PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : izmir radar yardım ??

focus musty35
17-11-2014, 20:28
hayırlı aksamlar beyler son 1.5 ayda ızmır ankara caddesınde toplamda 2000 tl yı bulan 6 tane radardan ceza yedım 102 km en az 127 km en cok hız lımıtı olmak uzere 150 ıle 350 tl arası 6 tane ceza geldı nette ızmır forumlarında aracı bıle eden varmı sorguladım ama kımse bırsey yazmamıs ısın tuhafı aynı yolda defalarca 180 220 km hız sınırlarında gıttım hıc radar gelmedı 100 km den ceza gelıo gezıcı radar dıe dusunuyrm marka model renk bılen varsa paylasırsa sevınırım tabıkı yavas gıtmek kesın cozum ama bombos yoldada 80 le gıdılmıo

atakanakdeniz
17-11-2014, 20:56
Genelde camları siyah filmli uzunca antenli beyaz meganelar oluyor gezici radarlar. Yanlış hatırlamıyorsam sr ve rd plakalı araçlar vardı benim bildiklerim.

focus musty35
17-11-2014, 21:02
valla aksam aksam sınır bozdu geldım eve zarf 356 tl gecırmısler yıne kac defa 200 km ustu gıttım brsy yok 100 105 le ceza yıyorum bırı bordo megane var yazmıs gezıcı radar

Okan.A.A
17-11-2014, 21:07
Buca otobanında kahverengi symbol var gezici , kemalpaşa yolunda efe endüstri önünde , hamaş çelik önünde , tp elektrik önünde mevcut , aliağa dan cıkana kadar heryerde denk gelebilirsin. Yada sen genelde hızlı gittiğin yerleri yaz ben sana söyleyim nerelerde var radar dikkatli ol :D

atakanakdeniz
17-11-2014, 21:07
Gecen ay banada geldi iki kere ikiside altinyol 356tl, 356tl ocağıma incir ağacı dikti. Bordo ben hiç duymadım doğrudur dikkat etmek lazım. Altınyol ve güzel yalı sahilde gündüz saatlerinde kesinlikle gezici radara denk geliyorum. Bostanlı sahilde ise geceleri bostanli iskeleye gelmeden önceki ışıklarda beyaz megane sivil duruyor ve iskeledeki ekibe telsizden anons geçiyor egzoz, film vs için aklınızda bulunsun.

focus musty35
17-11-2014, 21:11
valla 6 cezada ankara caddesı seytan dıo gıt sımdı ust gecıp kopruye spreyle a.q radarı yaz gel :D

Okan.A.A
17-11-2014, 21:14
Tahmin etmiştim ankara yolunda yediğinizi , direk orda durdukları bölgeleri yazdım :D

vTı
17-11-2014, 21:39
gezici beyaz megane oluyo genelde.arka çamurluktaki anten en belirgin özelliği.
https://www.facebook.com/izmirdecevirme/photos/pb.203912153105359.-2207520000.1416256736./279691958860711/?type=3&theater

ahk
18-11-2014, 08:08
otobanda karsıyakadan karabaglara kadar.
normal yolda Bornova ege üniversitesinden çiğliye kadar (ankara caddesi,altınyol,soğukkuyu...).
gezici radar mevcut megane veya symbol olarak. Çok hızlı gitmiyormişsun geçerken arabaların içine dikkat et. %99 hız limitlerinde gidiyorlar.
Saati yok sakın bu saatte olmaz demeyin Sabah 7'de de gördüm gece 2:30'da da.

ahk
18-11-2014, 08:11
böyle konu varken sorayım tünelde radar cezası yiyen var mı? Fotolu olarak yani sabit radar olunca foto ile yolluyorlar gezici radardan değil sabit radardan ceza yiyen daha göremedim sanırım çalışmıyor.

Aranel Ciryatan
18-11-2014, 08:27
İzmir - Aydın otobanında son anda gezici radarı fark edip dip fren yapmıştım tam yanında ve önüne geçmeden yavaşlamıştım :D sabah 7 falandı sanırım. bakışıp gülüşmüştük memur bey ile :D

Geçen ay Kayseri'ye gittim. Ankara otobanında her yer radar doluydu kafayı yemiştim 130 ile gitmekten.

Mythos
18-11-2014, 09:07
Yavas gidince olmezsiniz :)

sanctuary35
18-11-2014, 10:46
çevreyolu otobanda resmi araç accent gezio gezici radar, onn dışında her beyaz megane gördüğünde arkasına anten varmı diye bak ve yavaş geç derim

yagizs
18-11-2014, 11:04
Bu saatte bu yolda radar olmaz demeyin, ayrancılar urla arasında sabahın 5'inde da ceza yediğimi biliyorum gece yarısı da..

bir de bir sorum var

radarın hızı algılama limiti kaç km ? yani mesela 3-4 km düz bir yol var ve hızınız yasal sınırın üzerinde. takriben 700-800 m ileride duran radarı farkettiniz, yavaşlamak işe yarar mı ? ben yavaşlamadan geçiyorum nasılsa yazdı beni diye ?

canozgur106
18-11-2014, 13:54
Musty hepsi bizim istasyona geliyo kahverengi symbol beyaz megane başkada radar yok bahsettiğin güzergahda orda dikkatli ol saati yok 12 saatte görevde 2-3 yürüyorlar onlarda sana denk gelmiş geçmiş olsun..

focus musty35
18-11-2014, 17:32
valla benımkınklerın hepsı ankara caddesı duzenleyen gorevlıde hep aynı burak sımsek dıe bı vatandas artık dıorum acaba ıbnelıgıne yazıyrklar plakayı ezberledıler cozemedm bu kdr ceza az para deıl 2000 tl yı gecıo . bu arada ksk tunelde hep gazladım hıc radardsan ceza gelmedı ınsallahda gelmez :)

Okan.A.A
18-11-2014, 18:33
böyle konu varken sorayım tünelde radar cezası yiyen var mı? Fotolu olarak yani sabit radar olunca foto ile yolluyorlar gezici radardan değil sabit radardan ceza yiyen daha göremedim sanırım çalışmıyor.

Tünelde ceza yemiş kimseye denk gelmedim.Bende ordan sürekli 110 120 aralığında geçiyom haftada 3 4 kere en az , araç transit bide otomobilde değil

Sadık Özyer
18-11-2014, 19:29
plakayı kapatın ?

canozgur106
18-11-2014, 22:06
plakayı kapatın ?

Sadık şehiriçinde adam nası kapatsın plakasını sen işsin diye peşine yapışmasın polisler:)

sanctuary35
19-11-2014, 10:33
beyler gezici radar karşı şeridi kapsayabiliyormu? karaburun yolunda ilk defa gezici radara denk geldim karşımdan geliyordu 105-110 arası hayırlısı olsun dedik

utkunoa
19-11-2014, 10:55
Beyaz megane 2 sedan kasa arkada zaten uzunca anteni mevcut. Birde dnediği gibi symbol. bornova alsancak karşıyaka altınyol güzergahında ve çevre yolunda denildiği gibi sabaha krşı 4 te bile var :)

OnurD.
19-11-2014, 20:17
Bir ara mavi accent admira vardı hala duruyormu bilmem.

focus musty35
19-11-2014, 21:09
valla bugun gectım ankara caddesınden 60 la :D

bayramoglu
19-11-2014, 21:56
arkadaslar tehlikeli seyler bunlar...

mertkaya
13-07-2016, 20:30
Hazır böyle bi konu varken yeni başlık açmayayım dedim. Aydın yönünde İzmir otobanın başlarında bir yol birleşimi ardından da kameralar var. Radar mı yoksa düz mobese kamerası mı? Beyaz sensörleri gördüm tüm yol boyu içim içimi yedi ceza gelir mi diye :D

CRX
14-07-2016, 07:22
Hazır böyle bi konu varken yeni başlık açmayayım dedim. Aydın yönünde İzmir otobanın başlarında bir yol birleşimi ardından da kameralar var. Radar mı yoksa düz mobese kamerası mı? Beyaz sensörleri gördüm tüm yol boyu içim içimi yedi ceza gelir mi diye :D

gelmez rahat ol ;)

timmaah
14-07-2016, 07:29
aynı şekilde bana ve bi arkadaşıma daha sürekli ve düzenli olarak radar cezası geliyor ankara caddesi üzerinden hız sınırları da hem 110-125 arası. var bi ibnelik ya hadi bakalım. ardı arkası kesilmedi cezaların yıldırdı.

-aykt-
14-07-2016, 08:48
Ankara Caddesi'nin hangi bölgesi? Otobandan ayrılıp alsancağa doğru giderken hızsınırı 70 diye biliyorum ben.

35AB
14-07-2016, 13:11
bu altınyola eds getirceklerdi noldu o iş acaba.paranoyak yaptılar beni yolda gözüm süreklı ibrede 90 ı geçmiyorum

punto_multijet
14-07-2016, 13:27
Ankara asfaltı daha yeni geldi 412tl eşime 114km/h ile

-aykt-
14-07-2016, 14:04
Valla ben yeşildere, altınyol ve ankara asfaltında 70i geçmiyorum. Geçiyorum en sağa, geçen geçsin. Çok bir şey farketmiyor. Ortalama yakıtı düşürüyorum.:)

TaGo
14-07-2016, 14:41
İzmirde Ankara caddesinde sabit radar yok. İş yerim zaten yolun üzerinde ve günde abartmıyorum 10 defa gidip gelip birde full gazlıyorum ne cezamız var ne bişey. Ama sürekli gezici radar var beyaz megane siyah camlı.

arda35
14-07-2016, 15:07
bu altınyola eds getirceklerdi noldu o iş acaba.paranoyak yaptılar beni yolda gözüm süreklı ibrede 90 ı geçmiyorum

Sistem olarak kurdular Altınyol ve Yeşildere'ye. Amma velakin ne zaman aktif hale gelecek bilmiyorum. Temkinli gitmekte fayda var.
Hayır, altınyolda ne güzel 82 (90 yani) limit. Yeşildere'de çok farklıymış gibi 70.

speed
14-07-2016, 16:11
çevre yolu salvay inişine hız sınırı getirdiler... tam o köftecinin önünede radarı yerleştirdiler... dikkatli olun.. önce 110 km... hemen arkasından 90 km ye... bu levhada nerden çıktı diye frene abandım hmen arkasından radarla burun buruna geldim... bir çok kişinin canı yanacak orda...

BARR
14-07-2016, 16:41
İzmir içi hep 70 deyim kafam rahat şehir içi 6.1 klima açık :D

B-Devi
14-07-2016, 16:43
çevre yolu salvay inişine hız sınırı getirdiler... tam o köftecinin önünede radarı yerleştirdiler... dikkatli olun.. önce 110 km... hemen arkasından 90 km ye... bu levhada nerden çıktı diye frene abandım hmen arkasından radarla burun buruna geldim... bir çok kişinin canı yanacak orda...

Hız limitini düşüren tabelaların hemen arkasına radar koymak insan haklarına aykırı olsa gerek. Tabelayı görüp frene abanmak her zaman işe yaramayabilir :(

35AB
14-07-2016, 19:49
Hız limitini düşüren tabelaların hemen arkasına radar koymak insan haklarına aykırı olsa gerek. Tabelayı görüp frene abanmak her zaman işe yaramayabilir :(

Şehirlerarası yollarda da en büyük tuzaklardan biridir bu.Yerleşim yeri yakınından geçtiğinde hız sınırı 50 ye kadar düşüyor bazen.Tam o noktalara radar koyduklarında en üst dilimden radar cezası yiyorsun.Tam kurnazlık

Gko
14-07-2016, 20:06

valla allah razı olsun ben hiç bilmiyodum bunu

canozgur106
14-07-2016, 20:06
Bu andan itibaren full dikkat..İnşAllah geç kalmamışımdır

Orçun Dikayak
15-07-2016, 09:02
Altınyolda sabit radar yok dikkat ederseniz genelde %70-80 diyim sedan full filmli arka camlar üzerinde 3 adet anteni olan beyaz megane 2 araç gezici radar aman bunu gözünüz 4 gözle arasın ayrıca aynı radarlar ankara asfaltında da geziyor bu cezaların hepsini sebebi bunlar :)

canozgur106
15-07-2016, 10:36
Altınyolda sabit radar yok dikkat ederseniz genelde %70-80 diyim sedan full filmli arka camlar üzerinde 3 adet anteni olan beyaz megane 2 araç gezici radar aman bunu gözünüz 4 gözle arasın ayrıca aynı radarlar ankara asfaltında da geziyor bu cezaların hepsini sebebi bunlar :)

Beyaz megane korkulu rüya:)

35AB
15-07-2016, 17:32
eds sistemi geldiğinde çok can yakacak :D

mertkaya
24-07-2016, 10:26
Bugun otoban uzerındekı mc donalds'ın orada bır Accent Blue'ya denk geldım beyaz renk, 34 plaka dıye yavaşlamadım 35'ı ve antenı gorunce arka sol çaprazında yasal lımıte ınebıldım. :D Bu sefer yemışmıyımdır ceza? :D

-aykt-
24-07-2016, 10:45
Bugun otoban uzerındekı mc donalds'ın orada bır Accent Blue'ya denk geldım beyaz renk, 34 plaka dıye yavaşlamadım 35'ı ve antenı gorunce arka sol çaprazında yasal lımıte ınebıldım. :D Bu sefer yemışmıyımdır ceza? :D

Aydın otobanındaki burger mı acaba?

mertkaya
24-07-2016, 10:55
Aydın otobanındaki burger mı acaba?

Burger evet, üst geçidin olduğu yer.

sanctuary35
24-07-2016, 11:34
yeşildere,ankara yolu ve altınyoldaki kameralar devreye girdimi? bizim eski şirketten bi arkadaş yeşilderede 81le ceza geldi ama polismi yazdı eds mi bilemedim

evedüşenkaldırm
24-07-2016, 15:13
yeşildere,ankara yolu ve altınyoldaki kameralar devreye girdimi? bizim eski şirketten bi arkadaş yeşilderede 81le ceza geldi ama polismi yazdı eds mi bilemedim

Yeşildere yolundaki kameralar aktif olarak çalışıyor tecrübeyle sabit:) Diğerlerini bilmiyorum.

canozgur106
24-07-2016, 15:41
Kesin net bilgileri paylaşalım buradan:)

utkunoa
24-07-2016, 17:17
ben sabah 5te cevreyolunda yediğimi bilirim, genelde beyaz accent veya megane

sanctuary35
24-07-2016, 21:44
tedbirli gitmekte yarar var çok can yakıo radar cezası

barisy
24-07-2016, 22:18
Bu güne kadar hiç sabit radar cezası yemedim İzmir de. K yaka tünel içleri, Altınyol, Yeşildere hepsi dahil. Bana kalırsa sabit sistemlerin hiç biri çalışmıyor. Hatta gün gelir de çalışmaya başlar ise eminim bilgilendirme yapılır. Sosyal hukuk devletinde amaç cezadan para kazanmak değildir.

Hatta bir ara seyyar radar için seyyar radar uyarı tabelası şarttı. Sonradan yine kanun değişti sanırım.

barisy
24-07-2016, 22:25

İki çeşit hareketli radar var artık. Bir tanesi geleneksel bildiğimiz gidilen yöne bakan kamera sistemi. Eğer araçta bu donanım var ise kesin ceza yememişsinizdir. Bir defa sizin aracınızın tam kurallara uygun şekilde hızlı giderken kayıt altına alınması şart. Ben aynı yolda 200+ hızdan 120 km ye indim. Memur da şaşırdı boynunu çevirip beni aradı Adam. O kadar emindi yanından geçip gideceğime, hatta yanında 120 ye düştüğümde Disk'ler duman atmıştır eminim. Ne var ki kayıda alınmadığım için ceza da gelmedi. Yani memur anlasa da kayıt şart.

2. Tip gezici radar ise artık hem ön hem arka kameraya sahip yeni ürünler. Bir süre önce tanıtımı da yapılmıştı basında. Bunlardan kaçış yok. Anteni gördüm frene çöktüm devri bitiyor yavaş yavaş.

barisy
24-07-2016, 22:28
Ek bilgi: İzmir trafik şube , Türkiye de açık ara lider durumdadır. Hemen hiç bir mahkemeyi kaybetmemiştir. Normalde tutulması gereken arşiv süresinin dahi 2 katından uzun süre kamera kaydı saklar. İzmir trafik bir ceza yazmışsa , o ceza durumu gerçekten oluşmuştur.

canozgur106
24-07-2016, 23:04
Ek bilgi: İzmir trafik şube , Türkiye de açık ara lider durumdadır. Hemen hiç bir mahkemeyi kaybetmemiştir. Normalde tutulması gereken arşiv süresinin dahi 2 katından uzun süre kamera kaydı saklar. İzmir trafik bir ceza yazmışsa , o ceza durumu gerçekten oluşmuştur.

Emniyet mensubu musunuz merak ettim:)

mertkaya
25-07-2016, 01:54
barisy Umarım 2. tip olan değildir, yarın Egm'nın sistemine duşer herhalde meraklı bekleyiş sabaha kadar suruyor :D

Bırde Çeşme otobanında gişeler arası ortalama hesaplayarak ceza kesiliyor diye yazılmış birkaç yerde, doğru mu?

barisy
25-07-2016, 06:11
Emniyet mensubu musunuz merak ettim:)

Değilim, gazetede okumuştum.

Radar Goruntulerini 1,5 Yıl Arşivleyen İzmir Emniyeti, 3 Yıldır Dava Kaybetmiyor (http://www.haberler.com/radar-goruntulerini-1-5-yil-arsivleyen-izmir-2264566-haberi/)

barisy
25-07-2016, 06:14
barisy Umarım 2. tip olan değildir, yarın Egm'nın sistemine duşer herhalde meraklı bekleyiş sabaha kadar suruyor :D

Bırde Çeşme otobanında gişeler arası ortalama hesaplayarak ceza kesiliyor diye yazılmış birkaç yerde, doğru mu?

Şahsen Çeşme otobanını sürekli kullanıyorum, mesafe kontrollü ceza bu güne kadar görmedim. Ama içeride gezici radarlar mevcut.

rahmitanir
25-07-2016, 07:16
Çeşme otobanı konusunda, en son gazetelere falan çıkan GS'li Sabri'nin eşinin Aventador ile hız yapması konusunda, resmi ağızlardan yapılan açıklama "anlık olarak hız yapılması tespit edilmedi ama gişeler arası ortalama hız 190km küsür birşey olarak hesaplandı ve ona istinaden ceza kesildi" şeklinde olmuştu.
Bir arkadaşım da gişeler arası ortalama hız hesabından dolayı ceza yediğini iddia etmişti.
Ben de çok sık olmasa da Çeşme otobanını arada kullanırım. ortalamam 150'nin üstünde olacak şekilde o yolda çok gittim geldim ama hiç ceza yemedim.

barisy
25-07-2016, 16:27
Çeşme otobanı konusunda, en son gazetelere falan çıkan GS'li Sabri'nin eşinin Aventador ile hız yapması konusunda, resmi ağızlardan yapılan açıklama "anlık olarak hız yapılması tespit edilmedi ama gişeler arası ortalama hız 190km küsür birşey olarak hesaplandı ve ona istinaden ceza kesildi" şeklinde olmuştu.
Bir arkadaşım da gişeler arası ortalama hız hesabından dolayı ceza yediğini iddia etmişti.
Ben de çok sık olmasa da Çeşme otobanını arada kullanırım. ortalamam 150'nin üstünde olacak şekilde o yolda çok gittim geldim ama hiç ceza yemedim.

Bana kalırsa bahsi geçen olay medyaya yansıdığı ve çok göz önüne geldiği için trafik şube olaya kayıtsız kalamadı. Elde hız yapıldığı sırada kayıt edilmiş delil olmadığı için en kolay çözüm ile giriş çıkış süresini referans alarak gereğini yaptılar. Normalde sade vatandaş için uygulanan bir yöntem değil hgs üzerinden ceza yazmak.

Ayrıca bu vesile ile de tüm otobandaki onlarca tepe kamerasının hiç birinin radar tespiti yapmadığını , sadece asayiş kameraları olduğunu da teyit etmişler bana kalırsa. Nihayetinde hız tespit edebilse idi direk oradan kayıt alıp cezayı yazarlardı, hgs mesafe kontrol ile uğraşmazlardı.

canozgur106
25-07-2016, 20:02
Bana kalırsa bahsi geçen olay medyaya yansıdığı ve çok göz önüne geldiği için trafik şube olaya kayıtsız kalamadı. Elde hız yapıldığı sırada kayıt edilmiş delil olmadığı için en kolay çözüm ile giriş çıkış süresini referans alarak gereğini yaptılar. Normalde sade vatandaş için uygulanan bir yöntem değil hgs üzerinden ceza yazmak.

Ayrıca bu vesile ile de tüm otobandaki onlarca tepe kamerasının hiç birinin radar tespiti yapmadığını , sadece asayiş kameraları olduğunu da teyit etmişler bana kalırsa. Nihayetinde hız tespit edebilse idi direk oradan kayıt alıp cezayı yazarlardı, hgs mesafe kontrol ile uğraşmazlardı.

Doğru tespit..

cagatayu
26-07-2016, 01:11
Evim ankara caddesi üzerinde her gün belli aralıklarla Beyaz Megane ve bazen de Gümüş Gri Fluence ile gezici ölçüm yapıyorlar. Ayrıca Bayraklı - Bornova arası Haydar Aliyev Bulvarı - Mustafa Kemal Cad. - Bornova meydan aralığındaki akıllı trafik sistemi çalışıyor arkadaşlar. Arkadaşıma kırmızı ışık cezası gelmiş özkanlar migros'un önündeki yaya ışıklarında

Geçtiğimiz günlerde başıma ilginç bi durum geldi. Ege hastanesi göbeğinde hastaneden çıkıp karşıyaka çevre yoluna doğru döneceğim kısımdayım, sola doğru aşırı yığılma var ondan dolayı yeşil yanmasına rağmen kavşak içindeki ışık kırmızı olduğundan bekliyoruz bende dayanamadım sağ taraftan ani bi kalkış yaptım, o sırada ekibin önüne çıkmışım ve ışık sarıdan kırmızı olduğu an geçtim ben kavşaktan içerde kırmızı ışık için 3-4 sn durdum o sırada ekip arkamdan seslendi "siyah jetta kırmızıda geçtin" dedim cezamı arkadan gönderirler. 15 günü geçti MTV de ödedim hala ceza gelmedi. Ellerinde delil falan yoktu ondan yazmadılar ya da cidden kavşağın sıkışıklığını farkedip hak vererek yazmadılar.