PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kral - Michael Schumacher ! Geri dönücekmi ?

Eriador
15-12-2009, 02:14
http://www.freewebs.com/shamik_das/Pictures/Michael-Schumacher.jpg

her ne kadar seveni olsada bi o kadar da sevmiyeni olan ... istediği kadar tartılşın başardıkları ve yaptıklarıyla bunu istatisliklerinde ispatladığı gelmiş geçmiş en iyi F1 pşlotu Michael Schumacher in geri dönme olasılığı konuşuluyor bu günlerde ...

hikaye uzun kısaca :

Ferrarideki çıkan iç Savaş dan dolayı zorla emekli edilen Michael ( Luca di Montezemolo ve Jean Todt arasında )

Montezemolo Ferrari nin başkanı Jean Todt kadar ilgi görmüyordu çünkü F1 takımı Jean - Ross Brawn ve Schumacher 3 lüsü kırılmadık rekor bırakmıyordu tarihe altın harflerle geçiyordu ...

kendini ispatlamak istiyen Montezemolo takımın ana sponsor u marlboro yu devreden çıkarmak için başka sponsorlar aramaya koyuldu ... buna karşı jean da marlboro ile daha iyi bi fiyatla anlaştı ... sonuç 2 li kozlarını dökünce jean kazandı ama bu galibiliyet 2 sene sonra başta schumi olmak üzere sonra ross 1 sene sonrada jean in takılman şutlanmasına neden oldu ...

tüm bunlardan sonra 2006 brezilya da efsane bi performans la michael F1 i bıraktı ...

schumi nin performansının ne kadr efsane olduğunu anlamak için gene 2007 - 2008 - 2009 brezilya yarışlarına bakalım ... o senelerde de şampiyonu brezilya belirledi ve şampiyon olan pilotların altında grid in en iyi araçı vardı ... ne kadr geçiş yaptılar nasıl şampiyon oldular ( kimi - lewis - button ) bi görün ... bide 2006 brazilya yı schumacher i izleyin aradki fark açık ara ortada ...

diğerlerin video su bile yok ...

ama bu Schumacher'in son yarışı

Sıralamalarda şanzuman problemş yaşıyor yarışa 12. başlıyor ... 4.lüğe yükselirken Fisichella nın ön kanatı start düzlüğünü geçince lastiğini patlatıyor ... 1 tur patlak lastikle geçip pit e girip 1. Massanın 70 saniye arkasında neredeyse 1 tur a yakın arkasından pist e dönüyor ... kaçıncı bitiriyor siz görün ...

http://www.dailymotion.com/video/xa1sut_brazil-2006-race-highlights-schumac_sport

ortalıkta son 2 aya yakın zamandır dolanan bu söylenti hiç kimse tarafından inkar edilmedi ne Schumi ne mercedes .. hatta en son ferrari başkanı Montezemolo Michael ile hala konuşmadım gelecekte ne yapıcak kimse bilemez ve karışamaz onun tercihi dedi zaten bizle F1 ile ilgisi olan bi anlaşması yok dedi ...

mercedes kendi takımını kurcak diye söylendi çıktı oldu ...
alonso ferrari ye geçicek dendi oda oldu ...

umarım bu son söylenti Schumacher mercedes le yarışlara döncek oda olur ...

tekrardan F1 i izlemeye başlarız ...

en son nick heildfeid kariyerinin mercedes e bağlı olduğunu ve schumacher dönmesse orda yarışcağını söyliyerek olay a son noktayı koydu ...

slowmotion
15-12-2009, 02:33
geçmişte hep gördük, schumacheri çok sevmeme rağmen yarış bırakıp geri dönenden 1cacık olmuyor :(

Eriador
15-12-2009, 02:39
ben şahsen geri dönünce o kadr birşey beklemyiroum sonuça 42 yaşına girmiş 5 sezondur F1 den ayrı kalmış biri olarak gelicek ...

eski kondisyonu hiç bi şekilde olmicak ... belki puan alırken zorlancak ... ama onu tekrar gridde görmenin heyacanını şuan giridde olan hiç bi pilot veremez ...

Michael Jordan ın Wizards macerası hiç de kariyerine yakışır birşey olmadı ... ama o hala Jordan O ! oyken neler yapabildiğini herkes biliyor ...

dediğim gibi 42 yaşında 5 senelik aradan sonra ( üstüne bide köklü kural değişiklikleri oldu bunlar o kadar ciddiydiki en iyi 2 takım ferrari ve mclaren orta sıralar düştü buna rağmen ) gelen Schumi elbet eskisi gibi olmaz ama adı yeter ...

brv
15-12-2009, 12:57
F1'e ilgi çekmek adına yapılan hamleler bunlar...Schumi'nin kariyerini pilotajını kesinlikle tartışmıyorum fakat o dönerse F1 izlerim yoksa izlemem diyenleri anlamıyorum ben...

Bende geri dönmesini isterim ama dönmezse de çok büyük bir kayıp olmaz benim için...

Şu anda F1'e en büyük zararı fia veriyor her sene kural değişikliği yapıyor...Bu sene benzin almak yasaklandı seneye gene serbest bırakırlar...Takım taktikleri olmadan çok yavan...

stlegal
15-12-2009, 13:25
ayrton senna gittiğinden beri seyretmiyorum ben bırakın giden gittiği yerde kalsınhttp://segi.nazory.cz/images/Ayrton_Senna_%2528F1_racer%2529.jpg

gambit49
15-12-2009, 14:18
bence donmemeli yasayan "kral" o efsane haliyle kalmali