çok büyük paralarda istemiyolar + 2 yıl garantiye.

mertk
21-01-2011, 11:27
ben easytronic astra 1.3cdti kullanıyorum gazdan ayağımı hic cekmedim 10000km oldu bugun. kurt düstü simdi ? cekmekmi gerekiyor

onur_S
21-01-2011, 11:51
gazdan çekmemi?şaka gibiymiş.vites atarken ayağınızı gazdan çekseydiniz. :D opel iyiymiş,öyle birşey olamaz kaçıncı devirde yaşıyoruz.ayağımı cekceksem düz alırdım daha iyi.
opeldeki şanzıman robotize olduğu için dsg ile kıyaslanamaz.dsg tam otomatik,onlar yarı otomatik.dsg kaymak gibi :) anlamıyorsun vites atarken zaten.

Emre.E
21-01-2011, 11:58
gazdan çekmemi?şaka gibiymiş.vites atarken ayağınızı gazdan çekseydiniz. :D opel iyiymiş,öyle birşey olamaz kaçıncı devirde yaşıyoruz.ayağımı cekceksem düz alırdım daha iyi.
opeldeki şanzıman robotize olduğu için dsg ile kıyaslanamaz.dsg tam otomatik,onlar yarı otomatik.dsg kaymak gibi :) anlamıyorsun vites atarken zaten.

zaten opelin otomatiğinde vites değiştirdiğimizde ayağımızı gazdan çeksek her viteste bayılır o araba özellikle 1.3 cdti :D

timucintt
21-01-2011, 12:01
vites değişiminde ayağını gazdan çekmek ne saçmaymış :) yahu ben integranın otomatik şanzımanına kurban olayım o zaman 20 yıllık şanzımanımı ben 240.000 kmde ilk kez indirdim... oda main valve bodynin içindeki valvelerin yaylarının eskimesinden... balatalarım dahi tölerans değerindeydi... ve mükemmel ataklığı devam ediyordu :) gitsem gene 20 30 K daha giderdim... yeni teknoloji sıkıntı ya kalsın :D düz al bence :D

Fatih Kavak
21-01-2011, 12:06
ben easytronic astra 1.3cdti kullanıyorum gazdan ayağımı hic cekmedim 10000km oldu bugun. kurt düstü simdi ? cekmekmi gerekiyor

Bende easytronic kullandım 30 binde sattım bir kere baskı balata değişti başka bir arkadaşımda 75 bin oldu tık yok + olarak yeni DSG Polo ya girerim.

baretta
21-01-2011, 12:27
Polo TDI DSG kullanıyorum 2011 model , henüz 3000 km deyim çok şükür bir problem yok , eski nesil dsg lerde sıkıntı oldugu gerçek öğrendiğim kadarıyla onlar kuru tip dsg , 2011 lerde ıslak s-dsg kullanılıyor artık tek dikkat edilmesi gereken P den R , D ye veya S ye geçirdiğinizde 1 sn beklemek gerek yag haznesinin yukarı çıkması için ...

R-Turbo
21-01-2011, 12:27
arkadaşım garantiden scirocconun dsg'yi sıkıntısız şekilde değiştirdi:icon_tup:

Polo mantıklı güzel bi araç alın gitsin combo, dsgdende garanti süresince bence korkmayın

RCkid
21-01-2011, 12:53
250kmde 1.6tdi golfümüzün dsg si bozuldu
1 haftada yeni şanzıman geldi garantiden değişti
15000km oldu sorun yok
dsg güzel şanzıman

XSi
21-01-2011, 13:01

DSG de tam otomatik değil, çift debriyajlı kavrama sistemi var, o yüzden çok sarsıntısız ve konforlu..

ama artık rakibi var : RENAULT, renault da MEGANE HB ve FLUENCE da MCT diye isimlendirdiği çift debriyaj kavramalı otomatize edilmiş şanzımanları seçenek olarak sunmaya başladı..

palamut
21-01-2011, 13:20
uzun süre binilcek muhtemelen memnun kalırlar yıkılana kadar binerler.
ben garanti ve servis çakallıklarından korkuyordum biraz işin aslı yoksa çift kavramadan güzel bi şanzuman yok günümüzde. o zaman alınsın binilsin teşekkürler herkese

[RaCeR]
29-01-2013, 12:48
konuyu hortlatacam ama bu polo dsgnin yokuşlarda kaydırma soruna çözüm olarak ne yapılabilir?

mechanic
29-01-2013, 12:51
;6580194']konuyu hortlatacam ama bu polo dsgnin yokuşlarda kaydırma soruna çözüm olarak ne yapılabilir?

polo dsg yokuşlta geriye kaçırıyor mu?

UM1196
29-01-2013, 12:51
Polo gti dsg şanzımanı düşündüğümüzde yakıta artı veya eksileri nelerdir normal şehir içi kullanımda , kısaca yakıt değerlerinide öğrenmek ıstıyorum

Berk7767
29-01-2013, 12:53
polo dsg yokuşlta geriye kaçırıyor mu?

oluyordur benim a3 dsg de aynı sorun vardı

[RaCeR]
29-01-2013, 12:56
Yokusta kaydırıyor.Sonradan yokus kalkıs destegi takılmıyor mu bunlara?

Tholl-ga
29-01-2013, 13:51
Polo gti dsg şanzımanı düşündüğümüzde yakıta artı veya eksileri nelerdir normal şehir içi kullanımda , kısaca yakıt değerlerinide öğrenmek ıstıyorum
100 tl ye 200 250 km gidebilirsin karma kullanimda

;6580220']Yokusta kaydırıyor.Sonradan yokus kalkıs destegi takılmıyor mu bunlara?

D de deilde manuelde yokusta kalkmayi denedinmi hic ?

[RaCeR]
29-01-2013, 13:54

Sorarım araç yakın bir arkadasımın annesinin.Yokuşta kaydırdığı için korkmuş galiba ben kullanmam diyormuş.

Suleyman
29-01-2013, 14:00
100 tl ye 200 250 km gidebilirsin karma kullanimda

Gti lar da kaydırıyor mu?Pek dikkat etmedim çünkü :D

Ertug_T.
29-01-2013, 14:43
O degilde garanti sonrasi olasi problemlerle karsilasmak biraz goz korkutuyor..2-3yil garanti suresince kafa rahat ama ya sonrasi nolur bilinmez :(

VteC_MaNiaC
29-01-2013, 15:07
;6580350']Sorarım araç yakın bir arkadasımın annesinin.Yokuşta kaydırdığı için korkmuş galiba ben kullanmam diyormuş.

kanka el freninden haberi var mıymış acaba ? hayır düz vitesle ehliyet alırken bi yokuşta araba kaldırmamışlarmı ? pes

Tholl-ga
29-01-2013, 15:09
Gti lar da kaydırıyor mu?Pek dikkat etmedim çünkü :D
gti larda hill holder var 5 sny tutuo hatta istersen suresini uzatabiliyorsun vag-com dan

ayri bi modul takiliyor hill holder icin

O degilde garanti sonrasi olasi problemlerle karsilasmak biraz goz korkutuyor..2-3yil garanti suresince kafa rahat ama ya sonrasi nolur bilinmez :(

gecen yetkili servise garantisi bitmis 3 yil gecmis bi passat geldi iyi niyetten kavrama ve mekatronik degisti 9.500 tl musteriye yansiyan miktar 1000 tl

[RaCeR]
29-01-2013, 15:23
kanka el freninden haberi var mıymış acaba ? hayır düz vitesle ehliyet alırken bi yokuşta araba kaldırmamışlarmı ? pes

Otomatik vitesi o yüzden almıyor mu artık =)

İbrahim33
29-01-2013, 15:28
Yengemde var , 1.6 tdi dsg , evet yokuşta kaydırıyor neticede tam otomatik değil bu araç...Tipronik kullanımda çözülüyor bu sorun ama , bi hill hollder sistemi koymak çokmu zor şu otomatik vites araca , hadi manuel olsa neyse dersinde , otomatik araçta şart kardeşim hill holder...Aynı mevzuu c3 içinde geçerli , elektrikli katlanır ayna , 4 cam otm. , aux vs , digital klimasına kadar koyacağına kadar , bir hill holder koyaydında bizde yokuşta rahat kalkaydık be kardeşim...Hadi standart donanımda koymuyorsun opsiyonda sun bari , ama oda yok , yazık , cidden yazık...

onursumer
29-01-2013, 16:20
kız arkadaşıma aldım geçen sene 1.4 dsg

şuan 4000km de daha evet biraz kaydırıyor ama alışılıyor arkadaşım çabuk alıştı

tek problem manuel kullanmayan için trafik dur kalk otopark giriş çıkışları vs hem sarsıntı yapıyor hemde ses

bunun dışında bi sıkıntı problem çıkarmadı

en duzgun manuel kullanımda çalışıyor çok keyifli ama d ye alıp yuruyunce hiç hoşuma gitmedi açıkcası tepkileri :)

sansar34
29-01-2013, 16:22
abı yanı okadarda cımrı olmamak gerek demek ıstedıgım cıdden bakımlarını eksıksız yaptırdıgında zamanında zamanını gecırmeden yaptırdıgında babalar gıbı kullanıyorsun adam arabanın kataloguna sanzuman yagı atıyorum 2 yılda bı degısmesı lazım dıyo aradan 5 yıl gecıyo herıf sanayıye gelıyo abı bı arabayı vıtese takınca tık dıye bı ses gelıyo dıyo yagı bı acıyoruz ıcınden allah ne verdıyse bosalıyo :D bence gayette temız aletler korkulacak bısy yok halıyle zamanı dolunca pasa pasa degıstırılecek :)

i-vtec07
29-01-2013, 16:44
bide aracı p konumuma getirmeden önce el freni çekip p ye getirmek gerekıyormuş.(showrooda söylediler)hayırlı olsun.

Tholl-ga
29-01-2013, 16:57
bide aracı p konumuma getirmeden önce el freni çekip p ye getirmek gerekıyormuş.(showrooda söylediler)hayırlı olsun.

aradaki boslukta egime gore arac kayinca disliye zarar veriyor o sebebten
oncelik araci frenle sabitleyip sonra p ye alin

onursumer
29-01-2013, 17:49

onu her otomatik şanzımanlı araçta yapmak gerek

aracı N konumuna alıp el freni çekip ayağınızı frenden çektiğinizde zaten aracın hareket ettiğini farkediyorsunuz

bunun şanzımana zarar vermesini engellemek için en doğrusu bu şekilde yapmak