PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Spring hidrolik direksiyon

thedevil
09-03-2014, 17:47
Arkadaşlar R9 spring'e hidrolik direksiyon takılır mı?

STP
09-03-2014, 17:52
her araca hd takılır sadece uyan sıstemı ve dıreksıyon kutusunu takmak gerekıyor

thedevil
09-03-2014, 17:55
her araca hd takılır sadece uyan sıstemı ve dıreksıyon kutusunu takmak gerekıyor

Kanka araştırdım alakalı bişey bulamadım bi baksana sende

Birkan61
09-03-2014, 17:57
Bence yapılabilir, örneğin R19 direksiyon kutusu takarsınız araca. Çıkma falanda alabilirseniz uyguna gelir..

Ama herşeyi sıfır alıp sorunsuz kullanacam derseniz en ölüsü 500 kağıda mâl olacak.. ki 500 liraya mâl olursa bence güzel bi rakam :)

Gerçi r19 diyorum ama bildiğim kadarıyla r19'larında hidrolikten yana sıkıntıları var diye duymuştum

Şahsen ben olsam edeceğim masrafı aracı satıp üstüne koyar hidrolik direksiyonlu bir araç bakardım..

Y.Emre
09-03-2014, 18:00
R19 hidrolik değil zaten, elektrikli diye biliyorum

thedevil
09-03-2014, 18:03
Bence yapılabilir, örneğin R19 direksiyon kutusu takarsınız araca. Çıkma falanda alabilirseniz uyguna gelir..

Ama herşeyi sıfır alıp sorunsuz kullanacam derseniz en ölüsü 500 kağıda mâl olacak.. ki 500 liraya mâl olursa bence güzel bi rakam :)

Gerçi r19 diyorum ama bildiğim kadarıyla r19'larında hidrolikten yana sıkıntıları var diye duymuştum

Şahsen ben olsam edeceğim masrafı aracı satıp üstüne koyar hidrolik direksiyonlu bir araç bakardım..

Evet 19ların sıkıntısı var yağ kaçırıyor...evet keşke satıp alsak ama 6 bine ve bu temizlikte bi aracı satıp üzerine 3-5 lira koyup başka bi araç almak çok mantıksız bence, bir senedir araştırıyorum 10 bine adam akıllı araç bulamadım....

thedevil
09-03-2014, 18:04
R19 hidrolik değil zaten, elektrikli diye biliyorum

Iki model var

Birkan61
09-03-2014, 18:12
Evet 19ların sıkıntısı var yağ kaçırıyor...evet keşke satıp alsak ama 6 bine ve bu temizlikte bi aracı satıp üzerine 3-5 lira koyup başka bi araç almak çok mantıksız bence, bir senedir araştırıyorum 10 bine adam akıllı araç bulamadım....

Araç piyasadakilerden çok daha temiz haldeyse o halde düşünceniz mantıklı

Google amcadan baktım biraz, 2008 yılında bi r9 kullanıcısı çok uğraşmış ama başarılı olamamış..

Birde şöyle birşey söylemiş ;

sert olduğunu söyleyenlerin araçları nın direksiyon mafsalı tek bilya olduğu içindir birazda lastik havaları azdır.
özellikle çiftbilya mafsal olan flash broadway ve faırwayler öntakım arızası yoksa hd direksiyonu aratmaz

Umarım faydası dokunur

Bu hafta içi sanayiye gidersem eğer bizim direksiyoncu amcaya sorarım r9'a hidrolik direksiyon takma hakkında ne düşünüyor :)

thedevil
09-03-2014, 19:28
Araç piyasadakilerden çok daha temiz haldeyse o halde düşünceniz mantıklı

Google amcadan baktım biraz, 2008 yılında bi r9 kullanıcısı çok uğraşmış ama başarılı olamamış..

Birde şöyle birşey söylemiş ;

Umarım faydası dokunur

Bu hafta içi sanayiye gidersem eğer bizim direksiyoncu amcaya sorarım r9'a hidrolik direksiyon takma hakkında ne düşünüyor :)

Evet bende okudum böyle birşey aslında denemenin bi sakıncası yok zaten parça fiyatları sudan ucuz :)

STP
09-03-2014, 19:31
broadway e donusturursen sıstemı cıdden hafıfler dogru paylasım yapmıslar

thedevil
09-03-2014, 21:59
broadway e donusturursen sıstemı cıdden hafıfler dogru paylasım yapmıslar

Aynen öyle yapmak lazım fazla tutmaz heralde

STP
09-03-2014, 22:27
yok yaw ne tutucak :D

EREN34
09-03-2014, 22:32
Clio 1 direksiyon kutusu birebir uyar.

Kutuya hidrolik borularını yaptırtacaksın custom olarak. Pompa olarakta kontaga bağlı clio symbol elektrikli pompa koyarsan tamamdır.

Megane 1 kutuda uyar ama teker iz düşümü farklı. Kendi rotları ile kullanamazsın. O durumdada custom rot daha doğrusu mevcut rotu tornada istediğin boyuta getirmen gerekir.

Clio 1 hidrolik kutu 200 lira civarıdır çıkmacılarda. Pompanın sıfırıda 450 falandı sanırım. Yedpa'dan Meral oto ile görüş derim. Nispeten uygun fiyat alma ihtimalin var. Kalanıda boru işçilik vs

Kolay gelsin

edit: Masfal uzun geliyor. R11 mafsal ayarlı ama R9'dan emin değilim. Bakıldığında aynıdır diye düşünüyorum. Kutuyu almadan mafsalın ayarlı olduğundan emin olun. Olmadı listeye birde ayarlı mafsal eklenir.

asmisinsan
09-03-2014, 23:12
Bayagi ugrasli is ama olabilir r19 karburatorlu serilerde kullanilan eletrikli pompa ve direksiyon kutu rot kollarida biraz islemden sonra uyabilir rolantiyide az bise yukseltinmi tamamdir diger turlu pompa kullanmak istersen cok ugrastirir

thedevil
09-03-2014, 23:35
Clio 1 direksiyon kutusu birebir uyar.

Kutuya hidrolik borularını yaptırtacaksın custom olarak. Pompa olarakta kontaga bağlı clio symbol elektrikli pompa koyarsan tamamdır.

Megane 1 kutuda uyar ama teker iz düşümü farklı. Kendi rotları ile kullanamazsın. O durumdada custom rot daha doğrusu mevcut rotu tornada istediğin boyuta getirmen gerekir.

Clio 1 hidrolik kutu 200 lira civarıdır çıkmacılarda. Pompanın sıfırıda 450 falandı sanırım. Yedpa'dan Meral oto ile görüş derim. Nispeten uygun fiyat alma ihtimalin var. Kalanıda boru işçilik vs

Kolay gelsin

edit: Masfal uzun geliyor. R11 mafsal ayarlı ama R9'dan emin değilim. Bakıldığında aynıdır diye düşünüyorum. Kutuyu almadan mafsalın ayarlı olduğundan emin olun. Olmadı listeye birde ayarlı mafsal eklenir.

Yarın ustaya gidicem mantıklı geldi bu teşekkürler...

Bayagi ugrasli is ama olabilir r19 karburatorlu serilerde kullanilan eletrikli pompa ve direksiyon kutu rot kollarida biraz islemden sonra uyabilir rolantiyide az bise yukseltinmi tamamdir diger turlu pompa kullanmak istersen cok ugrastirir

R19 sıkıntılı olur diyorlar Kaş yapıcam derken göz çıkartmayalım en olmadı brodway takımı taktırıcam...

Edit: elektriklide sorun yok pardon...

taka
09-03-2014, 23:51

R19 sıkıntılı olur diyorlar Kaş yapıcam derken göz çıkartmayalım en olmadı brodway takımı taktırıcam...

hd biraz acayip geldi elektirikli daha mantıklı düşünüyorum . :)

asmisinsan
10-03-2014, 09:05

kaç yıllık araç üzerindeki kutuyu söktürüp güzel bi yaglatsan biraz rahatlar aslında

Emre Ekrem
10-03-2014, 09:10
Elektrikli daha mantıklı gibi geldi, yapmışken bari.