PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sahibinden GeT ilanı

edemirbas
04-10-2013, 22:34
Merhaba arkadaşlar. Sahibinden'in GeT sistemi ile bir ürün satacağım yarın. Güvenilirmi acaba bu sistem? Yurtiçi kargoyla gönderim yapacağım, Kargo takip numarası istemem gereklimi özellikle, yoksa onlar verecekmi? Birde ürünü alacak kişi Yurtiçi Kargo'dan indirim kodu buldum diyor, onu şubedeki elemanamı vereceğiz?

Teşekkürler :)

brs852
04-10-2013, 22:36
Kargoya verirken indirim kodu olduğunu söylüyorsun get ilanı açıyorsun site komisyon alıyor ordada gösteriyor eline geçicek rakam diye kargoya verdiğinde sana fatura veriyorlar faturada takip numarası yazıyor zaten bu kadar

edemirbas
04-10-2013, 22:43
Kargoya verirken indirim kodu olduğunu söylüyorsun get ilanı açıyorsun site komisyon alıyor ordada gösteriyor eline geçicek rakam diye kargoya verdiğinde sana fatura veriyorlar faturada takip numarası yazıyor zaten bu kadar

Tam işlem sırası nasıl olacak? Yanlış anlamıyorsam işlem sırası bu, bir yanlışım yada eksiğim varsa lütfen düzeltin:

1- Öncelikle bir GeT ilanı açacağım, alıcı kredi kartıyla ödeme yapacak, bu para havuz hesabına geçecek.

2- Ben ürünü kargoya vereceğim, verirken indirim kodu olduğunu söyleyeceğim. Eleman kargoyu alacak, bana takip kodu verecek.

3- Ben bu takip kodunu sisteme gireceğim ( sanırım, daha önce hiç bu şekilde satış yapmadım ). Sistem kargoyu takibe alacak.

4- Kargo alıcı tarafından alındığındamı para bana geçecek yoksa 2-3 gün içinde onay verecek, sahibinden parayı benim hesabıma aktaracak?

Sanalpazar Cepbekçisi ilanında kargo alındıktan sonra 3 gün içinde alıcı onay verince para benim hesabıma geçiyor, sahibinden'de böyle bir bilgiye rastlamadım da, onuda sorayım dedim :D

Mutu
04-10-2013, 22:47
Var saihibindende de öyle bi olay. Kargo süresi giriyorsun. O süreçte onay vermezse sistem otomatik onaylıyor. Satıcı ürün eline geçmediyse eğer itiraz edebiliyor. Onay geldikten sonra 2-3 gün içinde para yatar hesabına.

Gette bir sorun alıcılar genelde sistemi tanımadığından ürün ellerine geçtikten sonra onaylamayı unutuyor. 1 hafta içinde 3 kere getli alışveriş yaptım, üçünde de aynı durum oldu. Sahibindenin otomatik onaylamasına kaldı alışverişin tamamlanması :)

edemirbas
04-10-2013, 22:51
Var saihibindende de öyle bi olay. Kargo süresi giriyorsun. O süreçte onay vermezse sistem otomatik onaylıyor. Satıcı ürün eline geçmediyse eğer itiraz edebiliyor. Onay geldikten sonra 2-3 gün içinde para yatar hesabına.

Gette bir sorun alıcılar genelde sistemi tanımadığından ürün ellerine geçtikten sonra onaylamayı unutuyor. 1 hafta içinde 3 kere getli alışveriş yaptım, üçünde de aynı durum oldu. Sahibindenin otomatik onaylamasına kaldı alışverişin tamamlanması :)

Kargo süresi, satıcının kargoya vermesi gereken süreyi belirtmiyormuydu, benmi yanlış biliyorum :D

Kocaeli'nden Muğla'ya göndereceğim ürünü, 2 gün diyor YK'nın sitesi, ben şimdi 3 gün seçersem kargo süresini alıcının test ve onaylama için 1 günü mü kalacak?

brs852
04-10-2013, 23:17
Tam işlem sırası nasıl olacak? Yanlış anlamıyorsam işlem sırası bu, bir yanlışım yada eksiğim varsa lütfen düzeltin:

1- Öncelikle bir GeT ilanı açacağım, alıcı kredi kartıyla ödeme yapacak, bu para havuz hesabına geçecek.

2- Ben ürünü kargoya vereceğim, verirken indirim kodu olduğunu söyleyeceğim. Eleman kargoyu alacak, bana takip kodu verecek.

3- Ben bu takip kodunu sisteme gireceğim ( sanırım, daha önce hiç bu şekilde satış yapmadım ). Sistem kargoyu takibe alacak.

4- Kargo alıcı tarafından alındığındamı para bana geçecek yoksa 2-3 gün içinde onay verecek, sahibinden parayı benim hesabıma aktaracak?

Sanalpazar Cepbekçisi ilanında kargo alındıktan sonra 3 gün içinde alıcı onay verince para benim hesabıma geçiyor, sahibinden'de böyle bir bilgiye rastlamadım da, onuda sorayım dedim :D
Gayet iyi ve düzgün biliyorsunuz :)

edemirbas
04-10-2013, 23:38
Gayet iyi ve düzgün biliyorsunuz :)

Teşekkürler, ilk defa böyle bir satış yaptığım için heyecanlıyım, dolandırıcılık, yanlış işlem yapma riski falan adrenalin yapıyor :D

muratburunce
04-10-2013, 23:58
Tam anlattığın gibi kardeşim sen işi çözmüşsün =)

TURBO_S2K
05-10-2013, 00:04
ne sattığında çok önemli
çünkü satıcıların şöyle bir handikapı olabiliyor
misal, iphone satıyorsun
adam parayı öder, para havuz hesaba yatar, kargoya verirsin, adam ürünü alır, jelatinini açar, 1 gün kullanır, bide üstüne iade eder sonra onay vermeden hiçbişey de hak idda edemezsin
gerçi neden kullanıp iade etsin de, mesela şöle bi olay yaşandı bi arkadaşımda. sıfır iphone sattı adam aldı, salak gibi update mi ne etmiş, telefon kilitlendi baseband düşürülemedi ve adam iade etti telefonu satan arkadaşın hem sıfır malı ikinci el oldu, hemde 3 ay unlock çıkmasını bekledi

satıcağın malın durumuna göre ilana not düş derim.
mesela sıfır ve jelatini kapalı bi ürün ise iade kabul etmeyeceğini söyle
yada en azından alan kişi malı incelesin dağıtıcı kargo elemanının yanında o anda iade yapıcaksa yapsın yoksa yapma hakkı olmasın vs gibi

Maxi
05-10-2013, 06:29
get met palavra bu ülkede
karşındaki kim bilmiyorsun, çok şerefsiz var
ne sattığın önemli

mesela gürsel anlatıyordu, notebook satmış
alıcı onay vermemiş notebook geri gelmiş
güzel ama içindeki memoryler değişmiş olarak

Mutu
05-10-2013, 10:08
Kargo süresi, satıcının kargoya vermesi gereken süreyi belirtmiyormuydu, benmi yanlış biliyorum :D

Kocaeli'nden Muğla'ya göndereceğim ürünü, 2 gün diyor YK'nın sitesi, ben şimdi 3 gün seçersem kargo süresini alıcının test ve onaylama için 1 günü mü kalacak?

3 gün içinde kargoya verilmesi bekleniyor. Kargo süresi seçtiğin diye biliyorum. Çünkü önceden gönderdiğim 2 kargoda 3'ü, geçenlerde 5'i seçmiştim. Oradan biliyorum. Acaba yanlış mı hatırlıyorum.