PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu nasıl meslek?

altima
25-03-2015, 18:38
az önce haberlerde gördüm... kendime bir çıkış yolu ararken aklımada yattı aslında.

ayda 12 bin lira (http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/Bandirmali--seksor--ayda-12-bin-lira-kazaniyor.htm?ArticleID=274310&PageIndex=1)

yeri gelmişken kendime bi çıkış yolu arıyorum beyler.. bilgi işlem sorumlusu olarak görülyoruz kağıt üstünde ama,, mouse-klavye bile değiştiryorum...

yok mudur şöle ilginç bi fikir ne bilim ek kazanç vs..

meLaNchoLic
25-03-2015, 18:41
değişikmiş.. eğitim masrafı ne kadar acaba gidelim eğitimini alalım :D

Tayfun.O
25-03-2015, 18:42
Meslek ne ki ne

meLaNchoLic
25-03-2015, 18:43
tayfun ayda 12 bin yazısına tıkla :D

barakuda26
25-03-2015, 18:46
Bu tür ilginç meslek mutlaka çoktur derinlemesine araştırmak lazım, çok ilginç işlerden efsane paralar kazanılıyo

immortalboss
25-03-2015, 18:46
Bu haberi biraz abartmışlar sanırım.Bunu büyük olan piliç üretim tesisleri yapıyor diye biliyorum.Çok zordur civciv iken cinsiyeti belirlemek.

huseyinturk
25-03-2015, 18:48
1 saatlik civcivde çük aramak :D öyle meslekmi olur yav töbe töbe

Tayfun.O
25-03-2015, 19:11
tayfun ayda 12 bin yazısına tıkla :D

Tikladim tikladim da 1 saatlik civcivin cukune mi bakicam :D fiyat bence şişirilmiş 12.000 diyosun nerdeyse milletvekili maaşı o para ne yenir be catur cutur

meLaNchoLic
25-03-2015, 19:19
aahahahhah :D

hondafit
25-03-2015, 20:25
meslek ismi sıkıntılı.

Tarık V.
25-03-2015, 20:30
Antalya gibi Golf merkezlerinde Green Keeper adı altında bir sektör var, işiniz tamamen golf arazisinin daima yeşil ve sağlıklı kalmasını sağlamak. Bu mesleği yapanlar da 3-5 sene öncesine kadar çok yoktu o taraflarda. Güzel paralardan bahsediliyordu.
Hatta bir yakınımız anlatmıştı, işyeri ile sıkıntı yaşayan bir green keper işten çıkarken sistemi bozuyor, 1-2 hafta sonra tekrardan kaçak girip sistemi bozuyor ve ciddi manada maddi kayıp yaratmıştı. Şimdilerde hiç araştırmadım mesleği yapanları edenleri ama düşünülebilir.

Absyrtos
25-03-2015, 20:43
Zor meslek :D

Tayfun.O
25-03-2015, 21:35
Zor meslek :D

Tabi canım civcivin çüküne bakarken 1 mm hata çükünü koparı verirsin sonra çocukları olmaz falan nerde ödicen hakkını :D

Ekrem_06
25-03-2015, 21:58
Bi arada nalbantlar için 10.000 euro alıyorlar diyolardı

johnie
25-03-2015, 22:27
az önce haberlerde gördüm... kendime bir çıkış yolu ararken aklımada yattı aslında.

ayda 12 bin lira (http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/Bandirmali--seksor--ayda-12-bin-lira-kazaniyor.htm?ArticleID=274310&PageIndex=1)

yeri gelmişken kendime bi çıkış yolu arıyorum beyler.. bilgi işlem sorumlusu olarak görülyoruz kağıt üstünde ama,, mouse-klavye bile değiştiryorum...

yok mudur şöle ilginç bi fikir ne bilim ek kazanç vs..

Abi meslek iyi güzel de , Manisada ki Lezita tavuk fabrikasının içine girdim. 2 hatta 3 maske olmasına rağmen içeride 2-3 dakikadan fazla duramadım.. Öyle ağır ve miğde bulandırıcı kokusu var ki 2 bin lira kazanim rahat olsun diye söylenirsin valalh i:) 12K kazanırsın ama kokudan gitmezsen iyidir :)

ZaZy
25-03-2015, 23:29
Arkadaslar cok dillendirmiyorum ama tmgd yi bir arastirin. Uni mezunu olan herkes bi baksin. Benden bu kadari :)

Y.Emre
25-03-2015, 23:47
Meslek önerisi yapacaksak bilgisayar başından kalkmadan, hiçbir iş yapmadan ayda 6 haneli Tl'ler kazanan insanlar var. (duyma değil bizzat gördüğüm.) :)

Abartmıyorum ve neredeyse sermaye falanda gerekmiyor. (Bilgisayar başında verilen emek hariç.) Malesef mesleği söyleyemeyeceğim ama legal birşey :D

Tayfun.O
25-03-2015, 23:57
Meslek önerisi yapacaksak bilgisayar başından kalkmadan, hiçbir iş yapmadan ayda 6 haneli Tl'ler kazanan insanlar var. (duyma değil bizzat gördüğüm.) :)

Abartmıyorum ve neredeyse sermaye falanda gerekmiyor. (Bilgisayar başında verilen emek hariç.) Malesef mesleği söyleyemeyeceğim ama legal birşey :D

Kazanılır ama ben kazandığın paramın üstüne alnımın teri değerse daha çok mutlu olurum, çok param olmuş mutlu olamamışım ne işime yaricak para hiç umurumda değil varsın ferrari ye binmiyim :)

AdemAr
26-03-2015, 00:02

Doğrudur ben o kadar kazanmasamda kazanıyorum. Ama dediğin şekilde sadece bilgisayar başından ev araba vs.almak için para biriktiren insanlar tanıyorum

Absyrtos
26-03-2015, 00:04
Tabi canım civcivin çüküne bakarken 1 mm hata çükünü koparı verirsin sonra çocukları olmaz falan nerde ödicen hakkını :D
Sonra derler civciv bile eline verdi falan bu meslek bize göre değil :D

Tayfun.O
26-03-2015, 00:06
Sonra derler civciv bile eline verdi falan bu meslek bize göre değil :D
:D yani dassk geçen çok olur

SerkanYazgan.
26-03-2015, 00:30

neymiş söyleyinde bilelim, belki elimizden gelen birşeydir :) Uzayan kol forumdan olsun, o kadar işsiz var özelliklede cs tayfası geyik konusu arayacağına işine gücüne bakar :D

Mutu
26-03-2015, 00:37
neymiş söyleyinde bilelim, belki elimizden gelen birşeydir :) Uzayan kol forumdan olsun, o kadar işsiz var özelliklede cs tayfası geyik konusu arayacağına işine gücüne bakar :D

Böyle gizemli "kazanç"ların alayının sonu genelde network marketing'e bağlanıyor. :) O sebeple boşverin merak etmeyin. :D

SerkanYazgan.
26-03-2015, 00:43
Birgün herkesin internet sitesi olacak haahahah :D Belki farklı birşeydir diye sorayım dedim:)

Bu arada e-ticaret sitesi düşünüyorum ama bulunduğum şehir dolayısıyla stok işlerinde sıkıntı var. Güveneceğim biri lazım, vergiden kaçırmadan her müşteriye fatura kesip instagram vs. gibi yerlerde iyi para kazanabiliriz. Günlük 1-2 k cirosu olabilir.

levent
26-03-2015, 02:26
Boşuna okuyoz makineyi 7 senedir..

Ailemin harcadığı paraya gidip yurtdışında bu işi öğrensem şimdi trilyonerdim demekki.

meLaNchoLic
26-03-2015, 02:33

Doğrudur ben o kadar kazanmasamda kazanıyorum. Ama dediğin şekilde sadece bilgisayar başından ev araba vs.almak için para biriktiren insanlar tanıyorum

PM atında bilek yahu elimizden geleni yaparuk :D

mert_can 41
26-03-2015, 07:10
Ulan bilgisayar başında sürünen bir benim heral de aylık 40 lira reklam geliri :(

XoR
26-03-2015, 07:15
Kız istemeye gittiğinde durumu sıkıntı yalnız :D

Oğlunuz ne iş yapıyor ?

Civciv Pipisi bulucu

Anlamadım ?

Civciv çükü uzmanıyım beyefendi :hehe:

Orhan
26-03-2015, 07:32
bu çocuğu ben eğittim desem
meslek sexorlük
Bu şekilde deyince daha karizmatik oluyor :)

Orhan
26-03-2015, 07:34
https://www.youtube.com/watch?v=wQdi50QUq38

Bu da örneği ;)

Dragger
26-03-2015, 07:39
Kız istemeye gittiğinde durumu sıkıntı yalnız :D

Oğlunuz ne iş yapıyor ?

Civciv Pipisi bulucu

Anlamadım ?

Civciv çükü uzmanıyım beyefendi :hehe:

Ahahaha ulan koray :p

LnchCntrl
26-03-2015, 07:54
Seksör diyince heveslendim

Y.Emre
26-03-2015, 07:59

Aynen, ocakta öğrendim bende. şubat mart bıraktı birşeyler. :)

Kazanılır ama ben kazandığın paramın üstüne alnımın teri değerse daha çok mutlu olurum, çok param olmuş mutlu olamamışım ne işime yaricak para hiç umurumda değil varsın ferrari ye binmiyim :)

Para kazanmak mutluluk veriyor :D Zaten hiçbirşey yapmıyor değilsin. Günde 5 6 saatin bilgisayar başında geçiyor kazanmak istiyorsan :)

Böyle gizemli "kazanç"ların alayının sonu genelde network marketing'e bağlanıyor. :) O sebeple boşverin merak etmeyin. :D

PM atında bilek yahu elimizden geleni yaparuk :D

Ulan bilgisayar başında sürünen bir benim heral de aylık 40 lira reklam geliri :(

Bunun kazancı yanında, internet sitesi reklamcılığı bitti :D

Kesinlikle network marketting değil. Kimseye bağlı çalışmıyorsunuz. :) Tek bir işvereniniz oluyor oda dünya devi zaten şuanda. Adı yeter :D :D

Direkt olarak değilde şöyle söyleyeyim, neden diziler filmler vs yayınlanır yayınlanmaz ilgili siteye atılıyor sizce? Babalarının hayrına mı uğraşıyor bunları atanlar? :D

Birde işin ne olduğunu anlayıp girecek olan insanlara ilk ve son tavsiyem Türkçe içerik çalışmayın. Az kazanç yüksek risk demek Türkçe

XoR
26-03-2015, 08:06
meslek sexorlük

Orhan abi ayıp oluyor ama :hehe:

gokayy
26-03-2015, 08:44
Gerçek (sex)orluk isteyenlere örnek iş vereyim ben :D
http://www.ntv.com.tr/yasam/geneleve-kalite-kontrol-elemani-araniyor,7019AM6EokCc5Y9RmznDHg

Tayfun.O
26-03-2015, 08:54
Gerçek (sex)orluk isteyenlere örnek iş vereyim ben :D
http://www.ntv.com.tr/yasam/geneleve-kalite-kontrol-elemani-araniyor,7019AM6EokCc5Y9RmznDHg

nereye başvuruyoz :D

Tayfun.O
26-03-2015, 09:00

Para kazanmak mutluluk veriyor :D Zaten hiçbirşey yapmıyor değilsin. Günde 5 6 saatin bilgisayar başında geçiyor kazanmak istiyorsan :)

Kesinlikle network marketting değil. Kimseye bağlı çalışmıyorsunuz. :) Tek bir işvereniniz oluyor oda dünya devi zaten şuanda. Adı yeter :D :D

Direkt olarak değilde şöyle söyleyeyim, neden diziler filmler vs yayınlanır yayınlanmaz ilgili siteye atılıyor sizce? Babalarının hayrına mı uğraşıyor bunları atanlar? :D

Birde işin ne olduğunu anlayıp girecek olan insanlara ilk ve son tavsiyem Türkçe içerik çalışmayın. Az kazanç yüksek risk demek Türkçe

Upload mı yapıyorsunuz yani , ben de pc başında 6 saat geçiriyorum iş eğitimindeyim şuan :) aylık taş catlasa bana 400-500 anca vericekler daha ilk maaşımı almak nasip olmadı ama mutluyum hiç olmasa birikim yapıp babamın biraz desteğiyle araba alabilicem bu yeter bana ya :)

meLaNchoLic
26-03-2015, 11:45

tamamdır anlaşıldı :D benim var ondan ama uzun zamandır ilgilenmiyorum en son bi 200 TL çektim şimdide 1xx bişeyler birikmiş kendi kendine :D o değilde nerden ne bulup yüklesem onu bilemedim o konuda yardımcı olursan sevinirim :D

burakgunay
26-03-2015, 12:39

Hayırlı işler, kafan hayrolsun.

Y.Emre
26-03-2015, 14:16
tamamdır anlaşıldı :D benim var ondan ama uzun zamandır ilgilenmiyorum en son bi 200 TL çektim şimdide 1xx bişeyler birikmiş kendi kendine :D o değilde nerden ne bulup yüklesem onu bilemedim o konuda yardımcı olursan sevinirim :D

Olay kaynakta zaten :D Tutacak kaynağı bilsem bende açıcam ama 1 aydır hiç birşey yapmadım bende, araştırıyorum :D

7x tane var bende ondan 2x civarının kazancı açık henüz :D

clioGT
26-03-2015, 14:31
meslek sexorlük
valla sen geldın aklıma abi direkt:)

Anıl E.
26-03-2015, 14:39
Valla seks ile ilgili bir şeyler geldi aklıma , en azından para karşılığı falan yapılan bir seks gibisinden.

Yeni duydum mesleği 12 bin lira iyiymiş

ardaokkabas
26-03-2015, 18:33
Valla bende seksle alakalı bir şey sandım dedim Türkiye'de ne alaka :D Hayatımı civciv poposu bakmakla geçiremem yemişim 12 bin lirasını ;)

Tayfun.O
26-03-2015, 18:48
Düşünen varsa uyandiriyim civciv cükü aramaktan miyop olursunuz yinede siz bilirisiniz :D

İbrahim Erdem
27-03-2015, 15:10
Bu adam büyük ihtimal bu işe başlarken çok dalga yemiştir. Ama yolunu bulmuş. Önemli olan sektördeki boşlukları iyi değerlendirmek.Hatta kendi sektörünü yaratmak bile olabilir.12bin aldığına göre üreticiye bunun en az 10 katını kazandırıyordur.Ben takdir ettim açıkçası

kelalper
27-03-2015, 16:04
Valla askerdeyken bir kere bi tavuk çiftliğine baskın yaptık. Hayatımda bu kadar kötü kokan başka bir yer görmedim ben. Amonyakla *** kokusu karışımı bişey. İnanılmaz keskin bir koku. 45 dakika kaldım içeride en fazla. Çıktığım gibi kusmaya başladım. Sadece ben değil bütün askerler öğürdük. Normalde kokuya alışırsın falan ya. Nah alışıosun. Sürekli ciğerlerini rahatsız ediyor. Temiz havaya çıktığın anda da aldığın kokunun ne kadar keskin olduğunu anlayıp çıkarıosun. Yemişim 12K tlsini. Bandırmada Bİlecik te yaşıııcam ayda 12K para alıcam ve hergün o kokuyu çekicem. Kurtarmaz valla.

meLaNchoLic
27-03-2015, 17:17
Olay kaynakta zaten :D Tutacak kaynağı bilsem bende açıcam ama 1 aydır hiç birşey yapmadım bende, araştırıyorum :D

7x tane var bende ondan 2x civarının kazancı açık henüz :D

street racing modunda takılıyodum ben ilk açtığımda bayadır hiç ilgilenmiyorum.. aslında uğraşmak lazımda :D bide yeni kanalları nerden bağlıcam bilemedim değişmiş panel falan :D

Orhan
31-03-2015, 09:18
Orhan abi ayıp oluyor ama :hehe:

Yok len ciddiyim benim md yard. yaptığım şu an dada halen çalıştığım kuluçkada biz yetiştirdik bu arkadaşı.
Sonra ücrette anlaşamayınca çıkardık işten şimdi serbest çalışıyor

Orhan
31-03-2015, 09:25
valla sen geldın aklıma abi direkt:)

Valla gazeteciler peşimizde hergün biri arıyor gelip çekim yapalım vs.
Gündem olacakta kabul etmiyoruz.

Gençler kokuyor falan yazmışınızda iyi havalandırılmayan her kümes illaki kokar.
Bazı .... vatandaşlar ısıtma maliyetini düşürmek için fan açmaz içeri taze havayı az sokmaya çalışır.
Ama bu iş hayvan haklarına ve insanlığa ters artı verim düşer karda elde edemez ama anlatamıyoruz malesef.
Ciddi işletmeler amonyak ölçümü vs. çalışan özel klima sistemleri ile çalışır.
Yazın içerden çıkmak istemessin serindir. Kışın sıcaktır. Olamsı gerektiği gibi olan kümes güzeldir.
Ama unutmayınız ki içerde hayvanlar yiyip içip sıcıyor normal olarak kokacak tavuk neticede tuvalete gitmiyor.
Yaşadığınız odaya sadece bir gün malzemeyi bırakın bakalım nooluyor. :)